Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Pandemi Döneminde Can Sıkıntınızı Geçirecek Bilgisayar Oyunları

En Kaliteli Bilgisayar Oyunları Arasında Red Dead Redemption 2


Bilgisayar oyunları pandemi ve kapanma döneminde insanların en çok tercih ettiği alanlardan bir tanesi oluyor. Oyun sektörü pek çok insan için gereksiz ve maddi getirisi olmayan bir alan olarak ifade edilmekteydi. Fakat her geçen gün hem bilgisayar hem de mobil oyun sektörü büyümeye devam etti. Günümüzde ise oyun sektörü milyarlarca dolarların döndüğü bir alan olarak karşımıza çıktı. Üstelik sektördeki para sadece oyun satışlarından sağlanmıyor. Aynı zamanda E – Spor adı verilen bilgisayar oyunu sporlarının da çıkması ile sektör patlama yaptı.

PC oyunları için öngörülen gelecekte oldukça büyük. Fakat son zamanlarda asıl dikkat çeken konu ise pandemi sürecinde oyunların insanlara yardımcı olması. İnsanların eve kapandığı ve çokça sıkıldığı bu dönemde PC oyunları zaman geçirmek ve eğlenmek için en iyi tercihlerden bir tanesi. Bilgisayar oynamayan pek çok insan bile bu süreçte oyun oynamayı öğrenmeye başladı. Günümüzde ise insanların evlerinde sıkılmadan oynayacağı pek çok kaliteli oyun oynamak mümkün.

En Kaliteli Bilgisayar Oyunları Arasında Red Dead Redemption 2

Rockstar Games firması GTA serisi ile insanların oyun anlayışını fazlası ile değiştirdi. Özellikle GTA V tüm dünyada en çok satan oyun olmayı başardı. Çıkarttığı her oyun ile sektöre yön veren firmanın son eseri ise Red Dead Redemption 2 oldu. İlk olarak sadece PlayStation için özel çıkartılan oyun geçtiğimiz yıl PC için de çıkartıldı. Kısa zamanda satış rekorları kıran oyun hem tek başınıza hem de arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz bir oyun.

Hikayesi, oynanışı ve grafiği ile insanları kendine hayran bırakan yapım açık dünyası ile 100 saate yakın bir oyun deneyimi sunuyor. İnsanların saatlerce başından kalkamadığı oyun Kovboyların hüküm sürdüğü Amerika dönemini oldukça güzel yansıtıyor. Hatta oyunun yansıttığı atmosfer Amerika’da üniversitelerin bazılarında tarih alanında öğrencilere gösteriliyor. İlk oyunun öncesindeki olayları anlatan yapımın 3. Oyunu için ise herhangi bir haber şimdilik yok.

Outlast Oyunları İle Korkunun Tadını Çıkarın

Korku oyunlar efsane bilgisayar oyunlar arasında her zaman kendine yer bulmuştur. Bu yüzden de her yıl onlarca korku oyunu piyasaya çıkıyor. Fakat bu oyunlardan sadece belli bir kısmı piyasada seviliyor. Outlast 1 ve 2 oyunları da bunlardan bir tanesi. Özellikle ilk oyun çıktığı dönemde kısa sürede büyük ses getirmeyi başarmıştı. Sadece video kameramız ile esrarengiz bir yerde gizli olayları çözmeye çalıştığımız oyun yaşattığı gerilim ile insanları kendine hayran bıraktı.

Arkadaşlarınız İle Call of Duty Warzone Keyfi

Call of Duty 2000’li yılların en çok satan ve sevilen serilerinden bir tanesidir. Neredeyse her yıl yeni bir Call of Duty oyunu oyuncuların karşısına çıkar. Son dönemlerde çıkartılan oyunlar fazlası ile eleştirilse de Warzone Call of Duty markasının yeniden doğmasını sağladı. Son dönemlerin en çok oynanan bilgisayar oyunları arasında olan Warzone tüm Call of Duty keyfini ücretsiz olarak sunuyor. Grafikleri ve kalabalık haritası ile Warzone pandemi döneminin en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi.

Sims 4 Oyunu İle Kafanızı Dinlendirin

Oyun sektörü her zaman savaş ya da hikaye oyunlarından oluşmaz. Ya da sizi gerecek ve yoracak oyunlar yerine daha sakin oyunlar da oldukça fazladır. Sims serisi de bu tarz oyunlardan bir tanesidir. Karakterinizi oluşturarak kendi hikayenizi kendiniz yazabilirsiniz. Gerçek hayat simülasyon oyunu olan Sims ile sıkılmadan ve gerilmeden karakterinizin hayatını yönlendirebilirsiniz. Eski bilgisayar oyunları ve yeni PC oyunları arasında çizgisini bozmadan ilerleyen nadir oyunlardan olan Sims ile pandemi döneminde sıkılmadan oyun oynayabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.