Genel

Netflix Nedir?

Netflix nedir sorusunun cevabını verecek olursak dünyada bir numaralı en çok ziyaret edilen film ve dizi sitesi platformudur diyebiliriz. Yüzlerce dizi ve fil seçeneği sunması ile birlikte birçok önemli kaliteli yapımları da kendi bünyesinde barındırmaktadır. Farklı kategorilerdeki dizi ve filmler sayesinde birçok kullanıcının yoğun ilgisine maruz kalmış ve oldukça fazla beğenilmiştir.  Site içerisinde yer alan tüm dizi ve filmler hem kaliteli hem de yüksek çözünürlük ile izlenebilen film ve diziler olmaktadır. Yediden yetmişe her yaşa hitap eden kategoriler sayesinde bu site için yok yoktur diyebiliriz.

Sitenin biraz geçmişini araştırdığımızda 1997 senesinde bir yapım şirketi olarak kurulduğunu görmekteyiz. O tarihlerde dvd ve vcd olarak film siparişlerini alıp kişilere teslim eden bir şirket olarak faaliyet gösteriyorlardı. Daha sonrasında gerek teknoloji dünyasının gelişmesi gerekse internetin yaygın olarak kullanılması ile birlikte bahsettiğimiz dizi ve filmleri internet üzerinden yayınlamaya başlamışlardır. Popüler olmasını son on seneyi bulmakla birlikte özellikle son dönemlerde oldukça tercih edilen bir site olduğu bir gerçek.  Netflix sonrasında birçok platformunda yayın hayatına başlaması ile beraber abone olarak film ve dizi izleyeceğiniz bir platform haline gelmiştir. Bünyesinde hem kendi ürettiği kaliteli yapımları kullanıcılarla buluşturuyor hem de farklı kategorilerde birçok içeriği izlemeniz için sizlere sunuyor.

Netflix Nasıl İzlenebilir?

Sitenin sizlere sunduğu avantajlardan yararlanabilmeniz için öncelikli olarak üye olmanız gerekmektedir. En başta deneme amaçlı bir aylık denemeyi ücretsiz olarak alıp izleyebilirsiniz. Böylelikle siteyi de yakından tanımış olur içeriklerine göz atmış olursunuz. Beğendiğiniz takdirde üyeliğinizi yükselterek size en uygun paketi seçip kaliteli yapımları izlemeye devam edebilirsiniz. Netflix deneme bitmeden önce sizleri bilgilendirmekle birlikte sonrasında aylık paket aldığınız takdirde reklamsız olarak dizi ve filmleri daha rahat izleyebiliyorsunuz. Tabi ki paketlerden birini seçtikten sonra üyeliğiniz tam olarak başlamış oluyor ve her ay düzenli olarak sizden ücret alınıyor. Sitenin içeriğinde çok fazla sayıda birbirinden kaliteli ve güzel yapımlar bulunmaktadır. Sadece film veya dizi değil, ödül almış filmlerine de buradan kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Belgeseller, anime filmler, uzun metrajlı filmler ve daha fazlasını bu site içerisinde bulabilirsiniz.

 

Özellikle dünyayı kasıp kavuran birçok yabancı ve Türk dizilerini bu site içerisinde bulmak ve reklamsız bir şekilde mümkün olmaktadır. En güzel özelliklerinden bir tanesi de bu içerikleri istediğiniz zaman izleyebiliyor olmanızdır. Herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan günün istediğiniz bir vaktinde açıp keyifli bir şekilde izleyebiliyorsunuz. Sadece bilgisayar üzerinden de değil isterseniz telefonunuza indirip izleyin isterseniz tabletinizden indirin. Daha da güzeli televizyonunuzdan bile izleyebiliyor olmanızdır. İstediğiniz yerde dilediğiniz zaman sınırsızca izleyebilirsiniz.

Netflixde Hangi Diziler ve Filmler Var?

Netflix platformu son derece kaliteli ve güvenilir bir film dizi sitesi olarak bilinmektedir. Bu sitenin içeriğinde kendisinin ürettiği birçok ödüllü yapımlar olduğu gibi dünyaca ünlü dizi ve filmlerde yer almaktadır. En popüler dizilere göz atacak olursak karşımıza Stranger Things, Black Mirror, La Casa de Papel, Narcos gibi dünya tarafından izlenen oldukça popüler yabancı diziler çıkmaktadır. Bunlarla birlikte dünyaca ünlü TV programları da yine bu site içerisinde yer almaktadır. Sitenin içerisinde yer alan tüm dizi ve filmler sıklıkla güncellenmekle birlikte dizilerin yeni sezonlarına da, yabancı filmlerin en popüler olanlarını da yine bu site üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

 

2016 senesinde bizlerle buluşan ve Türkiye’ye de yayın yapmaya başlayan bu muhteşem platform sayesinde en güzel ve en kaliteli içerikleri izleyebiliyor ve keyifli vakit geçirebiliyorsunuz. Hazırlayıp sunmuş olduğu özel projeleri ile de dünyada oldukça popüler olan netflix dizi ve film platformunun daha çok uzun yıllar popülaritesini kaybetmeyeceğinden emin olmaktayız. Özellikle günümüzde kültür sanat açısından oldukça iyi kazanan bir platform olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.