AndroidMobil Alemi

Samsung Markalı Cep Telefonları Numara Engelleme Yöntemleri!

Samsung numara engelleme hizmeti iletişim çağını yaşadığımız şu günlerde istenmeyen numaralar tarafından aranmamızı engelleyerek tanımadığımız kişilerin bizleri rahatsız etmesini engellemektedir. Numara engelleme yöntemlerini kullanarak sizleri rahatsız eden özel numaraları, gizli numaraları veya numarası açık olan kişileri engelleyerek bu numaraların sizlere ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Cep telefonu markalarının bütün modellerinde numara engelleme hizmeti bulunmaktadır. Cihazınızın marka ve modeline göre aranmanızı istemediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz.

Diğer bütün markalarda olduğu gibi Samsung marka cihazlarda da istediğiniz numarayı Samsung numara engelleme hizmeti ile engelleyebilir ve size ulaşmasına engel olabilirsiniz. Samsung marka cep telefonu kullanan pek çok kullanıcı Samsung numara engelleme nasıl yapılır bilmemektedir. Aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak istediğiniz kişi veya numaraları engelleyebilirsiniz.

Samsung Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Samsung’un Android işletim sistemli modellerinde numaraları engelleme işlemi diğer cihazlara göre daha kolay bir işlemdir. Samsung numara engelleme işlemini telefonunuzun kendi ayarları üzerinden yaparsanız telefonunuz arayan numaraya sürekli olarak meşgul çalar. Ancak numara engelleme işlemini harici uygulamalar üzerinden gerçekleştirirseniz telefon önce çalacaktır ve ardından meşgule düşecektir.

Samsung markalı Android işletim sistemine sahip cihazlarda arama engelleme işlemi iki farklı yöntem kullanılarak yapılabilir. Bu işlem Samsung numara engelleme nasıl yapılır sorularının da cevabını verecektir.

 

Yöntem 1:

  • Samsung cep telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Arama listesinde bulunan engellemek istediğiniz numarayı bulun ve numaranın üstüne basılı tutun.
  • Açılan ekranda listede bulunan ‘Reddedilen Listesine Ekle’ seçeneğine tıklayın.

Bu işlemi yaptığınızda seçmiş olduğunuz numara otomatik olarak engellenecektir ve o numara sizi aradığında telefonunuz meşgul çalacaktır.

Yöntem 2:

  • Cep telefonunuzun ayarlar kısmına girin.
  • Buradan Arama Ayarları sekmesine girin.
  • En üstteki seçenek olan Arama Reddetme seçeneğine tıklayın.
  • Otomatik Reddedilecek Listesine engellemek istediğiniz numarayı yazın.
  • Eğer numara rehberinizde yer alıyorsa rehber simgesini kullanarak engellenecek numarayı rehberinizden seçebilirsiniz.
  • Açılan ekranda yer alan eşleşme kriterini de Aynısı olarak ayarladığınızda işleminiz tamamlanacaktır.

 

Yukarıda yer alan yöntemlerden istediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler dışında Samsung numara engelleme kodu ile Samsung numara engelleme işlemleri yapılabildiği söylenmektedir. Ancak kod kullanarak numara engelleme işlemi her zaman işe yaramıyor veya engellenen numaralar size ulaşabilmektedir. Ancak yukarıdaki yöntemleri kullandığınız takdirde engellenen numaralar size hiçbir şekilde ulaşamayacaktır. Samsung numara engelleme J7 ve J5 modellerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca Samsung’un akıllı telefonlarının tamamında bu yöntemler ufak değişiklikler gösterse de temelinde aynı şekilde yapılmaktadır.

Eğer engellediğiniz numaraların engelini kaldırmak istiyorsunuz ancak Samsung numara engelleme nasıl kaldırılır merak ediyorsanız aşağıdaki Samsun numara engeli kaldırma yöntemini uygulayabilirsiniz.

 

Samsung Numara Engelleme Nasıl Kaldırılır?

 

Samsung numara engelleme yöntemleri ile daha önceden numarasını engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istiyor iseniz öncelikle telefonunuzdan Ayarlar sekmesine giriş yapın. Ardından Arama Ayarlarına ve Arama Reddetme seçeneğine tıklayın. Daha sonra Otomatik Reddedilecekler Listesi’ne girin ve sağ üstte yer alan Çöp Kutusu simgesine tıklayın. Ardından silmek istediğiniz numarayı seçin ve tamam butonuna tıklayın.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınızda daha önceden reddettiğiniz numaranın engelini kaldırmış olacaksınız. Bu işlemi yaptığınızda engelini kaldırdığınız numara size artık ulaşabilecektir.

Samsung numara engelleme hizmeti size ulaşmasını istemediğiniz numaraları engelleyebilmek için oldukça yararlı bir hizmettir. Bu hizmeti kullanarak sizleri rahatsız eden kişilerin sizlere ulaşmasına engel olmuş olacaksınız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yazı için teşekkürler. tüm android telefonlar için numara engelleme yöntemleri aynı mı yoksa bu sadece samsunga mı özel?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.