Sosyal Medya

Lütfen Güvenlik Kodunu Kontrol Et ve Tekrar Dene (Instagram)

Lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) sorunu pek çok kişinin başına gelen bir durumdur. Peki sorunun çözümü nedir? Detayları sizler için ele aldık.

Lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) problemi, görüntü tabanlı sosyal medya platformunda yer alan hesabın kullanılmasını engeller. Bu nedenle de böyle bir sorunla karşılaşan kişinin çözüm yollarını bilmesi lazımdır. Farklı bir cihaz üzerinden oturum açmak istediğinizde, parolayı yanlış girdiğinizde ya da farklı bir IP adresi üzerinden hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda doğrulama kodunu yazmanız beklenir. Peki Instagram güvenlik kodu sorunu hangi yollarla çözülür? İşte detaylar…

Instagram Lütfen Güvenlik Kodunu Kontrol Et ve Tekrar Dene Sorunu Çözümü

Çoğu insanın başına gelen lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) problemi için uygulayacağınız bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar:

Telefon Numarasının Doğruluğundan Emin Olun

Güvenlik kodunda sorun yaşıyorsanız, ilk olarak hesabınızda ekli olan cep telefonu numarasının doğru olduğundan emin olun. Eğer ki cep telefonu numaranızı doğru girmediyseniz, bir diğer yönteme göz atın.

Instagram Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Instagram’ın sunucularında oluşan bir sorun, doğrulama kodlarında hataya yol açmaktadır. Bu nedenle Instagram sunucu kontrolü yapın ve sunucularda bir problem olup olmadığını öğrenin.

Sinyal Gücünü Kontrol Edin

Böyle bir durumda yeteri kadar sinyal gücü bulunmuyor ise cep telefonunuza SMS gelmeyebilir. Bu yüzden de güvenlik koduna erişmeniz zorlaşır. Ekranın üst kısmında yer alan sinyal gücü durumuna bir göz atın.

Rahatsız Etmeyin Modunu Kapatın

Rahatsız etmeyin modu etkin olduğundan dolayı yeni SMS mesajlarını göremeyebilirsiniz. Bu da lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) sorununa yol açar. Bildirim paneli aracılığı ile Rahatsız Etmeyin modunun açık olup olmadığını kontrol edin. Açıksa modun üstüne dokunun pratik bir biçimde kapatın.

Uçak Modunu Kapatın

Rahatsız etmeyin modundaki gibi Uçak Modu da gelen SMS’leri görmenizi engeller ve SMS’lerde sorun olmasına yol açar. Ekranın üst bölümünde görünen uçak sembolünün olup olmadığına göz atın. Eğer ki uçak sembolü var ise ayarlar sayfasından ya da bildirim panelinden uçak modunu kapatın.

Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Lütfen güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) problemi için uygulamanın önbelleğini temizlemelisiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde açıklamak mümkün:

  • Cihazın ayarlarını açın.
  • Ardından uygulamalar sekmesine girin.
  • Instagram’ı seçin.
  • Depolama bölümünü görüntüleyin.
  • Önbelleği Sil alanına tıklayın.

Cihazı Kapatıp Açın

Cihazı yeniden açıp kapatmak, bazı problemlerin düzelmesine yardımcı olabilir. Bu yüzden cihazın yanında konumlanan güç butonuna bir süre basın ve kapatma işlemini tamamlayın. Cihazı yeniden başlattıktan sonra problemin düzelip düzelmediğini kontrol etmelisiniz.

Farklı Cihazdan Onay Kodu Almayı Deneyin

Güvenlik kodunu kontrol et ve tekrar dene (Instagram) sorunu için farklı cihaz da deneyebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz yöntemler arasında farklı cihazdan kod almayı denemek de var. Bu yöntem de işe yaramaz ise bir diğer yönteme geçin.

VPN Yazılımını Devre Dışı Bırakın

VPN programı var ise yazılımı geçici şekilde devre dışı bırakın. Hizmeti kapattıktan sonra problemin düzelip düzelmediğine bakın.

Spam Sayfasını Kontrol Edin

Sosyal medya sitesi tarafından gönderilen çeşitli e-postalar spam sayfasına gelmiş olabilir. Bundan dolayı e-posta bildirimleri görüntülenmez. Bu sebepten dolayı e-mail hesabınızın spam sayfasına bir göz atın. Spam alanında sosyal medya hizmetinden mail gelmemiş ise durumu Instagram’a bildirin.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.