Biyografi

Emirhan Çakal

Emirhan Çakal Bursa’nın Osmangazi ilçesinde 01 Ocak 2001 senesinde dünyaya gelmiştir. Kendisi ünlü rap şarkıcısı ve aynı zamanda söz yazarıdır. Yapmış olduğu şarkıların sözlerini de kendi yazan Emirhan Çakal, hem sosyal medya da hem de görsel ve yazılı basında Çakal lakabı ile anılmaktadır. Kendine has görüntüye sahip olan Çakal, son günlerde piyasaya çıkarmış olduğu ve söylediği şarkı ile ön plana çıkmıştır. Aynı zamanda kendisinin sosyal medya hesabında oldukça fazla takipçisi vardır. Söylemiş olduğu şarkıların tarzı ise rap ve drill’dir. Başarılı rap şarkıcısı olan ve son günlerde hızlı bir şekilde müzik piyasasında yükselişe geçmiştir. Aynı zamanda Emirhan Çakal’a 2021 Müzikonair tarafından 2021 senesinde kendisine ödül verilmiştir. Müzik piyasasında ünlü olmadan önce pazarlama ve butik gibi farklı işler ile uğraşmıştır.

Emirhan Çakal Eğitim Hayatı

Ünlü rap yıldızı Emirhan Çakal eğitim hayatına doğmuş olduğu yer olan Bursa’da başlamıştır. İlk, orta ve lise tahsilin Bursa’da okuyan Çakal, üniversite okumayı tercih etmemiş ve iş hayatına atılmıştır. Liseyi Bursa’da okuduktan sonra ailesi ile beraber İstanbul’a taşınmış ve çok sevdiği müziğe rap şarkıları söyleyerek başlamıştır.

Emirhan Çakal Özel Hayatı

Popüler ve sevilen rap şarkıcısı Emirhan Çakal’ın aile hayatı hakkında çok fazla bilgi yoktur. Kız kardeşinin ismi Sudem olan Çakal, sosyal medya fenomeni olan ve heyceyn lakabı ile bilinen Ceyda Yılmazer’in kuzeni olarak biliniyor. Kendisi oğlak burcudur. 1.75 cm boyunda ve 80 kilodur. İstanbul’da yaşayan Emirhan Çakal, Danla Bilic ile sevgili olduğunu ilan etmiştir. Fenomen repçinin instagram hesabı ise (instagram.com/cakal.95), twitter adresi ise (twitter.com/cakal_95) dir.

Emirhan Çakal Müzik Kariyeri

Perros Blancos grubunun üyesi olan ve youtube perros blancos kanalında şarkıları aktif olarak izlenen Emirhan Çakal, müzik kariyerine çok erken başlamıştır. Okul hayatı sonrası şarkı söylemeye 20 yaşında başlamış, bu yaştan günümüze kadar da çoğunun kendi yazdığı şarkıları seslendirmeye devam etmiştir. Şarkıcının özellikle youtube üzerinden 18 milyon kişi tarafından izlenen lütfen şarkısı oldukça popülerdir. Lütfen gibi 2020 senesinde çıkarmış olduğu puşt isimli şarkısı da çok sayıda izleyici tarafından sevilerek takip edilmiştir. Bu şarkı da youtube’da 18 milyondan fazla kişi tarafından tıklanmış ve izlenmiştir. Şarkıcı 2020 senesinden 2023 yılına kadar yaklaşık 34 adet şarkı yapmış ve söylemiştir. Bu şarkılar arasında yer alan puşt ve gözler gibi eserler, 2020 yılında yazılmı ve kendisi tarafından söylenmiştir.

Emirhan Çakal’ın 2021 senesinde söylediği şarkılardan bazıları şunlardır.

 • Rarı
 • Lütfen
 • Glock
 • Çarşamba Tatili
 • Perros Blancos Freestyle

bu şarkılardan bazılarıdır. Sanatçının aynı zamanda 2021 senesinde yer alan eserleri arasında; Senorita Sinyale, Fiji, Rıv Rıv Rıv, Pişman, Mahvettim, Düşeş, Minatoxkushina vardır. 2021 yılından sonra da şarkı sözü yazan ve yazdığı şarkıları seslendiren Emirhan Çakal, 2022 senesinde de albüm yapmıştır.

Şarkıcının 2022 yılında çıkardığı single’lar ise şunlardır.

 • Reckol ile Benimle Gel şarkısını söylemiştir.
 • İmdat, Dünya Fani, Mingoflalar şarkılarını kendi söylemiştir.
 • Altıpatlar şarkısını Reckol ve Keişan ile söylemiştir.
 • 1 1 2 şarkısın Çakal ve Reckol beraber seslendirmiştir.
 • Fatma Turgut ile Kalbe Zarar şarkısını söylemiştir.
 • Diyardan Diyara eserini ise Çakal, Arman Aydın ve Arem Özgüç ile söylemiştir.

Kendisinin 2023 yılı içerisinde 11 adet hem kendi, hem de farklı kişiler ile seslendirmiş olduğu şarkılar vardır. Bu şarkılar içerisinde; Aşkolsun, Özlesen Beni, Promilim Yüksek, Sudişim, Hayran Kalıcan, Kayıp Yıllarım, Yakalarsan repçinin kendi başına söylediği eserlerden bazılarıdır.

Aynı zamanda Çakal, Hayır isimli eserini Eftalya Yağcı ile beraber söylemiştir. Reckol ile 2023 yılında O Yeterdi Aslında şarkısını söylemiştir. Anlarsın eserini Era7Capone ile söylerken, Vodka Fondip şarkısını da Deha İnc ile seslendirmiştir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.