Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

TikTok Music Nedir? Spotify ve Apple Music İçin Yeni Rakip Yolda


TikTok Music Sonunda Geliyor! TikTok Music Nedir? TikTok, kısa videolar konusunda yeni bir alışkanlık haline gelen. Instagram ve YouTube gibi platformlara da çoğu konuda yön veren. Hızla yükseliş yakalamış bir uygulama.

Ancak, kendini diğer alanlarda da göstermesi dikkatlerden kaçmamakta. TikTok Music Nedir? TikTok yeni hizmeti ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Her ne kadar henüz pek çok Avrupa ülkesinde ve ülkemizde kullanıma sunulmamış olsa da Spotify ve Apple Music için yeni bir rakip doğmaya başladı.

Brezilya ve Endonezya için kullanıma açılmış olan TikTok Music ile birlikte artık Spotify ve Apple Music için güçlü bir rakip bulunabilecek.

3.49$ ve 3.25$ Üzerinden fiyatlandırılacak olan TikTok Music, özellikle içerik üreticileri için yeni müzikleri sağlayacak ve telif hakkı konusunda yaşanması muhtemel olan sorunların da önüne büyük ölçüde geçebilecek.

TikTok Music Özellikleri Nedir? Diğer Uygulamalardan Ayıran Özellikleri Hangileri?

TikTok, platformda davet et para kazan özelliğinden sonra Music uygulamasını da duyurarak kendini diğer uygulamaların önüne geçirmeyi başarmış durumda.

TikTok Music, TikTok üzerinde paylaşılan videolar ile senkronize şekilde çalışabilecek. Söz konusu özellik ile birlikte artık dinlediğiniz müzikleri daha rahat bulabilecek. Veya TikTok Music üzerinde hazırladığınız şarkı listelerini kolaylıkla videolarınızda kullanabileceksiniz.

TikTok videolarında kullanılabilmesi kolay hale getirilen müzikler, artık platformda olmayan şarkıları indirip kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Özellikle içerik üreticilerini yakından ilgilendiren TikTok Music fiyatı konusunda da öne çıkmakta.

Çevrimdışı dinleme, popüler şarkılara anında erişme, izlediğiniz TikTok videosundaki şarkıları kolayca bulup dinleyebilme özellikleri gibi özellikler ile TikTok platformunun daha etkili kullanılmasını sağlamakta.

TikTok Viral Müzikleri Güncel Olarak Platformda Sunulacak

TikTok Music, TikTok üzerinde Viral hale gelmiş olan müzikler için özel bir çalma listesini de içinde barındırıyor. Dönemsel olarak değişiklik gösterecek olan “Viral Çalma Listesi” anında şarkılara erişimi sağlıyor.

TikTok üzerinde Viral olan şarkıların tamamını bir oynatma listesi olarak dinlemenizi sağlayan özellik. Yapay zeka desteği sayesinde şarkıların istatistiklere göre sıralanmasını da sağlıyor.

Yerelleştirme özellikleri sayesinde bulunduğunuz ülke için Viral şarkılara erişim sağlamanızı hedefleyen özellik. Uygulamadan alınabilecek en iyi deneyimi sağlamayı hedeflemekte.

TikTok Music şu an için ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde bulunmuyor olsa da yerelleştirme özellikleri sayesinde TikTok verileri üzerinden ilerleyerek dinlenme ihtimali fazla olan müzikleri kullanıcıların karşısına çıkartabilecek.

TikTok İçin Özel Shazam Özelliği! TikTok Musicte Müzik Arama Özelliği

TikTok üzerinde dinlenen şarkıları bulmanın yeni bir yöntemi geliyor! Önceden Shazam uygulaması üzerinden bulunabilen müzikler yeni nesil TikTok Music sayesinde artık videolardan ayrılmadan tek tıklama ile bulunabilecek.

Kimi video için otomatik olacak olan bu özellik, otomatik olarak bulunamadığında manuel şekilde müzik aramasını gerçekleştirmeyi sağlayacak. Söz konusu durum ile birlikte artık TikTok videolarındaki müzikleri yapay zeka desteği ile ek bir uygulama kullanmadan bulabileceksiniz.

Bulunan müzikler direkt olarak TikTok Music uygulamasında oynatılabilecek durumda olacak ya da aratılan müzikler adındaki çalma listesi ile kolay erişilebilir bir halde olacak. Söz konusu özelliğin şu an için ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde olmadığını biliyoruz.

Endonezya ve Brezilya için kullanıma açılmış olan TikTok Music, bazı yerel testlerden sonra ülkemizde dahil pek çok ülke için kullanılabilir hale gelebilir. Ancak söz konusu uygulamanın bizler için ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.