Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Oppo Reno 3 Pro Telefon İncelemesi

Oppo Reno 3 Pro Teknik Özellikleri


Oppo Reno 3 Pro model telefonu aslında Vivo ve Xiaomi firmalarının ürünleri ile rekabet etmek için var, bu telefon modeli hem donanım özellikleri hem de fiyat özellikleri açısından dikkate değer bir telefon modelidir.

Oppo Reno 3 Pro Teknik Özellikleri

Oppo Reno 3 Pro  hafif bir cihaz olarak tasarlandı ve  arkada kapasitif parmak izi sensörü taşımıyor. Oppo Reno 3 Pro modelinin altında 3,5 mm kulaklık girişi ve hoparlörün yanı sıra Tip C bağlantı noktası bulunur. Cihazdaki düğme düzenine baktığımızda, sol taraftaki ses seviyesini ayarlayacak düğmeler var, yeşil vurgulu güç düğmesi sağa yerleştirilmiştir.  Oppo Reno 3 Pro, 6,4 inçlik Super AMOLED ekran taşıyor. Ekranının renk doğruluğu, netlik ve parlaklık seviyeleri açısından oldukça tatmin edici olduğu söylenebilir. Kamerasının 108 MP çözünürlükte olması ile ilgili bazı söylentiler var, güya bu cihazda aslında 64MP kamera kullanılıyormuş ama bazı yazılım teknolojileri ile ki bu sır gibi saklanıyor, bu teknolojilerle kamerası 108 MP kaliteye çıkabiliyormuş. Genel olarak şunu söyleyebiliriz ki, yeni bir telefon modeli olan Reno 3 Pro, orta sınıf kategorisindeki rakiplerine göre oldukça standart hale gelen harika, canlı ve ayrıntılı çekimler yapacak.

Fotoğraflar biraz doygun görünecek olsa da, odaklamanın ve aşırı düzleştirmenin telefonda hiçbir zaman sorun olmayacağı yönünde haberler var.  2X optik zoom ve 5X hibrit zoom yapabilen 13MP telefoto lensi taşıyan bu cihaz,  Ayrıca 10X dijital zoom da destekliyor. Gece fotoğraf çekimlerinde de iddialı bir cihaz olduğu söylenen Reno3 Pro modelinin kullandığı özel yazılımla, ortam aydınlığı 1 LUX seviyeden aşağı düştüğünde, hemen otomatik aydınlatma devreye giriyor.

Cihazın önünde çift kamera var ve ana ön kamera  44MP çözünürlüğe sahiptir, ikincil lens ise 2MP derinlik sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun bir MediaTek P95 yonga seti var ve bu işlemcinin performansı oldukça iyidir.  Telefon, maksimum 256 GB dahili depolama alanı ile birlikte  8GB RAM taşıyor. Aygıtta genişletilebilir bellek özelliği yok. Telefonu test eden otoriterler, gün boyu oyun oynadıkları halde telefonun hiç ısınmamasına dikkat çekiyorlar ki bu da çok iyi bir özellik. Android 10 tabanlı işletim sistemine sahip olan Oppo Reno 3 Pro  animasyonlarda ve çoklu görevlerde hızlı bir performans sergiliyor. Makinenin pil kapasitesi çok iyi ve  4.025mAh seviyededir, 30W’lık bir şarj cihazı da var. 19 saat kesintisiz video oynatma yeteneği de var.

Oppo Reno 3 Pro Alınmaya Değer mi?

Yazılım olarak en iyi cihaz, az ısınan ve pili çok dayanan bir telefon modelidir. 108 MP arka kamerasın son derece yüksek çözünürlüklüdür ve ön kamerası da 44 MP olarak çok iyi bir kameradır. Cihazın oyunlarda ısınmaması da büyük bir avantajdır. Ancak resim yenileme hızı orta seviyedir, fiyat olarak orta seviye fiyat bandının üzerinde olacağı haberleri var. 420 dolar fiyatla satılacağı inceleme sitelerinde dile getiriliyor. Bu fiyat iyi bir fiyat değil…

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.