Kücük BilgilerOnarım,Hata Cözümleri.

msvcp140.dll Hatası Çözümü Adına Hangi Yöntemler Kullanılmalıdır?

msvcp140.dll Hatası Nedir?

Her bilgisayar kullanıcısının başına gelen can sıkıcı problemlerden bir tanesi msvcp140.dll hatası olarak bilinir. Genel olarak bilgisayar için program yükleme esnasında ortaya çıkan bu hata, birkaç yöntem aracılığıyla ortadan kaldırılabiliyor.

Ancak bu hata ile karşılaşan bazı bilgisayar kullanıcıları hangi işlemleri yapacağını bilmediği için istedikleri programı açamayabilirler. Bu nedenle bizlerde problemin çözülmesi için önemli bilgileri sunarak sıkıntının ortadan kalkmasını sağlayacağız.

Peki, msvcp140.dll hatası nedir? Çözüm yolu nasıldır? Sizler için açıklıyoruz.

msvcp140.dll Hatası Nedir?

Boyutu oldukça ufak olan dosyalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan bu DLL türü, her kullanıcının karşılaşabildiği hata olarak adlandırılır. Bu hatanın genellikle oyun veya herhangi bir programın çalıştırılması istendiğinde aniden ortaya çıkabilir.

Hatayı pek çok nedene bağlı olarak alabilmeniz söz konusudur. Hatanın sebebi ise kullanılmakta olan bilgisayarın bünyesinde yer alan msvcp140.dll dosyasının ortadan kaybolmasıdır. Ayrıca bir diğer sebep olarak dosyanın tam olarak düzgün çalışmamasıdır. Bunu sağlayan etken ise bilgisayar sistemine giren zararlı yazılımlar şeklindedir.

msvcp140.dll Hatası Çözümü Nasıl Gerçekleştirilir?

msvcp140.dll hatası ile karşılaşanlar ilk olarak sorunun esas kaynağını bilmeleri gerekir. Bu dosyanın sistem dosyası olmasından dolayı tam olarak işi bilmeden çözüm yoluna ulaşmaya çalışmak bazı türden sorunları aniden üretebilir.

DLL hatalarına bakıldığında genel çözüm adımları bünyesinde dosyayı normal şekilde indirdikten sonra gereken klasör içerisine atmak bulunuyor. Bunun uygulanması halinde problemin çözümü gerçekleştirilmiş oluyor. Ancak bu dosyayı normal şekilde indirip uygulamasını gerçekleştirmek biraz riskli olabiliyor.

Bundan dolayı bu hususta mutlaka dikkatli olunması gerekiyor. Normal şekilde dosyayı indirdikten sonra klasöre atılması istenildiğinde, düzgün ve güvenilir bir site üzerinden indirme işlemini gerçekleşmesi en doğru adımdır. Güvenilir olmayan siteler üzerinden bu dosyayı indirmek büyük risk taşır.

Zararlı yazılım içeren dosya ile karşılaşıldığı anda durum daha ciddi hale gelebilir. Güvenilirliği gayet güçlü olan internet adresinin bulunması ile beraber dosyanın indirmesi durumundan sonra msvcp140.dll hatası çözümü şu şekilde gerçekleştirilecektir:

  • Tekrardan yükleme olayının gerçekleştirilmesi gerekir.
  • Sistem dosya denetçisi üzerinden yararlanılabilir.
  • DLL dosyası normal şekilde internet üzerinden indirilebilir.
  • Güncelleştirmelerin kontrolü yapılmalıdır.
  • Tekrardan yükleme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Bazı türden programların bilgisayar sistemine tam olarak düzgün yüklenmediği için DLL dosyası görülemeyebiliyor. Böyle bir olayı ortaya çalışma durumunun önü kesilmiş olunuyor. Böyle türden bir hata alındığı vakit programın yeniden yüklenmesi denenebilir.

Güncelleştirmelerin Kontrolü Yapılmalıdır!

Windows işletim sistemi adına yayınlanan güncellemeler, bilgisayarın sağlıklı biçimde çalışmasına destek olur. Güncellemeler her zaman bilgisayar içerisinde var olan eksik dosyaları da tamamlar. Bu sayede daha güçlü bir performans ortaya çıkar.

Sistem Dosya Denetçisi Aracılığıyla Onarım Gerçekleştirilmelidir!

Bilgisayar kullanıcıları msvcp140.dll hatası için mutlaka sistem dosya denetçisi kullanması gerekir. Sadece bu hata için değil, aynı zamanda sistemde olan birçok bozuk dosyayı da onarmayı sağlar. Böyle bir DLL hatasıyla ya da farklı bir dosya hatası ile karşılaşıldığı zaman sistem dosya denetçisi kullanılarak onarma işlemi tamamlanabilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.