Biyografi

Melissa Vargas Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Melissa Teresa Vargas Abreu, Fenerbahçe kadın voleybol takımı ile Türkiye kadın milli voleybol takımı oyuncusudur. Küba asıllı Türk voleybolcu Melissa Vargas, başarılı sporculuk hayatı ile isminden söz ettiriyor.

Melissa Vargas Kimdir?

İtalya’da düzenlenen 2014 dünya kadınlar voleybol şampiyonasında Küba kadın milli voleybol takımı üyesi olarak katıldı. 2023 senesinde Türkiye kadın milli voleybol takımına dahil oldu. Aynı sene CEV kadınlar Avrupa voleybol şampiyonasında İsveç’e karşı oynanan müsabakada 112 km hızındaki servisiyle rekor kırmıştır.

Melissa Vargas babası da hentbol oyuncusudur. Voleybol oynamaya henüz alt yaşında iken sokakta oynayarak başladı. Ayrıca kendisi sekiz yaşında okul takımına dahil oldu. Okul takımında elde ettiği başarılar nedeni ile gelecek vaat ettiğine inanılıyordu. Henüz on iki yaşındayken Cienfuegos isimli takımda antrenmanlara çıktı. Öte yandan Küba alt yaş voleybol millî takımlarında da forma giydi.

Başarılı voleybolcu, 2016 senesinde bir sezon kadar Çekya’da oynamıştır. Omuz sakatlığı sebebi ile tedavi için ülkesine dönüş yaptı. Ülkesindeki tedavi olanaklarından memnun kalmayan Vargas, buradaki durumu eleştirdi ve disiplinsizlik nedeniyle 2017’den itibaren dört sene süreyle milli takımda oynamaktan men edildi. Bu durumdan sonra kendi isteği ile de bir İsviçre takımına transfer oldu.

İsviçre’ye sığınmacı olarak gitti. Burada bir sezon forma giydi ve Fenerbahçe’ye transfer oldu. 2021’in 9 Nisan tarihinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu ve kimliği ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından eliyle verildi. Sonrasında da Melissa olan ismini Melisa olarak değiştirmiştir. 2022-23 döneminde Çin Ligindeki bir takımda voleybol oynadıktan sonra sarı lacivertli takıma geri geldi.

İnsta: https://www.instagram.com/abreusmelisavargas/

Melissa Vargas Kaç Yaşında ve Nereli?

Pek çok kişi Melissa Vargas yaşı ve memleketi hakkında sorgulama yapıyor. Kendisi aslen Kübalıdır ve 1999 senesinde dünyaya gelmiştir. Şu an 24 yaşında olan Vargas’ın Türk vatandaşlığı da bulunmaktadır. Vargas’ın boyu 194 cm olurken kilosu ise 76’dır.

Popüler voleybolcu Vargas, T.C. vatandaşı olduktan sonra milli takım kadrosuna dahil olmak için FIVB kuralları gereğince iki sene beklemek zorunda kalmıştır. Süre sonunda ise 2023 senesinde Türkiye kadınlar voleybol takımına katılmıştır.

2023 FIVB Voleybol Kadınlar Miller Liginde ülkemiz ile şampiyonluğa erişip büyük bir başarı örneği göstermiştir. Ayrıca bu dönemden sonra popülaritesi de bir hayli artış göstermiştir. 2023 senesindeki Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasında rekorlar kırmıştır. 112 km/h servis hızı ile kadınlar voleybolunda dünya rekoruna imza atmıştır.

Vargas’ın Oynadığı Takımlar Hangileri?

Melissa Vargas hangi takımlarda oynadı sorusunun yanıtı birçok insan tarafından araştırılıyor. Ünlü voleybolcunun oynadığı takımlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Fenerbahçe (2024-)
  • Tianjin Bohai Bank (2023-2024)
  • Fenerbahçe (2022-2023)
  • Tianjin Bohai Bank (2022)
  • Fenerbahçe (2021-2022)
  • Tianjin Bohai Bank (2021)
  • Fenerbahçe (2018-2021)
  • Volero Zürich (2017-2018)
  • Agel Prostějov (2015-2016)
  • Cienfuegos (2011-2015)

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.