Film&Dizi

Prison Break 6. Sezon İle Geri Dönüyor!

Beşinci sezonunu çılgın bir finalle tamamlayan Prison Break, izleyiciler tarafından yeni sezonuyla bekleniyor. 2005 senesinden bu yana büyük bir hayran kitlesi oluşan dizi, aksiyon tutkunlarının favorilerinden biri olarak da öne çıkıyor. FOX şirketinin yapımını üstlendiği Prison Break, Netflix üzerinden de izlenebiliyor. Peki, Prison Break 6. sezon olacak mı? Diziyle ilgili güncel gelişmeleri birlikte inceleyelim.

Prison Break 6. Sezon Yayın Tarihi

Paul Scheuring, Mart 2018’de 6. sezonun ilk bölüm senaryosunu tamamladığını duyurmuştu. Ardından iki ay sonra FOX’un o dönemki CEO’su Dana Walden, yeni bölümler için henüz çok erken olduğunu söylemişti. 2019’da ise Charlie Collier, dizinin 6. sezonunun olmayacağını belirtmişti. Tüm bunlara rağmen dizinin sevilen oyuncularından Dominic Purcell, geçtiğimiz günlerde yeni sezon haberini paylaştı. Ünlü oyuncunun Instagram hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Prison Break yeni sezon tarihiyle ilgili bir ayrıntı bulunmuyor. Yalnızca dizinin yeni serisinin çekileceğinden söz ediliyor.

Dizinin yıldızlarından Wentworth Miller ise Prison Break 6. sezon yayın tarihinin 2020 için erken olduğunu söyledi. Dizi ilk olarak 2005-2009 seneleri arasında FOX’ta dört sezon olarak yayınlandı. 9 bölümlük 5. sezon ise uzun bir aradan sonra yayına girdi. Beşinci sezonun finali, hikâyenin sonu gibi görünüyordu, fakat gelen açıklamalar neticesinde izleyiciler umutlanmaya başladı.

Prison Break 6. Sezon Ne Zaman?

FOX Entertainment tarafından da 6. sezonu doğrulanan Prison Break çekimleri bir süredir askıya alınmıştı. Covid-19 salgınının küresel dizi/film endüstrisine zarar vermesi, çekimlerin ertelenmesine neden oldu. Dominic Purcell tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında ise yakın zamanda çekimlerin başlayacağı belirtildi.

Prison Break 6. Sezon Oyuncuları

Prison Break dizisinde Miller’ı Michael Scofield, Purcell ise Lincoln Burrows’u canlandırıyor. İki kardeş sisteme karşı savaşıyor. Dizinin başında Lincoln, işlemediği bir suçtan ölüm cezasına çarptırılıyor. Bunu kaderi olarak kabul ederken, kardeşi Michael ise onu kurtarma çabalarına girişiyor. Michael, kardeşini hapisten çıkarabilmek adına detaylı bir plan geliştiriyor… Dizide Fernando Sucre rolünde Amaury Nolasco ve Sara Tancredi rolünde ise Sarah Wayne Callies karşımıza çıkıyor.

Vaun Wilmott bir röportajında, doğru hikâye ortaya çıkarsa çoğu karakterin diziye geri döneceğinden bahsetti. Buna göre, tahmini olarak Prison Break altıncı sezon oyuncuları:

  • Wenworth Miller (Michael Scofield)
  • Amaury Nolasco (Sucre)
  • Dominic Purcell (Lincoln Burrows)
  • Rockmond Dunbar (C-Note)
  • Robert Knepper (T-Bag)
  • Inbar Lavi (Sheba)

Ayrıca Sarah Wayne Callies, Sara Tancredi olarak geri dönebilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Prison break güzel dizi fakat bozdular artık. Keşke ilk sezonlarda bitirselerdi ve o güzel dizi olarak akıllarda kalsaydı. Şimdi başlamışken bırakmak da olmuyor mecbur izleyeceğiz prison break 6. sezonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.