Sosyal Medya

Kapatılan Şifresi Unutulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Hesap Kurtarma Nedeninizi Belirleyin


Sosyal medya hesapları bazı nedenlere bağlı olarak kapatılabilmektedir. Her ne kadar kendinize kapatabiliyor olsanız da bazı nedenlerden dolayı isteğiniz dışında hesaplarınız da kapatılabilir. Kapatılan, şifresi unutulan Instagram hesabı nasıl açılır?

Konuya giriş yapmadan önce bu işlemlerden kesin olarak sonuç alma ihtimalinizin olmadığını ancak çoğunlukla yapılan başvuruların olumlu yanıtlandığını söylememizde fayda bulunuyor. Hesaplarınızın tekrar açılmasındaki en büyük etken neden kapatıldığıdır.

Instagram hesaplarınızı kendiniz de kalıcı olarak kapatabilirsiniz bunun yanı sıra şikâyetler nedeni ile de kapanabilir. Kapanan hesapları ücretli şekilde açma işlemlerini yapan kişilerin de kullandığı bu yöntem ile sonuca ulaşabileceksiniz.

Instagram Hesap Kurtarma Nedeninizi Belirleyin

Instagram hesap kurtarma işlemleri nasıl yapılır? Bu aşamalara geçmeden önce hangi hesaplar kurtarılabilir bu konuya göz atılmalıdır. Aşağıda yer alan nedenlere bağlı şekilde kapanan hesaplarınızı açmak istiyorsanız göstereceğimiz yöntemler işinize yarayacaktır.

 • Şifresi unutulan hesaplar.
 • Geçici olarak kapatılan hesaplar.
 • Kalıcı olarak silinen hesaplar.
 • Instagram tarafından silinen hesaplar.
 • Ele geçirilen ve kapatılan hesaplar.

Şifresi Unutulan Instagram Hesapları Nasıl Kurtarılır?

Instagram hesaplarınızın daha güvenli olması adına koyduğunuz şifreleri zamanla unutabilme durumunuz bulunmakta. Bu gibi durumlarda hesaplarınızın şifresini sıfırlayarak tekrar erişim elde edebilirsiniz.

 • Instagram masaüstü veya mobil uygulamasından giriş sayfasına gelin.
 • Hesap ekle veya giriş yap kısmına tıklayın.
 • Giriş yap butonunun altında bulunan “şifremi unuttum” butonuna tıklayın.
 • Gelecek olan ekrana Instagram kullanıcı adınızı, E-Posta veya Telefon numarası bilgilerinizi girin ve ileri butonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelecek seçeneklerden en uygun olanını seçin Mail gönder, SMS Gönder veya Facebook ile giriş yap.
 • Kısa bir onay sürecinden sora şifre sıfırlama bağlantısı elinize ulaşacaktır.
 • Bağlantıya tıklayarak gelecek olan ekranda iki kere yeni şifrenizi girmeniz gerekmekte. İleri butonuna tıkladıktan sonra yeni şifreniz belirlenecektir.

Geçici Olarak Kapatılan Instagram Hesabı Kurtarma

Bazı nedenlere bağlı olarak hesaplarınızı geçici olarak dondurabiliyorsunuz. Bu durumu iptal etmek ve hesabınıza erişmeniz için izlemeniz gereken oldukça kısa bir adım bulunuyor.

 • Instagram mobil veya masaüstü üzerinden Instagram giriş sayfasına gelin.
 • Giriş bilgilerinizi normal şekilde giriş yapar gibi girin ve giriş yap butonuna basın.
 • İki faktörlü kimlik doğrulamanız açıksa sizden hesap onayı yapmanızı isteyecektir.
 • Uzunca bir süreden sonra bu işlemi yapıyorsanız yeni koşulları kabul etmenizi isteyen bir sayfa ile karşılaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, geçici olarak kapattığınız Instagram hesabınızın şifresini unutmanız durumunda şifre sıfırlama kısmındaki adımları uygulayarak hesabınızın şifresine erişebilirsiniz.

Devre Dışı Bırakılmış Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Bazı kural ihlalleri veya şikâyetler sonucunda Instagram hesaplarınızın kapanma durumu her zaman bulunuyor. Instagram tarafından kapatılan hesapları açmak için bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin başında Form gönderme yöntemi bulunuyor. Form gönderme yöntemi para karşılığında hesabınızı açacağını söyleyen kişilerin kullandığı yöntemlerden birisidir.

 • Buraya tıklayarak devre dışı bırakılmış Instagram hesabını kurtarma formuna gidin.
 • Kimliğinizin üzerinde yazılı olan isim ve soy ismi eksiksiz şekilde istenilen alana girin.
 • Devre dışı bırakılmış olan hesabınızda kullandığınız E-Posta adresini girin.
 • Söz konusu Instagram kullanıcı adınızı girin.
 • Devre dışı bırakılmış Instagram hesabınızda kullandığınız telefon numarasını girin (varsa)
 • Devre dışı bırakılma işlemine itirazınızı yazın. Bu aşamada Türkçe şekilde de devam edebilirsiniz ancak daha stabil ve kesin dönüşler almak için İngilizce dilinde hata yaptıklarını onlara anlatmanız gerekmekte.
 • Birkaç gün içerisinde Mail adresinize süreç ile ilgili geri dönüş yapılacaktır.

Ele geçirilen Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Bazı dalgınlıklar sonucunda istenmeyen kişilere hesaplarınızın şifresini kaptırma durumunuz bulunmakta. Her ne kadar dikkat ediyor olsanız da şifrelerinizin başkasının eline geçme ihtimali her zaman vardır.

Instagram başkasının ele geçirdiği hesaplar kurtarma yöntemi birden fazla yola ayrılmakta. Bunlardan ilki şifremi unuttum aşaması. Şifremi unuttum seçeneği ile hızlı şekilde hareket ederek hesabınızın şifresini tekrar alma şansınız bulunmakta. Ancak bu işlem sadece şifrenizi yeni ele geçirdiklerinde işe yaramakta. Şifrenizi yeni ele geçirmişlerse ilk maddeye giderek şifre sıfırlama işleminin nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

İleri ele geçirme durumunda saldırgan kişiler hesaplarınızın E-Posta adresini değiştirecektir. Güncel E-Posta adresi kullanıyor ve sürekli olarak temizliğini yapıyorsanız gelen kutunuza “Instagram hesabınızın E-Posta adresi değişti” bildirimi gelecektir. Gelen maili açarak alt kısımda yer alan küçük yazılardan “Bu işlemi ben yapmadım” seçeneğine tıklamalı ve gelecek alandan yeni şifrenizi belirleyerek E-Posta adresinizi düzeltmeniz gerekmekte.

Her ne yaparsanız yapın Instagram hesabınıza erişim sağlayamadınız mı? Bu durumda Instagram ile iletişime geçmeniz gerekmekte. Kimliğinizi doğrulama işlemleri sonrasında sorunlarınızı dile getirerek onlara geri dönüş yapmaları için bir de iletişim bilgisi bırakmanız gerekmekte. Instagram ile iletişime geçmek için Buraya tıklayın.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.