Film&Dizi

En İlginç Brad Pitt Sinema Filmleri

Brad Pitt ve Sinema Filmleri Hakkında İlginç Detaylar


Dünya’da sinema filmleri deyince akla gelen ilk aktör Brad Pitt olmuştur. Brad pitt, sinema tarihinin en başarılı ve yakışıklı Amerikalı oyuncularından biridir. Her alanda sesini duyurmuş bir yıldızdır. Gerek özel hayatı gerek yaptığı filmleri gerekse görev aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme çok gelmiştir. Oynadığı filmlerin IMDb puanları oldukça yüksektir.
Ayrıca kendisini dünya çapında çok geniş bir hayran kitlesi de bulunmaktadır. Eğer sizde bu yakışıklı ve yetenekli oyuncunun filmlerini izlemek isterseniz Brad Pitt sinema filmleri şeklinde arama yapabilirsiniz. Kendisinin birçok filmini Netflix platformunda da bulabilirsiniz.

Brad Pitt ve Sinema Filmleri Hakkında İlginç Detaylar

Brad Pitt 1963 yılında dünyaya gelmiştir. Ailesi her ne kadar muhafazakâr olsa da o pek kendini dine yakın hissetmemiştir. Ayrıca eski Amerikan Başkanı Obama ile de uzaktan akrabadır. 2008 de yayınlana bir rapora göre bu ikili anne tarafından kuzendir. Ancak bu durumun sinema filmleri açısından bir etkisi olmamıştır.
Aşırı özgüvenli olan Brad Pitt, MTV Müzik Ödülleri’nde tavuk kostümüyle dans etmiştir. Bir dergiye de 1997 yılında çıplak bozlar vermiştir. Brad Pitt Filmleri onun gibi cesur ve başarılı filmlerdir. Bu yönden sinema filmleri arasında diğerlerinden ayrılmışlardır. Eğer sizde bu oyuncunun filmlerini merak ettiyseniz gelin birlikte inceleyelim.

Sinema Filmleri Arasında Bir Kült Eser; Dövüş Kulübü (1999) IMDb 8,8

Dövüş Kulübü sinema filmleri arasında en kült filmidir. Film 1999 yapımı olsa da 7’den 70’e herkes tarafından çok bilinen bir filmdir. Başrollerde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Yönetmenliğini David Fincher yapmıştır. Dövüş Kulübü, 1996 yılında yazılmış Chuck Palahniuk’un kitabından uyarlanmıştır. Filmin bilinen müziği ‘Where is my mind’dır.
Film gelirim ve dram türündedir. Film çıktığı yılda sinema filmleri arasında bir efsaneye dönüşmüştür. Filmin konusu ise sigortacı olan Jack’in monoton hayatını anlatmaktadır. Uzun süredir uyku problemi yaşayan Jack, grup terapisine katılır. Terapi grubunda Marla adındaki bir kadın ile tanışır. Daha sonra Tyler Durden adında bir adam ile tanışır. Tyler ile Jack gizli bir topluluk kurarlar ve kısa sürede dövüş kulübü popülerleşir.

Sinema Filmleri İçin Muhteşem Bir Kurgu; Ocean’s Eleven (2001) IMDb 7,7

Steven Soderbergh’un yönetmenliğini yaptığı suç temalı film tam bir yıldızlar geçididir. Çıktığı yılda sinemalar için çok önemli olan filmin kadrosunda ise ünlü isimler yer almaktadır. Bunlar arasında Brad Pitt’in yanı sıra George Clooney, Matt Damon ve Julia Roberts gibi isimlerde bulunmaktadır. Ayrıca filmi teması ise o güne kadar işlenmediği için diğerlerinden farklılaşmaktadır.
Film de Danny Ocean isimli bir hırsız hapisten yeni çıkmıştır. Kendisi karizmatik olmasının yanı sıra çok akıllıdır. Dany, Las Vegas’da bulunan 3 kumarhaneyi hedef alan bir soygun planlamaktadır. Ancak bunun için uzmanlardan oluşan bir ekibe ihtiyaç vardır. Bu film sadece senaryosu ile o yıllarda haftanın sinema filmleri listesinde uzun bir süre kalmıştır.

Tarihsiz Sinema Filmleri Arasında Bir Başyapıt; Truva (2004) IMDb 7,3

Film, Brad Pitt filmleri içinde romantizmin ve aksiyonun öne çıktığı bir filmdir. Filmde Brad Pitt , Orlando Bloom ,Eric Bana, Diane Kruger gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. O yıllarda vizyondaki sinema filmleri arasında bir inci gibi parlamıştır. Hatta şimdilerde bile Brad Pitt’in tanınmasına neden olan film olarak bilinmektedir.
Filmin konusu, bir aşktan doğan savaşın hikayesidir. Sparta Kraliçesi Helen, Truva prensi ile beraber olabilmek için Sparta’dan kaçar. Bunun sonucunda Yunanlılar intikam için muazzam bir taktikle Truva’yı 10 yıl boyunca kuşatır. Truva, o dönemlerde sinema filmleri içerisinde sadece savaş teması ve konusu ile bile öne çıkan bir film olmuştur.

Eğlence ve Aksiyon İçin Sinema Filmleri Önerisi; Mr. & Mrs. Smith (2005) IMDb 6,5

2005 yılında vizyona giren sinema filmleri arasında olan filmin konusu tam bir düşman evliliğidir. Angelina Jolie ve Brad Pitt filmde bulunan iki ana karakterdir. Bu çiftin sıradan bir evlilikleri vardır ve hayatları sıkıcıdır. Ancak bu durumu kıracak olan şey onların aslında düşman organizasyonlarda çalışan tetikçiler olmasıdır.

Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008) IMDb 7,8

Brad Pitt filmleri en sevilen ve herkesin vazgeçilmezleri arasında olan bir filmdir. Aktörün genel olarak bakıldığında sinema filmleri komedi türünde çok fazla filmi yoktur. Bu filmde ilginç bir tema işlenmiştir. Filmde Brad Pitt, Julia Ormond ve Cate Blanchett başrolleri paylaşmışlardır. Dram, romantik ve fantastik türdeki film, çok ilginç sahneler içermektedir.
Bu film, sinema filmleri içerisinde en ilgi çekici filmler arasındadır. Filmin konusu adından da anlaşılacağı gibi Benjamin Button’ın tuhaf hikayesini anlatmaktadır. Saatçi bir adam, Birinci Dünya Savaşı sırasında oğlunu kaybetmiştir. Tren istasyonu için bir saat yapılması istenir. Adam bir saat yapar ama bu diğerlerinden farklı bir saat olur. Sebebi ise saatin geriye doğru akmasıdır. Benjamin Button’ın da hayatı bu saat gibi tersten ilerleyecektir.

World War Z (2013) IMDb 7,0

Zombi filmleri her ne kadar sinema filmleri 2021 listelerinde yer almış olsa da geçmişte de bolca vardı. Ancak bu film klasik bir zombi filmi değildir. Sanki günümüz yaşantısına ışık tutmaktadır. Filmin oyuncu kadrosu içerisinde Mireille Enos ve Daniella Kartesz’de bulunmaktadır. Ayrıca filmin yönetmenliğini Mark Forster yapmıştır.
Film konusu itibariyle insanları enfekte olduktan sonra zombiye çeviren bir virüsü anlatmaktadır. Ancak bu virüsün bir zayıf noktası vardır. Virüs zaten halihazırda ölecek insanlara bulaşmamaktadır. Ancak ana karakterimiz Gerry bunu sonradan fark edecektir. Biraz şans ve biraz da bilginin yardımıyla tüm dünyayı kurtarmak için virüsü araştırmaya çıkacaktır.
Görüldüğü gibi Brad Pitt filmleri kült olmuş yapımlardır. Aktörün hem yakışıklı oluşu hem de çok iyi bir oyunculuk sergilemesi bu filmlere giden yolu da açmıştır. Bu bakımdan bu filmler dünyada sayılı sinema filmleri arasındadır. Ayrıca kendisinin oynamış olduğu filmler hayranları tarafından unutulmayacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.