Film&Dizi

The Silence: Korku ve Sessizliğin Dansı – Jonh R. Leonetti’nin Korku İncisi


Netflix, dünya genelinde büyük bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen popüler bir film ve dizi platformudur. Bu platformun kendi orijinal yapımı olan The Silence, korku ve gerilim türünde başarılı filmler arasında yer alır. Bu başarının arkasındaki isim ise yönetmen Jonh R. Leonetti’dir. Leonetti, korku ve gerilim türleri arasındaki ince çizgiyi ustalıkla dengeleyerek seyircilere unutulmaz bir deneyim sunmuştur. Bu içeriğimizde ise sizlerle birlikte korku ve gerilim dolu The Silence inceleme yapacağız.

The Silence Film Konusu

The silence, çok eski yıllardan kalan lanetli bir mağaranın kazılması ile başlanır. Ancak kazım aşaması sırasında mağarada hapsolan lanetli yarasalar dünyaya serbest bırakılır. Mağaranın içerisinde yıllardır kalan ve her geçen zaman daha ağır bir mutasyona uğrayarak tehlikeli ve lanetli anılan bu Wesp türü yarasalar, şehri istila etmeye ve insanları katletmeye başlarlar. Ancak bu durum karşısında insanlar henüz neyin ne olduğunu anlamlandıramıyor, oluşan bu kargaşaya rağmen haber çekimlerine devam ediyordur.

The Silence filmi bizlere ana karakter olan Ally’ın ailesinin gözünden olayları gösterir. Bu aile tüm bu olaylardan sonra kendisini adeta bir hayatta kalma dünyasında bulurlar. Bir yandan mutasyonlu yarasaların istilası devam ederken, aile bu istilaya karşı koymaya ve hayata tutunmaya çalışmaktadır.

Filmin dikkat çekici detaylarından biri Ally’ın konuşma engelli olmasıdır. Çünkü Ally tüm bu olaylardan birkaç sene önce geçirdiği bir kaza sonucunda konuşma yeteneğini kaybetmiştir. Bununla birlikte işaret diline hâkim olan aile, birbirleri ile sessiz bir şekilde iletişim kurabildikleri için daha şanslılardır. Bunun nedeni ise Wesp’lerin etraftaki seslere olan algılarının oldukça fazla olmasıdır. The Silence içerisindeki olaylar bu şekilde devam etmekte ve hayatta kalmak gittikçe zorlaşmaktadır.

The Silence İzlenir Mi?

Tim Lebbon’ın yazdığı The Silence adlı kitaptan esinlenerek ortaya çıkan Netflix yapımı bu film hakkındaki bazı analitik bilgiler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

  • IMDP Puanı: 5.3
  • Yıl: 2019
  • Yönetmen: John R. Leonetti
  • Oyuncular: Filmde başrollerde Stanley Tucci, Kiernan Shipka, Miranda Otto, ve John Corbett gibi tanınmış oyuncular yer almaktadır.

The Silence oyuncu kadrosu ve kaliteli yönetmene sahip olmasına rağmen İMDB puanının 7’nin altında olması dikkat çeken bir diğer detay. Film her ne kadar bazı noktalarda, özellikle sonlara doğru güzelliğini bozsa da vakit geçirmek için izlenebilecek harika bir film. Filmin sonlarında bazı tarikat sahneleri eklenmekte. Bu durum filmin konusunu birden değiştirerek daha farklı anlamlar yüklenmeye çalışılıyor. Tabii The Silence sonuç olarak bir kitap uyarlaması olduğu için bu noktada yönetmeni suçlamak pek doğru olmaz. Peki the silence devam edecek mi, dilerseniz bu konuya da bir göz atalım.

 

The Silence 2 Çıkacak Mı?

Gerilim ve aksiyon severlerinin mutlaka izlemesi gereken filmlerden biri olan The Silence, 2019 yılında çıkmış bir Netflix yapımıdır. 2019’dan bu yana ise 2. filmin çıkıp çıkmayacağı hakkında net bir açıklama yapılmasa da filmin hayranları hala 2. filmi sabırsızlıkla beklemekte. Peki the silence 2. film çıkacak mı ya da ne zaman çıkacak?

Maalesef 2. bir filmin çıkması pek olası gözükmemekte. Hali hazırda ilk filmin aldığı IMDB puanı nedeni ile her ne kadar bir kesim izleyici filmi çok beğense de, bir kesimim beğenmediğini görebiliyoruz. Bununla birlikte yeni film, harcanan yüz binlerce doları karşılaması gerekiyor. Ancak ilk filmin giderleri zor karşılaması nedeni ile The Silence 2. film çıkmayacak yorumunu rahatlıkla yapabiliriz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.