Biyografi

Muhammed Yakut


Muhammed Yakut
 özellikle son günlerde Twitter ve Youtube gibi sosyal medya platformlarında yaptığı açıklamalar ile ön plana çıkmış bir kişidir. Sanat camiasından spor camiasına, siyasetten magazin dünyasına kadar birçok kişi hakkında iddaalar ortaya atan Muhammed Yakut, videolarına Youtube’da bulunan Delilerin Delisi kanalı ile de devam etmektedir. Özellikle bu kişinin nereli ve ne iş yaptığı ise çok sayıda kişi tarafından merak konusu olmuştur. Yakut hakkında merak ettiğiniz herşeyi detaylı bir şekilde sizlere yazımızda anlatacağız. Yazımızı sonuna kadar takip ederseniz, Yakut’un hakkında ve güncel olarak ne yaptığı konusunda bilgiye detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Muhammed Yakut Ailesi

1972 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Yakut’un babasının ismi ise Hacı Yakut’tur. Diyarbakır’ın köklü aileleri içerisinde yer alan Yakut, aynı zamanda şu anda Diyarbakırspor Spor Kulübünün başkanı olan Abdurrahman Yakut’un da yeğenidir. Diyarbakır Atatürk Lisesinden mezun olan ve daha sonra iş hayatına atılan Yakut, farklı sektörlerde kariyerine devam etmiştir. Hakkında yakalama kararı olan Yakut evli bir kişidir ve kendisinin iki tane evladı vardır.

Muhammed Yakut Mesleği

Lise eğitim hayatını bitirdikten sonra erken yaşlarda iş dünyasına atılan ve farklı sektörlerde çalışan Yakut, aynı zamanda siyaset adamları hakkında yaptığı çarpıcı ve iddaalı açıklamalar ile ön plana çıkmıştır. İş hayatına akaryakıt sektörü ile başlamıştır. Kendisinin aynı zamanda yağ fabrikası vardır. Muhammed Yakut Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmış bir şahıstır. Kendisi sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, 1992 senesinde Botaş’da çalıştığını söylemiştir.

Muhammed Yakut Suç Dosyası

Suç dosyası oldukça kabarık olan ve farklı yıllarda da cezaevinde yatan Muhammed Yakut, şu anda hakkında yakalama emri olup aranan bir kişidir. Yakut’un kabarık suç dosyası ise 2012 senesinde başlamıştır. O yıl kendisinin karışmış olduğu suç kamuoyuna yansımıştır. 2012 senesinde Kocaeli’nin Körfez beldesinde bulunan Denizaltı Petrokimya Şirketinin yönetim kurulu başkanı ve sahibi olan iş adamı kaçırılmıştır. Bu kaçırılma sonucu ise kendisinden yaklaşık 400 bin dolar alınmıştır. Kaçırılmayı gerçekleştiren çetenin başında ise Muhammed Yakut yer almıştır. Kaçırılma sonrası polis geniş çaplı bir operasyon başlatmış ve Muhammed Yakut’un da içerisinde olduğu kişiler yakalanmış, Yakut ve adamları çıkarıldıkları mahkeme sonrası cezaevine girmişlerdir. Kendisin lakabı deliler delisi olup, aynı Sedat Peker gibi farklı suç teşkil eden videolar ile ismini duyurmuştur. Kendisinin yaklaşık 14 farklı olaydan sabıkası olup, suç dosyası oldukça fazladır.

Yakut’un karışmış olduğu diğer suç dosyaları şu şekildedir.

  • 12 Ekim 2022 yılında hareket dolayısı ile mahkemelik olmuştur.
  • 2021 senesinde bir kişi hem özgürlüğünden yoksun bırakmış, hem de kendisinin bulunmuş olduğu yeri yağmalamıştır.
  • 2017 senesin Temmuz ayında ise bazı kişileri tehdit etmiştir.
  • 2006 senesinde ise suç işlemek amacı ile kendisi örgüt kurmuştur.
  • 2012 yılında gene başka bir kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmış ve mallarını yağmalamıştır.
  • 2011 senesinde ise farklı kişilere hareket, tehdit ve şantaj yapmıştır.
  • Kasten adam yaralama olayına ise 30 Mayıs 2007 yılında karışmıştır.
  • Suç dosyası içerisine aynı zamanda 31 Mart 2005 yılında elektrik hırsızlığı da eklenmiştir.
  • Kendisi 08 Şubat 2011 senesinde 6136 sayılı kanuna karşı gelmiş ve muhalefet etmiştir. Bu kanun ise ateşli silahlar ve bıçaklardır.

Aynı zamanda kendisi 2000 ve 2001 yıllarında yağmacılık ve sahtecilik suçlarına karışmıştır. Kendisi 06 Nisan 2023 yılında Edirne’den karayolu ile Bulgaristan’a kaçmıştır. 06 Eylül 2023 yılında kimlik kontrolüne takılan ve yakalanan Yakut, 23 Eylül günü ise bazı prosedürlerin yetersiz olması sebebi ile serbest bırakılmıştır. Şu anda Almanya’da yaşadığını kendi yaptığı videolarda söylemiştir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.