Para Kazanma

Link Kısaltarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Link Kısaltma Nedir?


Link kısaltarak para kazanmak mümkün mü? Sorusunun cevabını birçok kişi merak edebiliyor. Bizde bu yüzden yazımızda bu soruyu cevaplamaya çalışacağız. İnternette gezindiğimiz web sitelerine genelde direkt link yardımıyla erişebiliyoruz.

Yani bir web sitesinin linkine tıklayarak o siteye direkt ulaşabiliyoruz. Ayrıca bir web sitesindeki haber, video gibi içeriklere erişmek içinde yine linkleri kullanabiliyoruz. Ancak bu linkler genellikle uzun oldukları için bazı yöntemlerle kısaltılabiliyorlar.

İşte link kısaltarak para kazanmak bu sayede mümkün hale gelebiliyor. Çünkü linklerin kısaltılabileceği birçok web sitesi bulunuyor. Bu siteler arasından herhangi birisi tercih edilerek linkler kısaltılabiliyor ve bu linklere tıklandıkça linki oluşturan kişi para kazanabiliyor.

Link Kısaltma Nedir?

Link kısaltarak para kazanmak için tabi ki link kısaltmanın ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden yazımızda ilk olarak link kısaltmadan bahsetmek istiyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi internetteki web sitelerine link yardımıyla erişilebiliyor. Yani web sitelerindeki içeriklere erişebilmek için linkler kullanılabiliyor.

Ancak bu linkler genellikle biraz uzun oluyorlar. İşte bu noktada karşımıza link kısaltma yöntemi çıkıyor. Link kısaltarak para kazanmak için ilk önce bu yöntemin uygulanması gerekiyor. Link kısaltma yöntemiyle bir web sitesinin linki ne kadar uzun olursa olsun çok kısa bir hale getirilebiliyor.

Daha sonra bu kısa linke tıklanarak yine aynı siteye erişilebiliyor. Ancak kısaltılan linklerde normal linklere göre bir fark bulunuyor. Kullanıcılar kısa linklere tıkladıklarında karşılarına genellikle reklam dolu bir sayfa açılıyor. Daha sonra kullanıcıların bu sayfada genellikle 5 saniye beklemeleri gerekiyor.

Bu geri sayım bittikten sonra kullanıcılar sayfadaki ‘Linke git’ gibi butonlara tıklayarak kısa linkin içindeki ana adrese erişebiliyorlar. Bunların yanı sıra link kısaltarak para kazanmak için bazı web sitelerinin kullanılması gerektiğini belirtelim.

Örneğin, tr.link web sitesinden linkler kısaltılabiliyor. Bu siteden link kısaltma işlemi yapıldığında kısaltılan link tr.link alan adıyla başlıyor. Daha sonra diğer kullanıcılar bu kısa linke tıkladıklarında karşılarına gelen sayfayı geçerek kısa linkin içerisindeki ana adrese ulaşabiliyorlar.

Link Kısaltarak Para Kazanmak için Ne Yapılmalı?

Daha önce de belirttiğimiz gibi link kısaltarak para kazanmak mümkün. Yani uzun bir linki kısaltarak o linke tıklandıkça para kazanabilirsiniz. Link kısaltma yöntemiyle para kazanmak istiyorsanız bazı web sitelerini kullanmanız gerekiyor. Bu sitelere üye olarak istediğiniz linkleri kısaltabiliyorsunuz.

Ancak link kısaltarak para kazanmak sadece bu kadarla gerçekleşmiyor. Çünkü kısa linkten para kazanabilmeniz için kullanıcıların oluşturduğunuz kısa linklere tıklaması gerekiyor. Daha sonra da karşılarına çıkan sayfayı geçerek kısa linkin içerisindeki ana linke ulaşmaları gerekiyor. Bu adımlar tamamladığında link kısaltarak para kazanmak mümkün hale geliyor.

Çünkü kısa linki oluşturduğunuz web sitesinden linke tıklanma başına para kazanabiliyorsunuz. Daha sonra bu ücret belli bir miktara ulaştığında siteden ödemenizi alabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz linkten kazanacağınız ücretin miktarı siteden siteye ve bazı diğer faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Link kısaltarak para kazanma işlemi basitçe bu şekilde oluşuyor. Yazımızın sonunda sizler için link kısaltarak para kazanma siteleri arasından birkaç örnek vermek istiyoruz. Bu siteler arasında TRLink, PND.TL, Ouo.io gibi siteler yer alıyor. Yani link kısaltarak para kazanmak için bu web siteleri arasından herhangi birisini tercih edebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.