Gündem HaberleriHaberler

Küba ve Jamaika’da 7,7 Büyüklüğünde Deprem!

ABD Jeolojik Araştırması, Salı günü Küba’nın güneyinde ve Jamaika’nın kuzeybatısında güçlü bir 7.7 depreminin meydana geldiğini söylüyor.

Merkezi Montego Bay, Jamaika’nın 86 mil kuzeybatısında ve Niquero, Küba’nın 141 km batı-güneybatısındaydı. Saat 2: 10’da çarptı. yerel merkez ve merkez üssü, yüzeyin 6 mil altında olduğu söyleniyor.

Hasar veya yaralanmalarla ilgili bir rapor yok

Güney Florida’daki bazı insanlar depremi hissettiklerini bildirdi. Miami-Dade Emniyet Müdürlüğü, Miami’nin Florida kentindeki Stephen P. Clark Center’ın önlem olarak tahliye edildiğini doğruladı.

Ulusal Hava Servisi Tsunami Uyarı Merkezi, gelgit seviyesinden 1-3 feet yüksekliğe ulaşan dalgaların Belize, Küba, Honduras, Meksika, Cayman Adaları ve Jamaika’nın bazı kıyıları için mümkün olduğunu söylüyor.

Deprem, Santiago’nun merkezindeki bir Katolik kültür merkezinde çalışan Belkis Guerrero, uzak doğu’nun en büyük Küba şehri olan Santiago’da güçlü bir şekilde hissedilebildiğini söyledi.

“Hepimiz oturuyorduk ve sandalyelerin hareket ettiğini hissettik,” dedi. “Hareket eden her şeyin gürültüsünü duyduk.”

Sömürge şehrinin kalbinde belirgin bir hasar olmadığını söyledi.

The Associated Press’e, “Çok güçlü hissetti, ancak hiçbir şey olmamış gibi görünmüyor ” dedi.

Deprem ayrıca Cayman Adaları’na çarparak, çatlak yollar ve çatlamış şebekeden kanalizasyon dökülmesine neden oldu. Cayman Compass gazetesinin genel yayın yönetmeni Kevin Morales, ölümler, yaralanmalar veya daha ciddi hasarlarla ilgili anında bir rapor olmadığını söyledi.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.