Film&Dizi

Netflix’in Yeni Korku Dizisi: The Midnight Club

Netflix isimli dijital içerik paylaşım uygulamasının 2022 yılı yapımı dizilerinden birisi olan The Midnigt Club isimli korku dizisi, ölümcül bir takım hastalığı olan gençlerin yerleştiği yurtta, özel bir kulübe ait üyelerin yapmış olduğu tüyler ürperten bir anlaşma ile başlamaktadır. Bu anlaşma sonrasında ilk ölen kişi, öteki dünya olarak adlandırılan ölüm sonrası yaşamdan, hayatta kalan arkadaşlarına bir işaret gönderecektir. Korku dolu anlara sahip olan dizi, özellikle kendine güvenen kişileri izleyici olarak beklemekte.

The Midnigt Club isimli korku dizisinin konusu nedir?

1990’lı yıllarda geçmekte olan dizinin, bir bakımevinde birlikte yaşamakta olan gençlerden oluşan bir kadrosu bulunmaktadır. Ölümcül denebilecek seviyeye ulaşan hastalıklarla uğraşmakta olan bu gençler, günlerini bir takım tedavi süreçleri ile geçirmekte olsalar da geceleri bir araya gelerek Gece Yarısı Kulübü isimli bir kulüp kurarlar. Bu kulüp bünyesinde, kendilerinden önce ölen arkadaşlarının arkasından bir takım içkiler içip, kadeh kaldırmakla beraber mezarlarının başında onlarla iletişim kurmaya çalışırlar. Zaman zaman iletişim kurduklarını düşünen gençler ve hayaletlerin olduğu düşünülen bu bakımevinde korku dolu onlarca farklı sahneyi yaşamak, izleyenleri yerinden zıplatarak bir takım başarıları da kazanmış oldu.

Çok Kısa Sürede Guiness Dünya Rekorları Listesine Girdi!

7 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan The Midnight Club isimli korku dizisi, tek bir bölüm üzerinde izleyicilerini fazlasıyla korkutacak görüntülere ve seslere sahip olan 21 adet sahne ile birlikte Guiness Dünya Rekorlar Kitabına adını yazdırmıştır. Yapımcılığını Mike FLANAGAN isimli yapımcının yapmış olduğu dizi, New York Comic Con etkinliğine katılan Guiness temsilcisi tarafından izlenerek bu rekoru sağlamış ve rekorlar kitabına adını yazdırmayı başarmıştır.

The Midnight Club Oyuncuları Kimlerdir?

Çok kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenen, rekorlar kitabına giren ve yeni bölümlerinin heyecanla beklendiği bu dizinin oyuncu kadrosunda oldukça sevilen oyuncuların yanı sıra çok ünlü olmayan oyuncular da bulunuyor. Dizinin oyuncu kadrosunda bulunan ve yer alan oyuncuları genel olarak söylemek gerekirse;

 • Iman Benson
 • Igby Rigney
 • Ruth Codd
 • Heather Langenkamp
 • Annarah Cymone
 • Chris Cumpter
 • Adia Aya Furukawa
 • Sauriyan Sapkota
 • Matt Biedel
 • Samantha Sloyan
 • Zach Gilford

gibi oyuncuların dizinin kadrosunda olduğu görülmektedir.

The Midnight Club Dizisinin Başrol Oyuncuları Kimlerdir?

The Midnigt Club isimli korku dizisi birçok başarılı oyuncuya ev sahipliği yapıyor olsa da dizinin başrollerini Iman BENSON, Igby RİGNEY ve Ruth CODD isimli oyuncular paylaşmaktadır.

The Midnight Club Dizisinin Yapımcıları Kimlerdir?

The Midnigt Club isimli korku dizisinin yapımcılığını Leah FONG ve Mike FLANAGAN isimli yapımcılar üstlenmiş durumda.

The Midnight Club Dizisinin Bölüm Sayısı Nedir?

The Midnight Club Dizisinin 1.sezonunda şuana kadar çekilmiş ve Netflix üzerinde yayınlanmış toplamda 10 adet bölüm bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.