İncelemeler ve Testler

Monster Abra A5 V15.1 Gaming Notebook İnceleme

Kompakt Tasarım


Oyun bilgisayarı denince son zamanlarda çokça öne çıkan markalardan birisi olan Monster, güçten vazgeçmeyen ama Notebook’ta sadelik arayanlar için Abra A5 V15.1 oyun bilgisayarını sizler için inceledik. Son nesil sistemlerle donatılan bu cihazın gerek tasarımı gerekse donanımı oldukça başarılı duruyor. Gelin bu cihaza yakından bakalım.

Kompakt Tasarım

Abra A5 V15.1, Monster ailesinin en şık ve kompakt modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Önceki modellerine göre boyutsal anlamda küçülen cihazda ebat olarak daha kalın ama görüntüleme kısmında yine 15.6 inçlik çehreyi dolduracak IPS Mat led ekran kullanılmış. Ayrıca kapaktaki ışıklı Monster logosu da bilgisayara ayrı hava katmış.

V13 Serisine Göre Daha Sağlam ve Sessiz Kasa

Abra A5 V13 için en büyük eleştirilerden birisi kalitesiz duran ekran kapağıydı. Ayrıca güç modunda fandan dolayı sesli çalışması da eleştiriliyordu. Abra A5 V15.1 modelinde bu iki olumsuz durum ortadan kaldırılmış. Daha güven veren ve kaliteli izlenim sağlanmış.

Nesil İ5 İşlemci

Monster, satışa sunduğu cihazlarında o dönemin en üstün teknolojisini kullanmaya özen gösteriyor. Abra A5 V15.1 de 9. Nesil Intel I5 işlemci kullanılmış. Bu işlemci 8. Nesil I7 işlemciye benzer performans sergiliyor.

GTX 1650 Ekran Kartı

Abra A5 V15.1, GTX 1050TI ekran kartına göre %40 daha fazla performans sunan 4 GB’lık GTX1650 ekran kartı kullanılmış. Performans seven gamerlar bu detaya hayran kalacaktır.

RGB Aydınlatmalı Klavye

Sadeliğinden fazlaca dem vurduğumuz bu cihazın aynı zamanda iyi bir oyun bilgisayarı olduğunu gösteren detaylardan birisi de RGB aydınlatmalı klavyesi oluyor. 4 bölgeli aydınlatma sunan bu klavyenin tuş hissiyatı da oldukça kaliteli.

Şarj Konusunda Biraz Başarısız

Şarj kablosunu unutturan bilgisayarları sevmeyenimiz yoktur. Fakat Monster Abra A5 V15.1 bu sınıfa girmiyor. Yük altındayken şarjı iki saati zor tamamlıyor. Fakat normal kullanımda 3 saati aşkın kullanım sunuyor. Oyun oynarken cihazı şarjda tutmaya özen gösterin. Böylece batarya ömrünüzü daha uzun tutabilirsiniz.

Num Lock Işığı Olmalıydı

Abra A5 V15.1 modelinde gördüğümüz bir diğer negatif kısım ise Num Lock alanının aktif ya da pasifliğini gösteren ikaz ışığının olmaması. Num Lock tuşuna bastığınız zaman sadece ekranın sol üst köşesinde bilgi kutusu çıkıyor.

Sonuç olarak Monster Abra A5 V15.1 büyük bütçelere çıkmadan oyun bilgisayarı almak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Fakat bu ürünü alırken kişiselleştirmenizi tavsiye ederiz. Daha hızlı SSD ve 8 GB RAM’e en az 8 GB ram takviyesiyle almanız faydanıza olacaktır. Böylece grafik tasarım, render gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.