Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Realme X50 Pro Player Edition Yeni Akıllı Telefon Tanıtıldı

Realme X50 Pro Player Edition Özellikleri


Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme, düzenlediği etkinlik kapsamında yeni akıllı telefonunu duyurdu. Realme X50 Pro Player Edition ismi verilen cihaz, zarif tasarımının yanı sıra oldukça güçlü donanımsal özellikleriyle birçok kişinin beğenisini kazandı. Klasik dörtlü kamera teknolojisine sahip olan akıllı telefon, hızlı şarj özelliğiyle de dikkat çekiyor. 65W Gücünde hızlı şarj desteğine sahip olan yeni cihaz, 4.200mAh batarya kapasitesiyle piyasaya çıkacak. Peki, Realme firması tarafından tanıtımı yapılan yeni akıllı telefonun özellikleri neler?

Realme X50 Pro Player Edition Özellikleri

Çinli teknoloji firması tarafından düzenlenen lansman kapsamında tanıtımı yapılan yeni akıllı telefon Realme X50 Pro Player Edition özellikleri ile dikkat çekiyor. 5G Bağlantı desteğine sahip olacağı açıklanan cihaz, kullanıcıların karşısına iki farklı model ile gelmeye hazırlanıyor. Peki, zarif tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken yeni akıllı telefonun diğer özellikleri neler?

Ekran Özellikleri

6,44 İnç büyüklüğünde Süper AMOLED ekrana sahip olan akıllı telefonun çözünürlüğü ise 2430X1800 piksel olarak açıklandı. 90Hz ekran yenileme hızına sahip olan akıllı telefon da ayrıca HDR 10 Plus teknolojisi yer alıyor. Cihaz içerisinde yer alan HDR 10 Plus teknolojisi sayesinde akıllı telefon kullanıcıları daha net bir görüntü ile karşılaşıyor.

Kamera Özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Realme tarafından tanıtımı yapılan yeni cihaz, kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Özel olarak tasarlanmış 48 MP çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan yeni akıllı telefonda dörtlü kamera teknolojisi yer alıyor. Ana kameranın yanı sıra cihazın arka kısmında ayrıca özel olarak geliştirilmiş 8 MP çözünürlüğüne sahip ultra geniş açılı lens ve ayrıca yine özel olarak geliştirilmiş 2 MP çözünürlüğünde derinlik sensörü de bulunuyor. 16 MP ve 2 MP çözünürlüğüne sahip çift öz çekim kamerasıyla piyasaya çıkacak olan yeni akıllı telefonda yapay zeka teknolojisi bulunmuyor.

Diğer Özellikler

Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni akıllı telefon Snapdragon 865 isimli işlemci ile piyasaya çıkacak. 8 GB ve 12 GB Ram kapasitesine sahip modeller ile kullanıcıların karşısına gelecek yeni akıllı telefonda 5G bağlantı teknolojisi de yer alacak.

4.200mAh Batarya kapasitesine sahip olan yeni cihaz da ayrıca 65W gücünde hızlı şarj desteği de bulunuyor. Söz konusu hızlı şarj desteği sayesinde kullanıcılar, bataryasını tam 35 dakika içerisinde doldurabilecek.

Realme X50 Pro Player Edition Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Çinli akıllı telefon üreticisi tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yeni cihaz Realme X50 Pro Player Edition fiyatı ile dikkat çekiyor. 8 GB Ram ile 128 GB dahili depolama alanına sahip standart versiyonu satın almak isteyen kullanıcılar 476 dolar, 12 GB Ram ile 128 GB dahili depolama alanına sahip en üst versiyonu satın almak isteyen kullanıcılar ise 518 dolar ödeme yapacak. Resmi çıkış tarihi henüz açıklanmayan yeni amiral gemisinin ne kadar satacağı ise oldukça merak edilen konuların başında geliyor.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.