Film&Dizi

Legend Of The Blue Sea İnceleme


Legend of the blue sea, 20 bölümden oluşan ve başrolünü Jin Hyuk’un üstlendiği romantik komedi türü Japon dizisidir. 2016-2017 yılları arasında ilk kez Güney Kore’de televizyonlarda yayınlanan Legend of the blue sea, İlhan Entertainment ve Hwa&Dam Pictures tarafından üretilmiştir. Dizinin her bir bölüm uzunluğu ortalama 60 dakikadan oluşmaktadır.

Legend of the blue sea, o dönemlerde Güney Kore’de oldukça beğenilen dizilerden biri olmuştur. Hali hazırda IMDB puanının 8.1 gibi yüksek bir değere sahip olması, izleyenlerin beğendiğinin başka bir kanıtı. Bunun yanı sıra Güney Kore’nin ünlü oyuncularından Lee Min-ho ve Jun Ji-hyun’un başrollerde yer alması, izleyicileri diziye daha fazla çekmiştir. Bu içeriğimizde ise Legend of the blue sea dizi konusuna ve 2. sezonun ne zaman çıkacağı konularına değineceğiz.

Legend Of The Blue Sea Dizi Konusu

Güney Koreli yapım Legend of the blue sea, başlangıcından berri 2 farklı hikaye üzerinden ilerlemektedir. Bu hikayelerden biri olayların çok öncesine, diğeri de olayların yaşandığı sırada geçiyor. Bununla birlikte daha önceden yaşanan olaylar ile günümüz arasında bazı fantastik olayların gerçekleştiğini ve bu iki zamanın birbirleri ile paralel çalıştığını görmekteyiz.

Legend of the blue sea dizisinde yer alan olağanüstü ve fantastik olaylar sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Dizide bir deniz kızı ile adamın aşk hikayelerini de izliyor, birbirlerini ne kadar çok sevdiklerine de tanıklık ediyoruz. Olayların bu şekilde gelişmesi ve daha da derinleşmesi ile izleyiciler dizinin büyüsüne kapılıyor.

Legend Of The Blue Sea Oyuncu Kadrosu

Legend Of The Blue Sea içerisinde birçok Güney Koreli oyuncu barındıran bir yapım. Ancak bazı karakterleri daha fazla görmemiz ile oyuncu listesinde sadece bu ana roller yer alıyor. Aşağıda oyuncuların gerçek isimleri ve filmde yer alan karakter isimlerini görebilirsiniz.

 • Lee Min-ho – Heo Joon-jae (Kim Moon)
 • Jun Ji-hyun – Sim Chung / Se-hwa
 • Lee Hee-joon – Jo Nam-doo
 • Shin Hye-sun – Cha Si-ah
 • Lee Ji-hoon – Heo Chi-hyun
 • Sung Dong-il – Heo Gil-joong (Tae-oh)
 • Na Young-hee – Mo Yoo-ran
 • Choi Jung-woo – Ma Dae-young
 • Hwang Shin-hye – Kang Seo-hee
 • Moon So-ri – Ahn Jin-joo
 • Shin Won-ho – Tae-oh (genç)
 • Park Jin-young – Kim Seul-gi

Yukarıdaki listede yer alan ana karakterler, farklı farklı özelliklere sahip olması ile de diziye renk katmakta. En basit bir şekilde dizinin ana karakterlerinden ve deniz kızı olan Jun ji-huyun, dış dünya hakkında hiçbir fikri olmaması ile oldukça saf bir kişi. Bu durum özellikle bazı sahneleri daha komik hale getiriyor. Tabii bu durumda oyuncunun sergilediği performansta oldukça etkili.

Legend Of The Blue Sea 2. Sezon Çıkacak Mı?

Legend Of The Blue Sea dizisi hakkında en fazla merak edilen konulardan biri de 2. sezonun çıkıp çıkamayacağı hakkında oluyor. Hali hazırda bu kadar beğenilen bir dizinin 2. sezonu çıkmaması hayranlar için büyük bir hüsran olurdu. Ancak ilk sezonun 2017 yılında yayınlanmasının üzerinden 6 sene kadar geçmiş olması Legend Of The Blue Sea 2. sezon için umutları azaltıyor.

Legend Of The Blue Sea 2. sezon ne zaman çıkacak konusuna gelirsek, dizinin 2. sezonu hakkında yönetmen ya da yapım şirketi olan İlhan Entertainment ve Hwa&Dam Pictures tarafından henüz resmi bir açıklama gelmese de ilk sezonun final vermesinin ardından yeni sezon hakkında duyumlar geziyordu. Ancak bu duyumların resmi olmaması nedeni ile yeni sezon için net bir yorum yapamamaktayız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.