GenelOyun DünyasıOyun Tanıtımları

Pubg Mobil Oynamak

Teknoloji çağının gelişmesi ile birlikte artık bilgisayar oyunlarının yerini akıllı telefonlarımızla da rahatça oynayabileceğimiz çeşitli oyunlar devraldı. Bu oyunlardan en popüler olanı ise Pubg Mobile olarak bizleri karşılıyor. Açılmış hali PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak da bilinen Pubg, hem bir savaş hem de strateji oyunu diyebiliriz. Strateji oyunlarına yeni bir soluk getiren bu oyunu dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de grup halinde oynayabiliyorsunuz. Üstelik oyunu telefonunuza ya da tabletinize indirmek için herhangi bir ücret de ödemeniz gerekmiyor. Peki, Pubg Mobile oynamak için neleri bilmeniz gerekiyor merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Pubg Mobile Oyunu

Pubg Mobile oyunu yaklaşık olarak 4 yıldır binlerce kişi tarafından indirilerek oynanmaya devam eden savaş oyunlarından biridir. Sadece akıllı telefonlarınıza değil, aynı zamanda bilgisayarlarınıza da oyunu indirerek dahil olabilirsiniz. İlk giriş yaptığınızda sizden nickname ve karakter yapımı istenir. Size belirtilen seçeneklere göre karakterinizi oluşturarak ona ad verebilirsiniz. Sonrasında ise ana sayfa olarak da adlandırabileceğimiz bir ekrana yönlendiriliyorsunuz. Eğer oyunu arkadaşlarınız ile oynamak isterseniz, nickname yazarak arkadaşlarınızı ekleyerek ortak grup halinde online savaş oyunlarına katılabilirsiniz. Sizleri oyunda farklı haritalar ve planlamalar bekliyor. Her başarı kazandığınızda seviyeniz biraz daha artıyor ve yeni hediyeler alabiliyorsunuz. Bazı kıyafet ve ya ürünler için oyun içi ücretlendirmeler bulunuyor. Ancak bunları satın almadan da oyun oynamaya devam edebilirsiniz.  Peki, akıllı telefonlarda Pubg Mobile oynamak nasıl oluyormuş, gelin birlikte bakalım.

Telefondan Pubg Mobile Oynamak

Telefondan Pubg Mobile oynamak ilk başlarda oldukça karmaşıkmış gibi gözükse de aslında fazlasıyla kolay ve hemen alışabileceğiniz bir sisteme sahip. Hemen hemen her yaştan bireyin beğenerek oynadığı Pubg için bilmeniz gereken şey nasıl daha kolay oynayabileceğinizdir. Oyuna girdiğinizde bulunan ayarlar kısmına tıklayarak, oyun tuşlarının yerlerini dilediğiniz şekilde ekranda ayarlayabilirsiniz. Böylece ilerleme, dürbün kullanma, ateş etme ve hızlı koşma gibi özelliklere çok daha rahat bir şekilde ulaşırsınız. Bu ayarlamayı yaptıktan sonra istediğiniz savaş haritasında ya da planlamasında oyuna girebilirsiniz. İlk başta tüm oyuncular bir uçakta bulunur. Harita üzerinde uçağın rotası gösterilir ve bu doğrultuda istediğiniz yere atlayabilirsiniz. Silah ve ekipman topladıktan sonra artık siz de savaşa hazırsınız demektir. Bundan sonrası tamamen oyuncunun kurduğu stratejilere bağlıdır. İsterseniz pusuya yatabilir isterseniz de direkt olarak düşman karşısına çıkıp savaşabilirsiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken şey ise alanlardan korunmaktır. Eğer oyun sonuna canlı bir şekilde kalırsanız, birinci olabilirsiniz. Tabii bilmeniz gereken bazı oyun taktikleri ve kuralları da bulunuyor, gelin bunlara birlikte bakalım.

Pubg Mobile Oyun Kuralları

Pubg Mobile oyun kuralları, oyun esnasında bilmeniz gereken ve kazanmanızı sağlayacak olan bilgilendirmelerden oluşuyor. Oyuna girdiğinizde uçaktan atladığınız andan itibaren sağ üst köşede beliren haritada bulunmanız gereken alan çember şeklinde çizilir. Zaman ilerledikçe ve oyundaki kişiler azaldıkça alan daralmaya başlar. Alan dışında kalanlar da yavaş yavaş yaralanmaya başlarlar ve ölebilirler. Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise, kırmızı bölge. Kırmızı bölge sürekli yer değiştirir ve bulunduğu bölgeye bombalama yapar. Eğer oyunda kırmızı bölgeye denk gelirseniz, kapalı bir yerde kendinizi korumanız en mantıklı seçenek olur. Genel anlamda oyunda farklı ya da bilinmesi gereken bir kurallaşma bulunmaz. Ancak belirttiğimiz bu noktalara dikkat ederseniz, oyuna daha hakim olabilir ve daha iyi oynayabilirsiniz.

Pubg Mobile Görevleri ve Savaşlar

Pubg Mobile Görevleri ve savaşlar oyuncuları en çok eğlendiren kısım diyebiliriz. Size belirtilen görevleri yerine getirerek çeşitli ödüller kazanabilir ve seviye atlayabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli savaş kategorileri de bulunuyor. Arena kategorisinde iki takım bulunur. Hangi takımda olursanız olun, amaç karşı tarafın oyuncularını toplamda 40 defa öldürmüş olmanız gerekir. Bu süreçte de ne kadar az ölürseniz, o kadar iyi olur sizin için. Genellikle bu kısım oyuncuların ısınmak için kullandıkları bir platform diyebiliriz. Bir diğer platform olan oyun parkında ise eğlenceli vakitler geçirerek arkadaş edinebilirsiniz. Burada botlar yerine global bir şekilde canlı kişiler ile tanışıp, takım arkadaşı olup savaşabilirsiniz. En çok tercih edilen oyun platformu ise içerisinde ağır silahlar gibi kategorileri barındıran savaş kısmıdır. 4 kişilik takımlar halinde ya da bireysel olarak savaşa katılabilirsiniz. Kış modu ya da çöl haritalarına girerek de değişik savaş deneyimleri yaşayabilirsiniz. Görsel açıdan oldukça kaliteli olan bu oyunu henüz indirmediyseniz, mutlaka indirip tecrübe etmenizi tavsiye ederiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.