Diğer YazılarımızSeo YöntemleriWebmaster

SEO Danışmanlığında Püf Noktalar – Furkan Danacı

SEO Danışmanı Ne Yapar?


SEO kavramı, ilk web sitesi ve ilk arama motoru ortaya çıkana kadar bilinmiyordu. 1991 yılında ilk web sitesi kurulmuş olmasına rağmen arama motoru optimizasyonu yapılmamıştı. Yaklaşık 25 yıllık bir serüvene sahip olan SEO, günümüzde en önemli dijital reklam araçlarından biri haline gelmiştir. Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış hali olan terim, Türkçede arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Basit bir tabirle web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralara yerleşmesini sağlayacak çalışmalardır. İnternet dünyasında önemli bir geliştirme olması, SEO danışmanı gibi yetkin kişilere olan ihtiyacı da arttırmıştır.

SEO Danışmanı Ne Yapar?

Arama motorları, insanların arama yaptığı kelimelere göre en uygun ve doğru sonucu listelemek üzerine tasarlanır. Algoritmaları ise sonuçların manipüle edilmemesi için yayınlanmaz ve sürekli güncellenir. Bu nedenle bilinen ilk SEO çalışmaları ile günümüzde yapılan çalışmalar arasında büyük farklılıklar vardır. Furkan Danacı, sektörün yeniliklerini yakından takip eden ve önemli çalışmalarla öne çıkan isimlerden biridir.

Bir web sitesinin arama motoru algoritmasına uygun olmaması, internet kullanıcılarının karşısına bu sitenin çıkmayacağı anlamına gelir. Sitelerin kurulum aşamasından metinlerin ve görsellerin eklenmesi aşamasına kadar çalışma yapılmalıdır. SEO çalışmaları, site içi ve site dışı olarak iki şekilde ele alınır. Her iki çalışma da web sitesinin ilk sayfalarda yer almasını sağlayacaktır.

SEO Danışmanlığının Önemi

SEO danışmanlığı bugün bilinen en önemli pazarlama aracı olarak ifade edilebilir. Öneminden bahsederken sanal dünyadaki rekabetin farkına varmak son derece önemlidir. Arama motorlarına herhangi bir kelime yazdığınızda binlerce sayfa olduğunu görebilirsiniz. SEO, işletmenizin bu skalada rakiplerini elemesine zemin hazırlar. Bunun yanı sıra:

  • E-ticaret siteleri, kişisel veya ticari bloglar, arama motorlarının algoritmalarına göre kurulur.
  • Site içerisine eklenen görseller, mobil uyumlu olması ve metinleri gibi tüm çalışmalar düzenlenir.
  • İnternet kullanıcıları arama motoruna hizmet alanınıza benzer bir kelime girdiğinde karşısına ilk sıralarda işletmeniz çıkacaktır.
  • Web sitesinin hızlı olması ve kullanıcıyı sıkmayacak şekilde dizayn edilmesiyle ziyaretçileriniz sitede uzun zaman geçirecektir.
  • Sanal rekabette öne çıkmak, rakipleri elemek ve geniş kitlelere hitap etmek için önemli bir stratejidir.

SEO Danışmanlığı Hizmeti

SEO çalışmaları, SEO uzmanları tarafından yapılması gereken ciddi bir süreçtir. Anahtar kelime yığınları kullanılması gibi etkenler, web sitelerinin spam almasına neden olur. Eğer arama sonucu manipüle edilirse web sitesi bir daha arama sonuçlarında gösterilmeyecektir. Bu riskleri göze almamak adına uzman ve deneyimli danışmanlardan hizmet almalısınız. Furkan Danacı, bu alanda kendini kanıtlamış ve profesyonel hizmetleriyle ön plana çıkmıştır.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.