Film&Dizi

Reklamlı Netflix Üyeliğinin Tüm Detayları

Reklamlı Abonelik Sistemi Hangi Ülkelerde Olacak?

Üyelik ücretlerine fazlasıyla zam yapan ve son zamanlarda yaptığı zamların sayısında büyük artışlar görülen Netflix isimli platform, yeni bir abonelik çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Premium üyelik özellik hizmeti ile resmi olarak yeni üyelik çeşidini tanıtmakta olan Netflix, mevcut üyelik fiyatlarının ve öncelikle hangi ülkelerde bu hizmetlerin verileceği konusunda da tarafımıza bilgiler sunmuş durumda.

Günümüzde hizmet vermekte olan dijital içerik paylaşımı yapan uygulamalar arasında en fazla tercih edileni olmayı başaran, milyonlarca kişi tarafından tüm ürünleri, dizileri ve filmleri takip edilerek ilgiyle izlenen, her türlü kategoride başarılı şekilde hizmet verip, ürün üreten Netflix, uzun zamandır söylentisi olan ancak pek de sıcak bakmadığı reklamlı abonelik sistemini resmi olarak tanıtmış oldu.

Netflix tarafından bugün yapılan bir basın toplantısıyla birlikte, Netflix yetkilileri; platformun yeni reklamlı premium üyelik planlarını resmi olarak tanıtmış oldu.

Reklamlı Abonelik Sistemi Hangi Ülkelerde Olacak?

Netflix isimli dijital içerik yayın platformu tarafından yapılan basın açıklamasında, reklamlı olarak izleme yapılmasına olanak sağlayan bu üyelik türünün, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde hizmete sunulacağını söylemiş oldu.

Reklamlı Abonelik Sistemi Toplamda Kaç Ülkede Olacak?

Netflix’in bu reklamlı abonelik sistemi başlangıç olarak sadece 12 ülkede bulunacak. 12 ülke haricinde hizmet vereceği ülkelerle ilgili herhangi bir paylaşım yapmayan Netflix, zaman zaman hem sosyal medya hesaplarından hem de basın açıklamaları ile bu bilgileri de paylaşmış olacaktır.

Reklamlı Abonelik Sisteminde Tüm İçerikler Olacak Mı?

Basın toplantısında bu detaylara da yer veren Netflix, ilk aşamada sistem üzerinde bulunan tüm içeriklerin olmayacağını, sistem üzerinde bulunan içeriklerin %90 ile %95 arasındaki bir değere karşılık gelen oranda bulunan içeriklerin yer alacağını söylemiş oldu. Ancak yayınlanmayan %5 ile %10 oran diliminde olan içeriklerin hangisi olduğu henüz paylaşılmadı.

Reklamlı Abonelik Sisteminde Film ve Dizilerde Kaç Dakika Reklam Olacak?

Netflix tarafından yapılan basın açıklamasında reklamlarla ilgili birçok farklı konuya değinildi. Bunun nedeni insanların para verip de reklam gösterimi ile film veya herhangi bir içeriği izlemesinin tuhaf karşılanmasıydı. Ancak reklam süreleri ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan firma; reklamlı paketleri kullanacak olan kullanıcıların, seyretmiş oldukları 1 saatlik izleme sürelerinin sadece 4 ya da 5 dakikalarında reklam görmüş olacaklar. İzleme sırasında gösterilecek olan reklamlar geçilemeyecek ve her reklam maksimum 30 saniye civarında sürecek. Ayrıca Netflix, reklamları koyarken oldukça hassas davranarak heyecanlı alanlara reklam koymadan seyir zevkini bitirmemek için de gereken çalışmaları sağlamaktadır.

Reklamlı Abonelik Sistemi Ülkemizde Ne Kadar Olacak?

Netflix paylaşmış olduğu 12 adet ülke arasında bizim ülkemizi saymış değil. Bu nedenle ülkemizde fiyatların ne kadar olacağı konusunda herhangi bir net yorum bulunmuyor. Tahminlere göre ülkemizde bu hizmet verildiği zaman dilimlerinde, ücretler 20 ile 30 TL arasında değişebilecek.

Reklamlı Abonelik Sistemi Diğer Ülkelerde Ne Kadar Olacak?

Yukarıda saymış olduğumuz İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık gibi ülkelerde verilecek olan hizmetle ilgili olarak fiyatlar sabit tutularak; güncel üyelik ücret fiyatları 6,99$ (Amerikan Doları) üzerinden hesaplanacak ve kullanıcılara faturalandırılma dönemlerinde yansıyan tutar olarak karşımıza çıkmış olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.