Para Kazanma

Twitter’dan Para Kazanmanın 5 Yolu

Twitter yani yeni adıyla ‘X’ platformundan para kazanma, internetten para kazanmayla ilgilenen birçok kişinin dikkatini çeken bir konudur. Zira sosyal medya internetten para kazanma yolları arasında son zamanlarda en fazla tercih edilen mecra olarak yükseliyor. İnstagram, Youtube ve diğer platformlarda olduğu gibi Twitter’da da para kazanmak mümkündür. Bunun için belli şartlara sahip olmak gerekmektedir. Tıpkı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi bir topluluğa – abone kitlesine sahip olmalı ve bu toplulukla kaliteli bir etkileşiminizin olması gerekmektedir. Yani takipçi sayınızın çok olması Twitter’dan para kazanmak için yeterli olmayacaktır. Paylaşımlarınıza etkileşim alıyor olmanız para kazanmanızın önünü açacaktır. Eğer bu şartları sağlıyorsanız ve hatırı sayılır bir takipçi kitleniz varsa çok kolay bir şekilde Twitter’dan para kazanma işine adım atabilirsiniz.

1)Reklam

En fazla bilinen ve uygulanan para kazanma yöntemlerinden birisi reklamdır. Twitter’dan para kazanmanın 5 yolu içerisinde en çok tercih edilen bu yöntem hem bireylerin hem de şirketlerin reklam ve tanıtımlarının yapılmasıyla gerçekleşiyor. Eğer bir topluluk oluşturduysanız ve etkileşiminiz yüksekse rahatlıkla reklam alarak para kazanabilirsiniz. Twitter’dan para kazanmak için reklam alacaksanız bunu kendi profilinizde bilgiler kısmında belirtebilir ve reklam vermek isteyen birey ve firmaların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca siz de reklam almak için iletişimde bulunabilirsiniz. Bunun için webmaster forumlarına üye olarak Twitter hesabınızda reklam yayınladığınızı belirterek ilgili bilgileri konuda verebilirsiniz. Reklam verenlere mail atarak reklam yayınladığınızı belirtebilir ve Twitter’da para kazanma işine bu yöntemle adım atabilirsiniz.

Reklam yayınlamak için belli bir şart veya sınır yok ancak yine de etkileşiminizin yüksek olması gerekmektedir. En azından 30 – 40 bin takipçiye ulaştıktan sonra reklam almaya çalışmanız, çabalarınızın boşa gitmesinin önüne geçebilir.

2)Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı pek bilinmeyen ancak birçok influencer tarafından da tercih edilen bir para kazanma yöntemidir. Twitter’da satış ortaklığı ile para kazanmak için öncelikle bir satış ortaklığı platformuna üye olmanız veya satış ortaklığı ile para kazanmanıza imkân tanıyan bir platforma üye olmanız gerekmektedir.

Bazı alışveriş platformları sizin paylaştığınız bir ürünün linkine tıklayarak ürünü satın alanlar olduğunda size belirli bir yüzdelik vermektedir. Yani satılan ürünün yüzde 2-3’ü veya yüzde 10-15’i ve daha fazlası gibi oranlar satış ortaklarına verilebilmektedir. Bu tamamen satış ortaklığı sistemi sunan platformla alakalı bir durumdur. Bazı satış ortakları (alışveriş platformları) satış yaptığınızda hesabınıza geçen tutarları size nakit olarak vermeyebilir ve kendi platformlarında alışveriş yapmanızı isteyebilir. Bu nedenle Twitter’dan para kazanmak istiyorsanız satış ortaklığı yöntemini iyi araştırmalı ve nakit olarak ödeme yapan platformlara üye olmalısınız. Ama alışveriş yaparım sorun yok diyorsanız bu tür alışveriş platformlarını da rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

3)Fiziksel Ürün Satmak

Her ne kadar diğer sosyal ağlara göre daha zor olsa da Twitter’da da bir ürün tanıtarak bunu takipçilerinize pazarlamanız ve satış yaparak para kazanmanız mümkündür. Bunun için kendi ürettiğiniz veya aldığınız ürünün pazarlamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Kargo ve diğer konuları ürün açıklama kısmında belirterek şartlarınızı potansiyel alıcılarınıza sunabilirsiniz. Elbette burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur takipçi kitlenizin ilgileneceği ürünleri onlara sunmanızdır. Yani takipçi kitlenizin ilgi alanı dışında bir ürün pazarlamaya çalışmanız başarısız olmanıza neden olabilir.

Twitter’dan para kazanmanın 5 yolu arasında fiziksel ürün satmak en zor olan yöntem sayılabilir. Bu nedenle iyi araştırma yapmalı ve sağlam bir analizle ürünü pazarlamalısınız.

4)Dijital Ürün Satarak Para Kazanma

Twitter’dan para kazanma yolları arasında dijital ürün satışı da popüler yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle e-kitap yazarları veya online ürün – hizmet satışı yapan kişiler Twitter’dan para kazanabilirler. Takipçilerin ilgilendiği konularla ilgili bir e-kitap veya bir online kurs rahatlıkla Twitter kitlesine satılabilir. Dijital ürün satarak para kazanma özellikle son dönemlerde oldukça popüler bir internetten para kazanma yolu olarak ön plana çıkmaktadır.

Twitter’da da diğer platformlarda olduğu gibi dijital ürünler satılabilir ve rahatlıkla para kazanılabilir. Kargo ücreti olmaması ve ürün dijital olduğu için satın alan kişiye çok kısa bir süre içerisinde ulaşması dijital ürün satışlarını etkileyen olumlu etkenler arasında yer almaktadır.

5)Twitter Hesabı Satmak

Pek bilinmese de popüler hesaplar bazen el değiştirmekte ve başka kullanıcılara satılmaktadır. Özellikle webmaster forumlarında sıklıkla karşılaşabileceğiniz bu Twitter’dan para kazanmanın 5 yolu arasında en fazla para kazandıran yöntemlerden birisidir.

Bazı durumlarda kişiler veya şirketler organik belli kitleye sahip bir hesaba acil olarak ihtiyaç duyabilirler. Bu gibi durumlarda ise Twitter hesabı direkt satın alınmak istenebilir. Twitter hesabının kaç yıldır faaliyet gösterdiği, paylaşımlar, takipçi sayısı ve takipçilerin gönderilerle olan etkileşimi bu hesap fiyatlarını belirleyen oldukça önemli bir kriterdir. İngilizce paylaşımlar yapan bir hesap, dolarla satışa sunulacağı için çok daha fazla para kazandırabilir. Twitter’dan para kazanmanın 5 yolu internetten para kazanmak isteyen kişilere fikir sunabilir. Bu yolları tercih ederek Twitter’dan ek gelir elde edebilir hatta ilerleyen zamanlarda uyguladığınız yöntemleri daha da geliştirerek çok yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.