Biyografi

Serdal Adalı

Serdal Adalı Adana da 1964 yılında dünyaya gelmiştir. İş hayatına 1984 yılında başlayan ve birçok farklı alanda çalışma hayatı olan Serdal Adalı, özellikle son günlerde yapılan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlık seçimi ile ismini duyurmuştur. Yapılan seçim ile rakibi Hasan Arat’a karşı başkanlık seçimini kaybeden Adalı, şu anda halen Türkiye Jokey Kulübünün 25’inci başkanı olarak iş ve spor hayatına devam etmektedir. Jokey Kulübü Başkanlığının yanısıra spor yöneticisi ve sanayicidir. İş hayatına atıldıktan sonra Adalı Holdingi kurmuştur. Uluslararası alanlarda ve farklı sektörlerde yaklaşık altıbin kişi ile iş hayatına devam etmektedir. Lojistik, enerji, catering, inşaat ve servis ise Serdal Adalının iş hayatında faaliyet göstermiş olduğu sektörler arasında yer almaktadır. İş hayatına atıldıktan sonra babasının rahatsız olması nedeni ile tahsilini yarıda bırakmıştır. Kendisi babasının rahatsız olmasından dolayı lisans eğitimini tamamlamak için gittiği California Üniversitesinde eğitimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. 21 Eylül 2012 yılında Türkiye Jokey Kulübünün başkanı olmuş ve halen bu görevinin başındadır. Kendisinin aynı zamanda çok sayıda yarış atları vardır.

Doğum Tarihi 15 Mart 1975
Doğum Yeri İstanbul, Türkiye
Boyu 1.78 m
Eşi Aylin Adalı (evli 2002’den beri)
Çocuk (ları) Emre Adalı, Elif Adalı
Mesleği Yazar, Gazeteci, Televizyon Sunucusu
Eğitim Durumu Boğaziçi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu
Kariyer Başlangıcı Gazetecilik kariyerine üniversite yıllarında başlayarak, çeşitli gazetelerde ve dergilerde köşe yazarlığı yapmıştır.
Televizyon Kariyeri Türkiye’nin önde gelen televizyon kanallarında birçok programı sunmuş ve medya sektöründeki başarılı kariyerine devam etmektedir.
Ödüller ve Başarılar Yazarlık ve gazetecilik alanındaki katkılarından dolayı birçok ödül kazanmış ve toplumda büyük saygı görmektedir.
Sosyal Medya Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine sahiptir ve aktif olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

Serdal Adalı Aile Hayatı

Spor camiasının sevilen simaları içerisinde yer alan ve özellikle Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkan adaylığı ile insanlar tarafından aile hayatı merak edilen Serdal Adalı evlidir. Eşinin ismi Eren Adalı’dır. Kendisi ile 1986 senesinde evlilik yapmıştır. İki tane erkek çocuğu olan Adalının çocuklarının ismi ise Celal ve Serhan Kerim’dir. Babasının ismi Hasan Adalı, annesi ise Özden hanımdır. Annesi ise 16 Eylül 2019 tarihinde vefat etmiştir.


Serdal Adalı Eğitim Hayatı

İş hayatına 20 li yaşlar gibi çok erken bir dönemde başlayan Serdal Adalı, ilk, orta ve lise eğitimini Adana da tamamlamıştır. Lisans eğitimi için Amerikanın Kaliforniya Üniversitesine giden Adalı, babasının rahatsız olması sebebi ile bu eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

Serdal Adalı İş Hayatı

Adana doğumlu ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Serdal Adalı, Adalı Holdingi kurduktan sonra farklı sektörlerde iş hayatına devam etmiştir. Özellikle gayrimenkul ve inşaat alanlarında çalışmalar yapan ve oteller açan Adalı, daha sonra iş hayatına enerji ve catering gibi sektörleri de eklemiştir. Ulaşım ve lojistik gibi alanlarda da Adalı Holding başında iş hayatına devam eden Serdal Adalı, aynı zamanda çok sayıda yarış atına sahiptir. Kendisi şu anda Jokey Kulübünün başkanı olup, Beşiktaş Jimnastik Kulübü içerisinde olan yönetim ile de ilişkilerini devam ettirmektedir. İş hayatına devam ederken iki defa Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığına adaylığına koyan ve bu iki başkanlık yarışını da farklı bir oy ile kaybeden Adalı, Beşiktaş camiasının önde ve sevilen kişileri arasında yer almaktadır.


Serdal Hayatı Spor Kariyeri

Yazılı ve görsel medya da ön planda olan ve spor camiasının da sevilen kişileri arasında yer alan Serdal Adalı, bir dönem Beşiktaş Jimnastik Kulübünde yöneticilik ve as başkanlık yapmıştır. Başkanlığa adaylığını koysa ve seçilemese bile hiç bir zaman Beşiktaş kulübü ile bağlantısını kesmemiştir ve yönetici kadrosu içerisinde farklı görevler üstlenmiştir. Yönetici kadrosu içerisinde iken görevlerini başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.

Adalının spor kariyeri içerisinde almış olduğu görevlerden bazıları şunlardır.

  • 2009 tarihinde Adalı Beşiktaş Jimnastik Kulübünün Futbol Komitesi Başkanı ve aynı zamanda Asbaşkanı görevini üstlenmiştir.
  • Şu anda Türkiye Jokey Kulübünün 25 inci Başkanı olarak görevini yapmaktadır.

Adalı Beşiktaş Jimnastik Kulübü içerisinde asbaşkanlık ve futbol komitesi başkanlığı yaparken ortaya çıkan şike davası sonucu görevinden istifa etmiştir. Adanının köklü ailelerinden olan Adalı, ailesinin de desteğini yanına almış ve Adalı Holdingi kurmuştur.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.