Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Samsung Galaxy M62 Özellikleri ve Satış Fiyatı

Samsung Galaxy M62 Özellikleri

Samsung geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir panelle Samsung Galaxy M62 akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Malezya’da tanıtımı gerçekleştirilen telefonun yeni telefon, kısa bir süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Samsung Galaxy F62 akıllı telefonun yeni bir versiyonu olarak piyasaya sürülecektir.

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, Malezya’da gerçekleştirdiği bir tanıtımda Samsung Galaxy M62 akıllı telefonun tanıtımı gerçekleştirdi. Ancak bu telefon yeni özeliklerle değil de eskiden tasarlanmış olan Galaxy F62 telefonun özellikleriyle piyasaya sürülecektir. Malezya’da satışa sunulacak olan telefonun diğer ülkelerde piyasaya sürülüp sürülemeyeceği hakkında henüz bir bilgi yayınlanmamıştır.

Samsung Galaxy M62 Özellikleri

Samsung Galaxy M62 akıllı telefonu 6.72 inç bir ekrana sahiptir. Telefonun ekranı FHD+ çözünürlükte ve Super AMOLED ekrana sahip bir şekilde piyasaya sürülecektir. Telefon 163.9 X 76.3 X 9.5 mm ebatlarında ve 218 gram ağırlığındadır. Telefondaki piksel yoğunluğu 393 PPI iken, telefonun ekran yenileme hızı 60 Hz kapasitesindedir. Ekranın özellikleri arasında çizilmeye dirençli cam, multi touch, çerçevesiz tasarım yer almaktadır.

Telefonun donanım kısmında 2.73 GHz CPU frekansı, 8 çekirdekli ve Samsung Exynos 9825 yonga setli işlemci yer almaktadır.  Telefondaki grafik işlemcisi Mali G76 MP12 iken telefonda kullanılan Ram bellek 6 GB ve 8 GB kapasitesindedir. Telefondaki dahili depolama alanı 128 GB kapasitesindeyken telefonun hafızası 1 TB kapasitesine kadar yükseltilebilmektedir. 1 TB kapasitesine çıkarabilmek için harici MicroSD kartları kullanabilirsiniz.

Telefon batarya kapasitesi 7.000 mAh seviyesinde ve 25 W hızlı şarj özelliğine sahiptir. Telefonun USB Type-C özelliğini de desteklemektedir. Ayrıca telefon Android 11 tabanlı One UI 3.1 ara yüzüyle piyasaya sürülecektir. Bluetooth 5.0 özelliğini destekleyen telefon 3.5 mm’lik kulaklık girişine sahiptir.

Telefonun kamera sistemi içerisinde yer alan ana kamera 64 MP çözünürlüğündedir ve bu kameranın F1.8 kapasitesinde diyafram açıklığı vardır. Bu kamera ile 4K Ultra HD çözünürlüğünde ve 30 fps değerlerinde video kayıt özelliği vardır. Telefonda yer alan geniş açılı ikinci kamera F2.2 diyafram açıklığında 12 MP çözünürlüğündedir. Telefondaki makro çekim kamerası F2.4 diyafram açıklığında 5 MP çözünürlüğündedir. Derinlik sensörüne sahip olan kamara 5 MP çözünürlüğünde F2.4 diyafram açıklığındadır. Telefonun ekran kısmında yer alan kamera 32 MP çözünürlüğünde ve F2.2 diyafram açıklığındadır. Ön kamerada portre modu, sanal flaş, zamanlayıcı özellikleri yer almaktadır.

Samsung Galaxy M62 Fiyatı Ne Kadar?

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Malezya piyasasında satışa sunulacak olan Samsung Galaxy M62 Fiyatı 500 dolar civarlarında olacaktır. Bu telefonun Türkiye piyasasında satışa sunulup sunulmayacağı hakkında bir bilgi yoktur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.