Webmaster

Hazır Web Site, Özel Web Site Farkı 


Hazır web site, özel web site farkı denildiğinde akla ilk olarak inşa sürecine ilişkin fark gelir. Hazır siteler zaten kullanıma başlanabilecek düzeydeyken, özel web siteler profesyonel web tasarımcı ekip tarafından oluşturulurlar. Özel bir web sitesi markaya internet dünyasında daha fazla avantaj sunar ve arama motoru botlarınca daha rahat tanımlanır. İçeriğimizden hazır web site, özel web site tanımı, bu site tiplerinin farkları hakkında bilgi edinebilirsiniz.  

Hazır Web Sitesi 

Hazır web site, direkt olarak kullanıma hazır bir şekilde sizi bekler. Tercih ettiğiniz içerikleri ve görselleri site içerisine yerleştirmek sizin için yeterli olmaktadır. Hazır web sitelerin altyapılarında genel olarak hazır temalar bulunur ve tercih ettiğiniz bir temayı siteye uygulayabilirsiniz.  

Hazır web sitelerinin panel alanına logo, fotoğraf, görsel eklemlerini kendiniz yaparak özelleştirme sağlayabilirsiniz. Ancak hazır web sitelerde sadece size sunulan şablonları kullanmakla sınırlı kalırsınız. Bu site temaları üzerinden kullanıcı deneyimini ne ölçüde yükseltebileceğiniz tamamen kendi kendinize gerçekleştireceğiniz içerik düzenleme ve sınırlı gerçekleştirebileceğiniz SEO işlemlerine bağlıdır.  

Özel Web Sitesi 

Özel web sitesi, A’dan Z’ye her noktası web tasarım ajansı tarafından, hizmeti talep eden markaya yönelik hazırlanmış, özgün web sitedir. Müşterilerin briefleri ardından hazırlanan özel web sitelerinin kodlama, SEO çalışması ve içerik yükleme süreci de web tasarım ajansı tarafından gerçekleştirilir. Bu çalışma kapsamında ise marka sahiplerinin görüşleri temel alınır. Sitenin animasyonları, başlık adetleri, sayfaları, tasarımı, içerikleri tamamen markanın isteğine bağlı olarak belirlenir. E-ticaret, kurumsal, bireysel veya blog sitesi formatında yapılabilen özel web siteleri arama motoru sonuç sıralamasında başarı yakalamak adına daha fazla tercih edilir. 

Hazır Web Site, Özel Web Site Farkları Neler? 

Hazır web site, özel web site farkı başlığı altında sıralanabilecek maddeler şunlardır: 

  • Hazır web site daha ekonomiktir. 
  • Hazır web site fonksiyonel özellikleri bakımından özel tasarım web site tipine göre geridedir ancak, düzenleme süresi daha kısadır. 
  • Özel web sitelere istenilen zaman ek özellikler eklenebilir, revize sağlanabilir. Hazır sitede sadece şablonlarla kısıtlı kalınır. 
  • Hazır siteler SEO çalışmaları için uygun olmadıklarından arama motoru botlarında yeterli ölçüde algılanmayabilirler.  
  • Doğru kodlanan özel tasarım web siteleri internet dünyasında öne çıkabilmenizi sağlar. 
  • Hazır siteler kötü niyetli saldırılara karşı güçsüzdür. Özel tasarım web siteleri için saldırılar saptanabilir ve çözüm için hızlı sonuç almak mümkün olur. 

Hazır web site, özel web site farkı denildiğinde öne çıkan bu maddeler kapsamında kurumsal marka imajını yansıtmak için özel sitelerin daha uygun olduğu anlaşılmaktadır.  

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.