Kücük Bilgiler

PhpMyadmin Üzerinden Wordpress Admin Şifresi Değiştirme

Wordpress Altyapısı Kullanıp Şifresini Unutan Arkadaşlar İçin En Kolay Yollardan Biri Olabilir Ama Cpanel vede Pleskte Bulunan Wordpress Eklentileri de Bunları Basitçe Halletmenize yardımcı olacaktır.

Unutulan Wordpress Şifremizi Sıfırlamak İçin Bu Makalede PhpMyadmin Üzerinden Sıfırlamayı Göstereceğim, Ben Cpanel Kullanıyorum Normalde Şifre Sıfırlama İşlemini Üstte de Yazdığım Gibi Cpanelin softaculous Yazılımı İle de yapabilirim , bu yazılım her hosting de olmayabilir , paylaşımlı hosting kullanıyorsanız Sağlayıcınızdan Rica Ederseniz Bu Eklentiyi Kuracaktır. Güzel Bir Eklenti Hem Şifre Hem de Bir Çok Konuda Kolaylık Sağlıyor.

Mysql  Üzerinden Wordpress Admin Şifremizi Sıfırlamak İçin İlk Veri Tabanı Adını Bilmemiz Gerekli , Birden Fazla Script Kullanmıyorsanız , Panelinizde de Tek Veri Tabanı Kullanımını Gözlemlediyseniz İlk İşlemi Atlayabilirsiniz.

 

Güvenlik sebebiyle bazı alanları kapatmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

Phpmyadmin sayfasına kadar cpanel / plesk panelden nasıl phpmyadmin sayfasına ulaşılacağını anlattım biliyorsanız direkt şifre değiştirme işlemi için sayfanın sonundaki dört görselden faydalanarak şifreyi sıfırlayabilirsiniz.

 

Veri Tabanı Adını Öğrenmek İçin Ftp ‘ye Giriyoruz Ftp ‘den wp-config.php Klasörünü Bulup Açıyoruz.

Girdiğimiz ‘de ” DB_NAME ”  ‘nin Karşısındaki Yazılı Olan iki tırnak içindeki yer bizim veri tabanı adımızdır.

Bunu öğrendikten sonra cpanel / plesk panel ana sayfasına geri dönüyoruz.

Cpanel İçin Ana Sayfadan phpMyAdmin Kısmına Tıklıyoruz.

 

 

Plesk Panel İçin Ana Sayfadan “ Veritabanları “ Kısmına Giriyoruz .

Birden çok siteniz varsa site seçmenizi isteyecektir sitenizi seçiyorsunuz ,  Sitenizi Seçtikten sonra sizi veritabanızın isimini yazılı olduğu sayfaya aktaracak bundan sonrası cpanel ile aynı işlemlerle devam ediyor.

Phpmyadmin sayfamıza girdiğimizde veri tabanı  tablolarının listeleniyor olması lazım listelenmiyorsa veri tabanı adına basınız aşağıya doğru açılsın.

Listemizden Tablo Ön Ekiniz Neyse Örnek Veriyorum” wp_users” olabilir , “weaddy_users” olabilir gibi gibi “_users” kısımına bakarak tabloluyu buluyoruz vede Yanındaki Gözat Butonuna Basıyoruz.

Tablomuzun İçine Girdiğimizde Admin Kullanıcı Adınızı Buluyorsunuz

Kullanıcı adınızıda Unuttuysanız ” İd : 1 ” Olan Veya ” En Küçük Olan ” Admin Hesabıdır. Hesabımızın Yanındaki Düzenle Butonuna Basıyoruz.

Hesabımızla İlgili Bilgilerin Olduğu Sayfaya Ulaşmış Oluyoruz Oradan ” user_pass ” Kısmına geliyoruz o kısımda kullanılan şifreleme yöntemi MD5 Tir Bunun İçin User_pass ın yanındaki seçenek kısmından md5 seçiyoruz Resmideki siyahla boyalı alanda istediğimiz şifreyi yazıyoruz vede Git Tuşuna Basıyoruz, Şifreniz Değişmiştir Hayırlı Uğurlu Olsun.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.