Oyun Dünyası

Steam Guard Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Milyonlarca oyun severi bir arada toplamayı başaran Steam, güvenlik hususunda Guard sistemini kullanıyor. Fakat bazı kullanıcılar Steam Guard kaldırma işlemini gerçekleştirmek istiyorlar. Bizlerde bu konu hakkında gerekli olan bilgileri vererek işlemin yapılması adına yardımcı olacağız.

Steam guard korumalı hesabı korumasız hale getirmenizi pek önermesek de bu işlem için makalemizin devamında guard kaldırma işlemlerini sizlere anlatacağız. Bu işlem sonucu hesabınızın ele geçirilmesini kolaylaştırmış olacaksınız, bazı zamanlarda deneme yanılma yolu veya mail adresinin ele geçirilmesi ile bile hesaplar çalınabiliyor. Bu yüzden hesabınızın en korulamalı olduğu zaman steam guard kurulu olduğu zamandır, guard kaldırmak konusunda kararınızı verdiyseniz sizi konumuzun devamına alarak guard kaldırma işlemlerine başlayalım.

Steam Guard Kaldırma İşleminden Önce Sistemi Tanıyalım!

Bu sistem, kullanıcılar için özel geliştirilmiş olan korucuyu bir güvenlik sistemi olarak hizmete sunuluyor. Bakıldığında aslında kimlik doğruluma sistemi şeklinde kullanıcılara hizmet veriyor. İki etkenli kimlik doğrulama prensibi altında işlem gören Guard, kullanıcı kişilerden geçerli olan telefon numarası isteğini gerçekleştiriyor.

Bunu en önemli nedeni hesap içerisine erişimin kaybedilmesi esnasında doğrulama işleminin en az sürede gerçekleştirilmesidir. Steam hesabı güvenliği açısından Guard sisteminin aktif şekilde bırakılması en önemli noktalardan bir tanesidir. Fakat kullanıcılar sunulan bu sistemi kapatma gereği duyduğunda birçok işlemi gerçekleştirerek isteklerini gerçekleştirebilirler.

Steam Guard Kaldırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Steam Guard kaldırma işlemi için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Cihaz içerisine yüklenmiş olan Steam Guard uygulaması açılır.
 • Menü bölümüne basılarak menü içerisine girilir.
 • Hesap detayları içerisine giriş yapılır.
 • Hesap güvenliği altında bulunan “Steam Guard’ı Yönet” seçeneğine tıklanır.
 • Kimlik doğrulayıcı kaldır seçeneğine tıklama yapılarak doğrulama ekranına geçilir.
 • En son olarak “Steam Mobil Uygulamasını kullanarak Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı’sını kaldır” yazısına tıklama gerçekleştirilir.

İşlem bu şekilde son bulacaktır. Gördüğünüz birkaç adım sayesinde Guard sistemi tamamen kapanacaktır.        Hesap içerisine giriş gerçekleştirmek isteyenler artık mobil uygulamada olan şifreyi kullanmadan girebilecekler. Fakat güvenlik için bu sistem elbette önemli bir konumda yer alıyor.

Steam Hesabı İçin Bağlı Olan Telefon Numarası Nasıl Kaldırılabilir?

Sistemi merak eden kullanıcılar için Steam Guard nedir? Guard sistemi nasıl kaldırılır? Detaylı olarak açıkladık. Şimdi ise Steam için bağlı olan telefon numaraları nasıl kaldırılabiliyor? Bu kısmı detaylı bir şekilde açıklayacağız. Telefon numarası kaldırma işlemi için şu yöntemler gerekiyor:

 • İnternet tarayıcısı veya masaüstü uygulaması üzerinden Steam içerisine giriş gerçekleştirilir.
 • Profil ismine tıklanır.
 • Açılacak olan sekme üzerinden hesap detayları butonuna tıklanır.
 • İletişim bilgileri kısmından telefon numaranızı yönetin butonuna tıklanır.
 • Gelecek olan ekranda telefon numarası değiştirilmesi ve kaldırılması için seçenekler sunulacaktır.
 • Bu noktadan istenilen değişiklik seçilerek işlem tamamlanacaktır.

Steam Guard kaldırma işlemi gibi telefon numarası kaldırma işlemi de göründüğü gibi oldukça basittir. Pek çok uygulama içerisine kullanılan kimlik doğrulama aracı olan cep telefonu numaraları, Steam hesabının güvenliği adına gayet önemli bir unsurdur. Ancak isteyen kişiler sunmuş olduğumuz adımlar sayesinde bu sistemi kapatabilirler.

Steam Mobil Uygulaması Hangi Tür Akıllı Telefonlarda Çalışma Geçekleştiriyor?

Steam mobil giriş yapamıyorum diyenler cihazlarını mutlaka kontrol etmelidirler. Steam mobil uygulaması Android işletim sistemli cihazlarda 2.2 versiyonu ve üstünde çalışıyor. Windows Phone için 8.1 ve daha üstü sistemlerde çalışıyor. Son olarak iOS 6.1 ve üzeri sistemlerde çalışma gösteriyor. Uygulamayı indirmek isteyen kişiler muthakkak bu kontrolü gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Steam Guard kesinlikle hesabınızda kurulu kalsın benden herkese tavsiye çünkü diğer türlü hesabınızı ele geçirmeleri çok kolay oluyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.