Oyun Dünyası

CS:GO Kan Silme Kodu Nedir? CSGO Kan Silme Nasıl Yapılır?

CS:GO Kan Mermi Silme Kodu


Günümüz de oyun severler tarafından oldukça sadık oynanılan oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlara bakıldığında ; CS:GO karşımıza çıkmaktadır. 2012 yılında tanıtılmasına rağmen halen sevilen “Counter-Strike:Global Offensive”oyununda kan efektleri büyük sorun oluşturuyor. Yani oyun oynama esnasında, kan efektlerini silmeniz gerekecektir. Bunun sebebi oyunun kolay oynanmasıdır.

CS:GO oyunu yani açılımı Counter-Strike Global Offensive oyunu bir FBS oyunudur. Yani oyunu tasarımı ve fikri Valve’dir. Counter-Strike Global Offensive oyunu, ilk dönemlerde Half-Life modu olarak tanıtılmıştı. Ancak daha sonraları, Valve CS tarafından tüm haklar satın alınmak sureti ile CS adı verilerek son sürüm oyun severlerin beğenisine sunulmuştur. 2012 çıkışlı olan bu oyunu halen severek oynayan binlerce kullanıcısı var. Kullanıcılar oyunu oynarken birçok koddan yararlanmaya çalışıyor. Bu kodlar sayesinde verimli bir şekilde oyunu kazanmaya çalışıyor. Oyun içerisinde görsel efektlerin çok gerçekci olması nedeni ile kan görselleri oyunda görüşün kısıtlanmasına neden olacaktır. Bu açıdan CS:GO Kan Silme Kodu birçok oyun sever tarafından merak edilmektedir. Bu kodların oyun sistemine girişi doğru olarak yapılmalıdır. Aksi halde oyunda kasma meydana gelecektir.

CS:GO Kan Mermi Silme Kodu

CS:GO oyununu oynayan herkesin bildiği gibi ;  Counter-Strike oyun serisinin en son versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Hatay 12 Ağustos 2011 yılında yapılan duyuru üzerine oyun, günümüz de PlayStation 3,Linux’ da dahil olmak üzere indirilebilir bir hale getirildi.

CS:GO oyuncularının tasarım zevkine göre özelleştirme imkanı tanıyan oyun ayrıca oyun içinde ; takım değişikliğine de izin vermektedir. Böylelikle de her oyun sever kendine göre oyun oynama imkanına sahip oluyor. CS:GO Kan Silme Kodu sayesinde ; yerde ve duvarda yer alan kan lekeleri, mermi izleri ve bomba izlerini kolaylıkla silme imkanı yakalanıyor. Bu sayede hem FBS’nin yükseltilmesi sağlanıyor. Hem de oyun esnasında etrafı daha rahat gözlemleme şansı yakalanmaktadır..

CS:GO Kan Silme Kodu 2021

CS:GO Kan Silme Kodu “shift+speed” te yer alan shift yerine, silme kodu yazılarak herhangi bir tuşa atamasının yapılması sağlanır.

CS:GO Kan Silme Kodu için adımlar şu şekilde olmalıdır :

• CSGO oyun ekranı açıldıktan sonra, ayarlar kısmına giriş yapılır.

• Daha sonra da oyun sekmesinde yer alan konsolun etkinleştirmesi gerçekleştirilir.

• Konsolun açılması için tuş atamasının yapılması gerekiyor. Yani; ayarlar sekmesinden arayüz ayarlarına ulaşılır. Toggle Console tuşuna basılmak sureti ile konsol ayarı için bir tuş ataması gerçekleştirilir.

• Tuş ataması yapıldıktan sonra ; atanan tuş ile konsol açılır. Açılmış olan konsolo bind shift “r_cleardecals” yazılarak enter’a basılır. CS:GO Kan Silme Kodu aktifleştirilmiş olacaktır.

Daha sonra da oyun içerisinde görüşü kısıtlayan tüm faktörlerin ; kan izi, bomba izi vb. Silinmesi sağlanır. Bu şekilde temiz bir oyun alanı açılarak oyun oynanmaya devam edilir.

CS:GO Kan Silme Kodu Kapatma

CS:GO oyun severlerinin bazıları kan ve bomba izlerinin tamamen silinmesini istemiyor. Bu durumda da CS:GO Kan Silme Kodu Kapatma işlemini yapmak istemektedir. Bunun için gerekli olan işlem kodu şu şekildedir : bind shift “-speed;r_cleardecals” kodudur.

CS:GO Kan Silme Kodu Çalışmıyor

CS:GO Kan Silme Kodu kullanmaya çalışan oyun severler, kod girişleri yapılmasına rağmen çalışmama sorunu ile karşılaşmaktadır. Burada yapılması gereken tek şey, kodların kontrol edilmesi ve tekrar yazılması gerekmektedir. Kod tekrar yazıldıktan sonra  CS:GO Kan Silme Kodu aktifleştirilmiş sağlanır. Ya da oyunu kapatıp tekrar açtıktan sonra, kod girişi tekrar sağlanmalıdır. Çünkü bazen oyun akışında meydana gelen bağlantı sorunları nedeniyle, kodlar da çalışmama durumu ortaya çıkabilir. Bu yüzden oyundan çıkış yapılarak tekrar giriş sağlanmalıdır. Ama yine de kod çalışmıyor ise CS:GO oyun destek hattından konuyla ilgili bilgi talebinde de bulunulabilir. Ya da oyunu oynayan başka bir arkadaşınızdan yardım isteyerek sistemi anlayabilirsiniz.

CS:GO Kan Efekti Açma

CSGO bağımlılarının bazıları kan efektlerinden kurtulmak yerine, bu efektlerini daha çok artmasını istemektedir. Yani CS:GO Kan Silme Kodu yerine kan efektlerini arttıracak yollar aramaktadır. Çünkü bazı kullanıcılar, oyunda ne kadar fazla kan çıkarsa oyunun o kadar kaliteli olduğunu düşünmektedir. Bu açıdan, CS:GO Kan Efekti açma ve arttırma için kod girişleri yapılmaktadır. Şayet sizin de Steam hesabınız bulunuyor ise; aşağıda yer alan kodların girişi yapılarak CO:GO Kan Efekti açılması sağlanabilir:

“VIOLENCE_ABLOOD “1”

“VIOLENCE_ABLOOD “1”

“VIOLENCE_HGIBS “1”

Yukarıda yer alan kodlar kodlandıktan sonra Config içerisine yapıştırılır. Daha sonra da oyuna geri dönülerek, test edilir. Bazı durumlarda bu kodlar, oyunun kasmasına da neden olabilir. Bu durumda da oyun oynamak eziyete dönüşebilir. Ama bu kodlar genelde, oyunda kan akışını çok seven CS:GO oyun severler tarafından tercih edilmektedir. Oldukça gerçekçi bir tasarıma sahip olan bu oyun kan efektleri ile de farklı bir keyif yaşatıyor. Yukarıda yer alan kodları kullanarak sizde oyunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.