Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

TikTok’da Devrim! TikTok Çevrimdışı Video İzleme Özelliği Geldi


TikTok çevrimdışı video izleme özelliği sonunda geldi! Özellikle kısa videolar konusunda sosyal medyanın öncülerinden olan TikTok, yeni özelliği ile pek çok TikTok severin gönlünde taht kurmaya devam ediyor.

TikTok, internet bağlantısı olduğu sürece sonsuz bir akışa sahip olan kısa ve uzun videoları izleyebileceğiniz bir platform. Kullanıcılar kimi zaman şakasına da olsa videoları indirip internetin olmadığı durumlarda izlemeyi teklif ediyorlardı.

Durum öyle ki, daha önce TikTok izlerken ekran kaydı alıp internetlerinin olmadığı veya internetin çekmediği durumlarda ekran kaydında kayıt edilmiş olan TikTok videolarını izlediklerini söyleyenler bile vardı.

TikTok Çevrimdışı Video İzleme Özelliği Sonunda Geldi!

TikTok, kullanıcıların çağrılarını duymuş olacak ki “TikTok çevrimdışı video izleme” özelliğini resmen yayınladı. Ülkemizde henüz herkese gelmemiş olsa da belirli bir kesim tarafından ulaşılabilir durumda.

Çevrimdışı video izleme özelliği sayesinde kullanıcılar daha önce belirledikleri sayılarda videoları ara belleklerine alarak internetlerinin olmadığı durumlarda izleyebilecekler. İndirilebilecek olan videolar şuan için maksimum 200 Video ile sınırlı ve algoritma tarafından ana sayfanıza düşme ihtimali olan videolar indirilmekte.

Elbette kullanıcılar yorumlar gibi önemli alanların da yüklenmesini istiyor ancak TikTok şuan için sadece videoların indirilmesine olanak tanıyor.

İndirilebilecek videolar ve telefonunuzda kapladığı depolama alanı ise karşımıza şu şekilde çıkıyor;

 • 50 Video, 30 Dakika İzleme Süresi: 27MB,
 • 100 Video, 50 Dakika izleme süresi: 70MB,
 • 150 Video, 70 Dakika izleme süresi: 100MB,
 • 200 Video, 120 dakika izleme süresi: 150MB.

İzleme süreleri ve cihazınızda kaplayacağı alan bu şekilde karşımıza çıkmakta. Özellikle düşük depolama alanı gerektirmesi nedeni ile pek çok kez tercih edilecek olan bir özellik olabilir.

Premium bir özellik olmadığı ve TikTok tarafında Premium kavramı olmadığı için bu özellik herkes için kullanılabilir durumda.

Peki, TikTok çevrimdışı video izleme özelliği nasıl kullanılır? Çevrimdışı video izleme özelliği nasıl açılır?

TikTok Çevrimdışı Video İzleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

TikTok, çevrimdışı video izleme özelliğini her kullanıcı için kullanıma açmış durumda değil. Ülkemizde de pek çok kullanıcıda özellik mevcut ancak kademeli olarak dağıtılan bir özellik olarak karşımıza çıkmakta.

Yine de, bu özelliğe sahip olup olmadığınıza bakmak ya da sahipseniz çevrimdışı video izleme özelliği nasıl kullanılır? Öğrenmek için adımları takip etmeniz gerekir. İşte, Çevrimdışı video özelliğini açabilmek için izlemeniz gereken adımlar;

 • TikTok uygulamasında hesabınız ile oturum açın,
 • Profilinize girin,
 • Sağ üst tarafta bulunan üç çizgiye tıklayın,
 • Ayarlar ve gizlilik alanına tıklayın,
 • Karşınıza çıkan ayarlar ekranından biraz aşağıya doğru kaydırın,
 • Depolama ve veri alanı altında bulunan “Çevrimdışı videolar” seçeneğine tıklayın,
 • İndirmek istediğiniz seçeneği seçin ve kırmızı “indir” butonuna tıklayın.

İndirme işlemi bittikten sonra çevrimdışı videolara erişim hakkı kazanmış olacaksınız. İnternet bağlantınız olmadığı durumlarda otomatik olarak Çevrimdışı video özelliğine geçiş yapabileceksiniz.

TikTok Çevrimdışı Videoları Silmek? Nasıl Silinir?

Çevrimdışı videoları silmek için aynı adımları takip etmeli ancak bu sefer verileri temizle seçeneğini seçmeniz gerekmekte.

Profil > Ayarlar ve gizlilik > Depolama ayarları ve Çevrimdışı Video alanına ulaştıktan sonra eski videoları silerek yenilerini indirebileceğiniz bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Söz konusu panel üzerinden eski videoların silinmesini sağlayabilirsiniz.

TikTok, indirilen videolar için 7 günlük bir depolama planı da sunmakta, söz konusu 7 günün ardından indirilen Videolar otomatik olarak silinerek cihazınızda depolama alanının açılmasına yardımcı olabilmekte.

Verileri silebilmenin yanı sıra, ekstra indirimeler yaparak indirdiğiniz videoların sayısını da arttırabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.