Film&Dizi

Vikings 7. Sezonu Ne Zaman? Vikings Dizisi Konusu Nedir?

Vikings Dizisinin Konusu Nedir?


Bu içeriğimizde Vikings dizisi hakkında tüm detayları derledik. İşte detaylar…

İzleyici tarafından severek izlenilen  Vikings dizisi hakkında tüm merak edilenler hakkında tüm merak edilen sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Michael Hirst’ın elinden çıkan Vikings  dizisinin 7.sezonu ne zaman çıkacak ve konu işleyişinde izleyicileri neler bekliyor? Herkes bu konuda yanıt vermeye ve  bir fikir edinmek için araştırma yapıyor.

Her sahnesiyle adından söz ettiren ve kendisine hayran bıraktıran Vikings dizisi, oldukça iddialı bir tarihi drama türünde dizi seyretmek isteyen izleyiciler için beğenilen bir dizidir. Yayın tarihine  2013 tarihinde başlayan ve ekranlara gelen Vikings dizisi;  Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan tarihsel drama türünde bir tv dizisidir.

Vikings dizisinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen Michael Hirst’in eseri olan Vikings dizisi, 45 dakikalık bölümleriyle ekran gelmiştir. Diziyi izleyen seyircileri İskandinavya ve çevresinde bulunan cesaretli savaşçılarını ve maceralarını izlemek için can atıyor. Vikings dizisi yayın hayatına Kanada ve ABD ülkelerinde 3 Mart 2013 tarihinde History kanalında yayınlanmaya başlamıştı ama ülkemizde de oldukça beğenildi ve dikkat çekti.

Vikings Dizisinin Konusu Nedir?

Viking dizisinin konusu ; Mitolojide savaş tanrısı olan  Odin’nin soyundan geldiği düşünülen  Viking Kralı  Ragnar Lothbrok’un ve ailesinin öykülerini ekrana getiren Viking dizisi ; Oscar ödüllü Elizabeth, Camelot ve The Tudors gibi birçok başarılara imza atmış olan tarihi dizi senaristi Michael Hirst’in imzasını taşımaktadır.

13. Yüzyıl kuzey efsanelerini ve de  Viking kültürünü izleyicilerine anlatmaya çalışan dizi;  Ragnar Lodbrok adıyla tanınan İskandinav mitolojisinin kahramanı olarak ve de  kötü olarak lanse edilen  İngiltere ve Fransa’nın baş düşmanı haline gelmesi ele alınmaktadır . İlk olarak Vikingli bir çiftçi karakteri olarak karşımıza çıkan Ragnar katekteri , savaşçı olan  karısı Lagertha ve  kardeşi Rollo ile  İngiltere ülkesine ilk baskınlarını gerçekleştirerek maceralarına başlar.

8. y.y. döneminde  geçen Vikings dizisi; basit bir çiftçi olan Ragnar’ın cesur bir savaşçıya dönüşmesi ve de Ragnar Lothbrok ile onun peşinden giden  ailesinin öyküsünü ekrana taşıyor . Mitoloji de Savaş Tanrısı olan Odin’in soyundan geldiği düşünülen Ragnor karakterinin oldukça acımasız ve de korkusuz yandaşlarıyla birlikte denizlerle olan maceralarını televizyon ekranında seyrederken; savaşçı ve  tüccar bir kavim olan Vikinglerin soylarının oldukça dikkatli  işlenmiş olan   kültürüne dair tüm detayları  ekranda görüyoruz.

Vikings Dizisinin Konusu  Ragnar karekterinin dönüşümünde dikkat çekici bir hal alıyor. Tarihi bir drama olarak karşımıza çıkan Viking dizisinin orjinal hikayesi ise gerçek Avrupa efsanelerine ve de  tarihsel karakterlerin kayıtlı kaynaklarına dayanıyor.

Vikings Dizisi Netflix’de Yayınlanıyor Mu?

Vikings Dizisi Netflix’te Yayınlanıyor mu? Vikings dizisinin  altı sezonuna ait tüm bölümleri şu anda Netflix üzerinden izlenebilmektedir . Fakat dizi ve film izleme platformlarından biir olan olan Netflix kanalı, söz konusu olan Vikings dizisini yayın kütüphanesinden kaldırma kararı alması halinde Vikings’i Netflix üzerinden belirlenen tarihe kadar izleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Vikings Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Travis Fimmel – Ragnar Lothbrok

Clive Standen – Rollo

Alex Høgh Andersen – Ivar

PPeter Franzén – King Harald Finehair

Jordan Patrick Smith – Ubbe

Marco Ilsø – Hvitserk

Katheryn Winnick – Lagertha

Alexander Ludwig – Bjorn Lothbrok

Gustaf Skarsgård – Floki

Georgia Hirst – Torvi

Jennie Jacques – Judith

Maude Hirst – Helga

John Kavanagh – The Seer

Moe Dunford – Aethelwulf

Alyssa Sutherland – Queen Aslaug

Linus Roache – King Ecbert

George Blagden – Athelstan

Vikings 7 Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Vikings dizisinin izleyicileri, 6.sezonla veda eden dizinin 7.sezonu çıkacak mı? Sorusuna yanıt vermeye çalışıyor. Vikings dizisi 7 sezon konusunda henüz bir açıklama yapmayan yapım şirketi sessizliğini sürdürmeye devam ediyor. Vikings dizisi izlemek için can atan izleyiciler ise dizi hakkında tüm detayları araştırmaya ve diziyle alakalı yayınları okumaya devam ediyor. Netflix ya da diğer platformlar üzerinden yapılan bir açıklama yok. Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya çalışacağız.

Vikings Dizisi İzleyici Yorumları

“Dizinin 7 sezonunu halen bekliyorum. Duy sesimizi yapımcı. Ne olur dizimiz yeni bölümleriyle yayınlansın.”

Vikings dizisi dönemin şartlarını çok güzel anlatmış. Sahneler arası geçişleri çok beğendim. Kıyafet ve saç tasarımları oldukça iddialı. Şu ana kadar 4.sezonu izledim. Umarım tüm bölümleri bitirdiğimde 7. Sezonu da yayınlanmış olur.”

“Vikings dizisi çok sevdiğim diziler arasında. Yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Neden bu dizinin 7.sezonu halen yok. Keşke yeniden çekilse. Tarihi dram ve aksiyon olarak bu dizinin işleyişini seviyorum.”

“Dizi çok güzel. Heyecanlı.”

“Başrol oyuncusu çok iyiydi. Dövüş sahneleri paha biçilemez. “

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.