Genel

Türkiye’nin En İyi Beş E-Ticaret Sitesi

ticaret
Dünyada internet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte insanların tüm alışkanlıkları değişmeye başladı. İnternetin artık daha ulaşılabilir ve daha güvenli bir mecra haline gelmesi ve insanların artık hizmetleri gidip satın almak yerine kolaylıkla ulaşmak istemesi günümüzde e-ticaret kavramının yerleşmesini ve her geçen gün önem kazanmasını sağladı. Firmalar her geçen gün en iyi e-ticaret firmaları arasında yer almak için kıyasıya mücadele ediyorlar. İşte biz de bugün Türkiye’de kurulan e-ticaret sitelerinden en iyi 5 tanesini tanıtacağız.

Biz en iyi e-ticaret sitelerini inceleyip belirlerken temel kriterleri ele alarak inceleme yapacağız. Bu kriterler; sitenin tıklanma oranları, sitedeki satılan eşyaların çeşitliliği, sitenin kullanım kolaylığı, siparişlerin teslim süreleri ve en önemlisi müşteri memnuniyeti olarak karşımıza çıkıyor.

Hepsiburada

Hepsiburada.com dünyada çok az başarılı örneği olan bir yapıyla yüksek başarı oranına sahip Türkiye’nin en iyi e-ticaret siteleri arasında öncü bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Başarısının en önemli sırrı süreklilik ve istikrarlı büyüme anlayışı. A dan Z ye her şeyi bulabileceğiniz hepsiburada.com çoğu zaman piyasadan daha ucuz fiyatlar sunmasıyla ve bazı ürünlerdeki bedava kargo avantajıyla rakiplerinden üstün özelliklerle piyasada önemli bir konum üstleniyor.

Sahibinden

Sahibinden.com sıfır ve ikinci el alışveriş seçeneği ile adeta Türkiye’de alışveriş kültürünü baştan aşağı değiştirerek Türkiye’nin en çok kullanılan e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Başarısının en önemli sırrı sadece dar bir alanda sıkışıp kalmadan tüm alanlarda alışveriş imkânı sunması ve bu alışverişi halka indirgemiş olması. Halktan herhangi biri ücretsiz olarak siteye kaydolarak istediği eşyasını satışa çıkartabilir. Öyle ki en iyi e-ticaret yazılımları bu sitede bulunabiliyor. Bu yüzden bu site için Türkiye’yi internetten alışverişe ısındıran site diyebiliriz. Günlük olarak onlarca aracın ve sahibinden her türlü eşyanın el değiştirdiği site Türkiye için çok önemli bir site olarak yer alıyor.

Gittigidiyor

Gittigidiyor.com Türkiye’deki en önemli ticaret sitelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin en iyi e-ticaret yazılımlarından birine de sahip olan bu site alışveriş yapanlara çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca satın alanların güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan Sıfır Risk Politikası ile siteden alışveriş yapanların kaliteli ürünü görerek alması sağlanıyor. Bu sistemde alıcı ürünü alıyor ve iade etmezse satıcıya para ödemesi yapılıyor. Sitenin Ebay şirketine satılması ile birlikte güvenilirlik ve kalite oldukça artmış durumdadır.

Markafoni

Giyim, aksesuar ve kozmetik alışverişi yapmak isteyenlerin en güvendiği siteler sıralamasında birinci sırada olan Markafoni.com yaptığı kampanyalar, renkli site tasarımı ve müthiş ilgisiyle alışveriş severlerin gönlünde taht kurmuş durumda. Gönderilen ürünlerin orijinal olması ve piyasa şartlarından çoğu zaman uygunluğu ile sıkıntısız bir hizmet anlayışı sunuyorlar. Elbette küçük pürüzler de çıkmıyor değil ama çoğunlukla mutlu müşteri profiline sahipler.

Ciceksepeti

Diğer tanıtılan sitelerin aksine daha az ürün çeşitliliğine sahip ciceksepeti.com bu duruma rağmen Türkiye’de çiçek deyince akla gelen ilk marka olma özelliğine sahip. Çiçek, çikolata ve hediyelik eşya satımında Türkiye’de hediyelik eşya ve çiçek sektöründe en önemli e-ticaret firması olan ciceksepeti.com ilgi ve alakasıyla müşterisini memnun etmede çok başarılı gözüküyor. Çiçeğinizin istediğiniz zamanda gönderilebilmesi ile sizi zor durumlardan kurtarabilmesi bu siteyi tercih etmek için yeterli bir sebep olarak gözüküyor.

 

Seed

Yıkılmadım ama ayakta da durasım yok...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.