Bilgisayar GenelProgram Tanıtımı Ve İndirim Duyruları

LibreOffice Nedir, Özellikleri Nelerdir, Nasıl İndirilir?

LibreOffice Nedir?


Bilgisayar kullanıcıları, LibreOffice nedir ile ilgili birtakım araştırmalar yapmakta ve söz konusu sorunun cevabını merak etmektedir. Microsoft Office uygulamalarına alternatif olarak geliştirilen ve kullanıma sunulan LibreOffice, tamamen ücretsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir. Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan popüler Office programı, aynı zamanda açık kaynaklı bir yapıya da sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra LibreOffice programı hem Windows hem Linux hem de MacOS işletim sistemleriyle de uyumludur. Peki LibreOffice nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir? İşte, birçok bilgisayar kullanıcısı tarafından merak edilen bu soruların en kapsamlı yanıtları…

LibreOffice Nedir?

 LibreOffice, 2011 yılında kullanıma sunulan ve tamamen açık kaynaklı bir yapıya sahip olan Office programıdır. “Türkçe dil” desteğine de sahip olan LibreOffice programının uzantısı ise “Open Document Format” (ODF) olarak bilinmektedir.

Son derece gelişmiş özelliklere sahip olan bu program Writer, Calc, Impress, Draw, Math ve Base isimli yazılımları da içerisinde barındırmaktadır. Office programı içerisinde yer alan bu yazılımlar, temel olarak Microsoft Office programlarında bulunan yazılımlar ile benzer özellikler göstermektedir.

LibreOffice Özellikleri Nelerdir?

 LibreOffice nedir sorusunun yanı sıra, LibreOffice programının özellikleri de oldukça fazla merak edilmektedir. İşte, öne çıkan tüm ayrıntılarıyla LibreOffice özellikleri

  • LibreOffice programı, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Dünyanın en popüler Office programları arasında gösterilen bu yazılım, tamamen açık kaynaklı bir yapıya da sahiptir.
  • LibreOffice programı içerisinde 100’ den fazla yabancı dil desteği de bulunmaktadır.
  • Türkçe dil desteğine de sahip olan LibreOffice programına eklenti de yüklenebilmektedir.
  • LibreOffice programı, çapraz platform desteğine de sahiptir.

LibreOffice Programı Hangi Cihazlarla Uyumludur?

LibreOffice programı Windows, MacOS ve Linux işletim sistemleriyle uyumludur. Tüm bunların yanı sıra, popüler Office programına farklı eklentiler de kurulabilmekte ve var olan sistem özellikleri de arttırılabilmektedir.

LibreOffice Programı Hangi Dillerle Yazılmıştır?

Dünyanın en popüler ücretsiz Office programlarından biri olan LibreOffice Java, Python, XML ve C++ dilleri ile yazılmıştır. Ayrıca, oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan bu program MPL, LGPL, GPL ve Apache lisansıyla da korunmaktadır.

LibreOffice Eğitimi Nereden Alınır?

LibreOffice eğitimi için YouTube platformunu ziyaret edebilir ya da Udemy üzerinde yer alan çeşitli kurslara katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra, aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilir LibreOffice programının internet sitesine giriş yaparak eğitim dokümanlarına da ulaşabilirsiniz.

LibreOffice İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

LibreOffice indirme işlemi, oldukça kolay olarak yapılabilmektedir. Popüler, Office programını indirmek ve hemen kullanmaya başlayabilmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz.

LibreOffice nedir sorusunun yanıtını sizler için özel olarak hazırladık. Sizlerde, LibreOffice ile ilgili hazırladığımız bu yazıyı inceleyebilir ve popüler Office programı hakkında geniş kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.