Diğer Yazılarımız

Lady Gaga’nın Yeni Müzik Videosu Tamamen iPhone 11 Pro ile Çekildi

iPhone’lar mükemmel kalitede videolar çekme konusunda bir üne sahiptir. Apple cihazları, müzik ve televizyon endüstrisinde birçok profesyonel video çekmek için kullanılmıştır. Geçen yıl, iPhone 11 Pro, Selena Gomez’in “Lose You To Love Me” nun tüm videolarını çekmek için kullanıldı. Bu yıl aynı cihaz Lady Gaga’nın dönüş şarkısı “Stupid Love” ı çekmek için kullanıldı.


Lady Gaga Twitter’da, video klibi duyurmak için #ShotoniPhone etiketini kullandı. Yapım hakkında daha fazla ayrıntı açıklamamış olsa da, iPhone 11 ile çekilmesi büyük olasılıkla geçen yıl iPhone 11 Pro ile çekilen yeni albümü Rare’den klipler yayınlamak için Apple ile ortaklık kurdu. .

Tamamen monokrom olan Selena Gomez’in videosundan farklı olarak Gaga’nın videosu farklı bir gezegene benzeyen bir şekilde ayarlandığından çok fazla renk içeriyor. Dansçıların kostümleri ve pop yıldızı, uzaylılar gibi giyinirken parlak renklere sahiptirler. Arka planda ışıltılı kayalık dağlar ve renkli gökyüzü ile doldurulmuş. 3 buçuk dakikalık bu video, Apple cihazının mükemmel bir dengeyi koruyarak parlak renkleri ve koyu gölgeleri yakalama yeteneğini gösterir.

Şimdi, elbette, iPhone’un varsayılan kamera uygulaması, profesyonel kontroller sağlamadığı için bu profesyonel videoları çekemiyor. Doğal olarak, ekip videoyu değiştirmek için gerekli kontrolleri sağlayan Filmic Pro uygulamasını kullandı. Ayrıca, fotoğraf yönetmeninin videoyu iPhone ile elinde çekmediği oldukça açıktır. Bunun gibi bir video çekmek için birçok profesyonel donanım ekipmanı kullandılar. Bunu söyledikten sonra, hala etkileyici bir başarı.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.