Film&Dizi

Netflix’in Yeni Dizisi: Netflix Kübra Dizisi Kaç Bölüm ve Konusu Nedir

Netflix Kübra dizisi, 18 Ocak 2024 tarihinde izleyici ile buluştu. Sıcak Kafa dizisinin de yazarı olan Afşin Kum kaleminden çıkan aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Kitabın senaryolaşması ise Rana Mamatlıoğlu, Bekir Baran Sıtkı ve Murat Uyurkulak kalemine aittir.

OGM Pictures imzalı Netflix Kübra diziş yayın hayatına başladı. Dizinin yönetmen koltuğunda Yağmur ve Durul Taylan kardeşler tarafında yerine getirilerken dizinin başrolünde; Çağatay Ulusoy, Aslıhan Malbora, Ahsen Eroğlu, Nazan Kesal gibi isimler yer alıyor. Bu isimler dışında dizide Cihan Talay, Aytek Şayan ve Ahmet Mümtaz Taylan eşlik ediyor.

Netflix Kübra Dizisi Özeti

Günümüz İstanbul’unda geçen dizi, Gökhan karakteri üzerinden ilerler. Ana karakter olan Gökhan, kendi halinde bir adamdır. İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde yaşayan Gökhan Şahinoğlu’na, sanal ortamda geleceği görüyormuş gibi mesajlar başlar. Yapım, merak uyandırıcı olması itibari ile sinemaseverlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Netflix Kübra Dizisi Konusu

İstanbul’un kenar mahallesinde yaşayan Gökhan, hayatının aşkını bulmuştur. Sevdiği kadın ile evlenebilmek için hayatını düzene sokmaya çalışır. Bu uğraş süresinde sosyal medya üzerinden gelen mesajlar ile hayatı değişmeye başlar.

Üye olduğu sanal arkadaşlık grubu üzerinden Kübra isimli bir hesaptan geleceği görüyormuş tarzında mesajlar gelir. Bu mesajlar, kimsenin bilmediği olaylar ile ilgili detaylar veren mesajlardır bu neden ile Gökhan da kendini seçilmiş kişi olarak görür ve bu duruma inanır. Gökhan, zaman içinde Kübra’nın kim olduğunu anlar. Gökhan’ın Kübra gerçeğini anlaması ile zorlu bir yolculuğa çıkar.

Bu zorlu yolculuk noktasında artık hayatı alt üst olmuştur. Bu yolculukta destekçileri olduğu gibi düşman sahibi de olur. Yayına girmesinin ilk haftasında Netflix’te ilk 10 sıra listesine giren dizi, Dili İngilizce Olmayan Filmler listesinde de kendini beşinci sırada bulmuştur.

Netflix Kübra dizisi yorumları üzerinden de dizinin senaryosunun dikkat çekici ve derin anlamlar içerdiği anlaşılır. İzleyici tarafından tam not alan senaryosu ile Kübra dizisi ne zaman soruları sorulduğu gibi ilk sezonu 8 bölüm olan Kübra Dizisi 2 sezon olacak mı henüz belli değildir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.