Film&Dizi

Oreshura

Oreshura Karakterleri Ve Konusu


 Oreshura, oldukça etkileyici ve güzel bir anime dizisidir. Yuji Yuji isimli bir roman yazarı bu yapımı öncelikle bir çizgi roman serisi olarak çıkarmıştır. Buradan esinlenerek ise Oreshura anime dizisi çekilmiştir.

Oreshura dizisinin Japonya’da yer aldığı isminin tam çevirisi yapılacak olursa Çocukluk Arkadaşım ve Kız Arkadaşım Çok Fazla Dövüşüyor olarak yapılacaktır. Bu isim de bu anime yapımının konusu hakkında önemli bir fikir vermektedir.

Oreshura Karakterleri Ve Konusu 

Oreshura anime dizisi pek çok farklı konunun üzerinde duran bir anime dizisi olmuştur. Dizide ana karakter olarak Eita isimli genç bir erkek yer almaktadır. Bu anime dizisinin konusu da Eita üzerinden dönmektedir.

Eita, oldukça normal bir şekilde yaşayan birisidir. Hayatında yaptığı tek şey okula gidip gelmek ve bu şekilde yaşamaya devam etmektir. Dersleri de oldukça iyi olan Eita, hayatının darbesini ailesi tarafından alacaktır. Yaşadığı aile sorunları sonucunda tek başına kalan ve hayata atılmak zorunda kalan Eita, aşktan da adeta nefret etmektedir. Bunun sebebi de ailesinin yaşadığı sorununun nedeninin aşk olmasıdır.

Bu anime dizisinde yer alan bir diğer karakter ise kızıl saçlarıyla göze çarpan Harusaki’dir. Harusaki, Eita’nın hem en yakın kız arkadaşı hem de komşusudur. Birbirilerini iyi tanıyan bu ikili aynı okulda okurlar. Hayatlarına normal şekilde devam eden bu ikilinin hayatı okullarına Natsuwaka isimli kızın gelmesi ile değişir. Natsuwaka, modellik de yapan bir öğrencidir ve onu görünce herkesin gözleri kamaşmaktadır.

Natsuwaka güzelliğinin bilincinde olduğu için kendine sarkıntılık yapan hiç kimseye yüz vermemektedir. Aşka da hiçbir zaman inancı olmamış bir kişi olduğu için bu tip şeyler onun için önemli değildir. Fakat, tüm fikri Eita’yı görünce değişir. Bir anda ona aşık olur ve onu elde etmek için uğraşır. Eita ise onun ilgisine karşılık vermez. Bundan sonra ise entrika ve aşkın işlendiği bir hikaye ortaya çıkar. Eita, Harusaki ve Natsuwaka arasında adeta bir aşk üçgeni oluşur. Oreshura anime dizisi bu şekilde keyifli ve merak duygusunu tetikleyen bir konuya sahiptir.

Oreshura Yayın Tarihi 

Oreshura anime dizisi ilk olarak 2013 senesinin Ocak ayında yayınlanmıştır. Dizinin son bölümü ise aynı senenin Mart ayında yayınlanmıştır. Kısacası bu anime dizisi bir mini dizidir diyebiliriz. Oreshura bölüm sayısı ise yalnızca 13 bölümdür. Tek bir oturuşta bile bitirilebilecek bir anime yapımı olduğu söylenebilir.

Oreshura Anime Ekibi

Oreshura animesinin yapımında emeği geçen pek çok kişi vardır. Bu kişiler sayesinde Oreshura bu kadar sevilen ve izlenilen bir anime olmuştur. 

Bu anime yapımının yönetmen koltuğunda ünlü anime yönetmeni Kante Kamei yer almaktadır. Dizinin yapımcısı ise Tatsuya Ishikawa olmuştur. Senarist, Tatsuhiko Urahata’yken dizinin müziklerini Masatomo Ota yapmıştır. Daha pek çok kişinin bu yapımda emeği olsa da en önemli kişilerin bu isimler olduğu söylenebilir.

Oreshura Yorumları 

Oreshura anime dizisini izlemek isteyen kişiler, daha önce bu yapımı izlemiş kişilerin fikirlerinin ne olduğunu merak etmektedir. Elbette bu fikirler, yeni izleyiciler için bir ön bilgi olmaktadır. Genel anlamda bakılacak olursa, bazı olumsuz yorumlar olsa da çoğu kişi diziden iyi şekilde bahsetmektedir. Kısacası Oreshura yorumlarının olumlu olduğu gözlemlenebilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.