Genel

Mozilla, Firefox’ta yeni otomatik kripto kaldırma filtreleme özelliğini kullanıma sundu

Abone Ol

Mozilla, Firefox’ta yeni otomatik kripto kaldırma filtreleme özelliğini kullanıma sundu

Popüler tarayıcı Mozilla Firefox, internet kaynaklarının gizlice madencilik kripto para birimlerinden bilgisayar kaynaklarınızla engellenmesi için uzun süredir beklenen sistemini başlatıyor. Firefox ‘Nightly ve Beta tarayıcılarının kullanıcıları, kripto-jacking komut dosyalarını (rezil CoinHive gibi) otomatik olarak engelleme seçeneğiyle donatılmış.

Yasadışı şifreleme madenciliğine ek olarak, en son Firefox güncellemesi, internet kullanımını izlemek için kullanılabilecek bilgisayar yapılandırmalarının anlık görüntülerini (çerezler temizlenmiş olsa bile) toplayan “parmak izi” komut dosyalarını engelleme özelliği de içeriyor.

Yeni özelliği açmak için, Firefox kullanıcıları aşağıdaki adımları izleyebilir: Firefox ana menüsünü tıklayın “Tercihler” i seçin “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine tıklayın “İçerik Engelleme” altında, “Özel” i tıklayın Son olarak, her ikisini de engelleyen “Kriptomerler” ve “Parmak İzleri” öğelerini kontrol edin.

Mozilla, önümüzdeki aylarda Firefox tarafından engellenmiş olan etki alanı listesini geliştirmek ve genişletmek istediğini söyledi. Ayrıca gelecekteki bir sürümde tüm Firefox kullanıcıları için kripto kaldırma ve parmak izi koruma işlemlerinin varsayılan olarak etkin olacağına söz verdi.

Abone Ol

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir