Diğer Yazılarımız

Omg Lol Ne Demek?

Omg Ne Demek?


Omg ne demek? Lol ne demek? Bu her iki kısaltmanın tam açılımlarını ve ne tür anlamlara sahip olduklarını anlatacağız. Özellikle günümüzde bu iki kısaltma çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Omg ve lol kısaltmalarının kendilerine özgü anlamları olsa da, yine de birbirleriyle aynı platformlarda kullanılmaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzun cümleler kurmak yerine  omg ve lol gibi kısaltmalar kullanmak daha çok cazip geliyor. Bu türk kısaltmalar esasında dili inigilizce olsa da Türkiye’de de kullanılmaktadır.

Omg Ne Demek?

Omg, dediğimiz gibi bir kısaltmadır. Günümüzde birçok insan tarafından bilinen omg kısaltmasının tam versiyonu ingilizce olarak: “Oh my God” şeklinde nitelendirilmektedir. Türkçe anlamı ise:”Aman Allah’ım” anlamına gelmektedir. Omg kullanım alanı daha çok internet üzerinden mesajlaşmak üzerine kurulmuştur. İnsanlar birebir konuşurken:”Oh my God” şeklinde kullanırlar. Bunun sebebi omg kısaltmasını, kısaltma şeklinde nitelendirmek uygun olmadığındandır. Başka bir deyişle ortaya çıkan sesler komik olmaktadır. Öte yandan oyunlarda ve diğer chat  sitelerinde kesinlikle omg kısaltması kullanılır. Omg kısaltması ülkemiz de ki oyuncular ve diğer internet kullanıcıları tarafından çok aktif olarak kullanılmamaktadır. Ancak çoğu kesim kesinlikle  omg ne demek sorusunu sormaktadır.

Omg nerelerde kullanılır?

Omg ne demek sorusunun cevabını verdik. Şimdi ise omg kısaltmasını nerelerde kullanılır sorusunun cevabını verceğiz.Öncelikle omg:”Şaşkınlık anında, beklenmeyen bir durum ya da heyecan verici bir durum” olduğunda kulllanılır. Diyelim ki bir oyuncu, oynamış olduğu oyunda beklemediği bir şekilde öldüğünde omg kısaltmasını kullanabilir. Bu durumda karşı tarafta ki oyuncular, yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu çok rahat anlayabilir. Lol kısaltması ülkemizde omg kısaltmasına göre çok daha aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Normal bir türkçe konuşma içerisinde lol kısaltmasına yer verildiğini görebilirsiniz. Doğal olarak çoğu kullanıcı lol ne demek sorusunu internette araştırmaktadır.

Lol Ne Demek?

Lol’de aynı omg’deki gibi bir kısaltmadır. Lol ingilizce anlamı:”Laughing out Loud” olarak nitelendirilir. Türkçe anlamı ise:”Sesli gülüyorum, çok komik ya da çok komiğime geldi” şeklindedir. Lol kısaltması anlamları ve kullanımları dışında omg kısatlması ile aynı özelliklere sahiptir. Aynı şekilde insanlar birebir konuşurken “lol” demezler. Omg’de olduğu gibi internet tabanlı bir kullanıma sahiptir.

Lol nerelerde kullanılır?

Lol kısaltması:”Ortada çok komik bir durum olduğunda ya da sesli gülmeyi belirtmek istenildiğnide” kullanılır. Lol kısaltması aslında sıcak ve içten bir gülüşü temsil etmemektedir. Daha çok karşıdaki tarafı küçümsemek ve kendini üstün görmek için kullanılır. Karşı taraftan gelen sakarlık ya da buna benzeyen bir durum olduğunda Lol kısaltması kullanılır. Tabi ki sadece küçümseme amaçlı kullanılmaz. Öte yandan iki internet üzerinden bir konu üzerinde konuşuyorsa ve ikisine de komik geliyorsa “lol” kullanılır.

Omg Ne Demek? Lol Ne Demek? Omg Lol Ne Demek? Soruları Neden Soruluyor?

Omg ne demek? Lol ne demek? Omg lol ne demek? gibi sorular teknolojinin çok hızlı gelişmesi ile birlikte birçok insanın teknolojiye yetişemediğinden dolayı kaynakladır. Öyle ki bugün birçok kişi omg ve lol gibi kısaltmaları muhakkak görüyor ve bundan dolayı internette Omg nedir? Lol nedir? Omg lol ne gibi sorular yazarak araştırmalar yapıyor. Omg kısaltması ülkemizde daha çok bilinmesine rağmen daha az kullanılır ve lol kısaltması ise ülkemizde daha az bilinmesine rağmen daha çok kullanılmaktadır.

Omg Lol Ne Demek?

Omg kısaltmasını ve lol kısaltmasını ayrı ayrı ele aldık. Peki bu iki kısaltma aynı anda kullanılırsa ne anlam taşır? Esasen bu iki kasıltma aynı anda kullanıldığında kendi anlamlarını kaybetmezler. Birbirlerini destekler biçimde karşı tarafa bazı mesajlar verirler. Beklenmeyen bir durum olduğunda ve bu durumun sonucu komik sonuca bağlandığında ya da kullanıcının komiğine gittiğinde kullanılır. Daha net açıklamak gerekirse:”Eğer kişi bir oyunda öldüğünde ve bu durum komik bir şekilde gerçekleştiğinde yani diğer kullanıcıların kendisine güleceğini biliyorsa” omg lol şeklinde kullanılır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.