Para Kazanma

Udemy’den Para Kazanma

Udemy, en büyük online eğitim platformlarından birisi olarak insanlara hizmet sunmaktadır. Tıpkı diğer eğitim platformlarında olduğu gibi Udemy’de de istenilen ve akla gelen her alanda uzmanlardan eğitim almak mümkündür. Üstelik eğitimlerle insanlar kendilerini geliştirirken hem de kariyerlerine olumlu katkı sağlayabilmektedir. Eğitimi tamamlayan kişiler aldıkları eğitimle ilgili online bir sertifika almaya da hak kazanmaktadırlar.

Sertifika dışında yetkinlik kazanmak, bilgi edinmek ve belli alanlarda kendinizi geliştirmek için Udemy en büyük eğitim platformlarının başında gelmektedir. Bu eğitim platformunda para kazanmak bir yeteneği olan ve bir alanda uzman olan kişiler için oldukça kolaydır. Tıpkı Youtube’da eğitim videoları yayınlamayla eş değer olan bir şekilde para kazanabilmeniz mümkündür. Global olarak dünyanın en büyük platformu olarak adlandırabileceğimiz platformda yetkinliğinizi kursiyerlere pazarlayabilir ve ek gelir hatta çok daha fazlasını da elde edebilirsiniz. Tek bir eğitim hazırlayarak süresiz olarak eğitimlerden para kazanmak için kaliteli bir eğitim hazırlamanız yeterli olacaktır.

Udemy’den Nasıl Para Kazanılır?

Udemy’den para kazanmak için ilk etapta insanlara sunabileceğiniz ve değer katacak bir eğitim hazırlamanız gerekiyor. İnsanlara fayda sağladığınızda size yapılan geri dönüşler (puanlama ve yorumlar) çok daha iyi olacak ve eğitiminizi satın almak isteyenlerin sayısı da doğru orantılı olarak artacaktır.

Udemy’den nasıl para kazanılır sorusunun cevabı; insanların eğitim almak isteyeceği bir alanda kurs hazırlamanızdır. Blog açma, wordpress eğitimi, seslendirme ve dublaj sanatı, internetten para kazanma ve yatırım yapma gibi birçok alanda eğitimler yer almaktadır. Yazılım ve programlama, yapay zekâ ve diğer konularda da birçok eğitim ve eğitmen yer almaktadır. Udemy’den para kazanma kaliteli bir eğitmen için zor olmayacaktır.

Öncelikle eğitim konunuzu ve hangi alanda uzmanlığınız varsa bu alanda bir planlama yapmalı ve kendinize hazırlamayı düşündüğünüz eğitimle ilgili bir yol haritası çıkarmalısınız. Daha sonra ise eğitim içeriklerinizi oluşturarak Udemy platformuna yükleyebilirsiniz. Burada eğitiminizin ücretini belirlerken diğer rakipleri analiz edebilir veya eğer sisteme yeni girdiyseniz eğitim ücretini uygun tutabilirsiniz. Daha sonra yayınlayabileceğiniz eğitimlerde bu ücreti arttırmak yine size kalmış bir konudur.

Udemy’den para kazanma işinde başarılı olmak istiyorsanız yetkinliğinizi kanıtladığınız ve uzman olduğunuz bir alanda eğitim hazırlamalısınız. Böylelikle satış yapma ihtimaliniz daha fazla artacaktır. Udemy’de eğitim satarken iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi eğitmenin yönlendirmesi veya kupon kodu ile satın almadır. Bu yöntemle eğitim satışı gerçekleşirse bu eğitim ücretinin yüzde 97’si eğitmene gitmektedir. Ancak Udemy üzerinden veya başka platformlardan eğitim satın alınırsa eğitim ücretinin yarısı eğitmene aktarılmaktadır. Bu nedenle eğitimin kupon kodu veya eğitmenin yönlendirme bağlantısı üzerinden satılması önemlidir.

Udemy’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu durum tamamen eğitimin ve eğitmenin kalitesi ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle ne kadar para kazanıldığıyla ilgili kesin bir miktar belirtilemez. 1 eğitim yayınlayan bir eğitmen yıllık 1000 eğitim sattığında 35-40 bin ₺ civarında bir para kazanabilir.

Bir eğitmenin yayınlayacağı eğitim adedi kısıtlanmamıştır. İsteyen bir kişi 10 hatta 100 adet bile eğitim yayınlayabilir ve Udemy’den para kazanma işine başlayabilir. Eğitim kalitesi, eğitimin pazarlaması, reklam ve tanıtım çalışmaları kazanılacak para miktarını doğrudan etkileyen bir durumdur. Bu nedenden dolayı Udemy’den ne kadar para kazanılır sorusu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Bazıları ek gelir elde etmek için bu yola çıkarken kimi eğitmenler için de bu durum tamamen farklılaşmaktadır.

Siz de belli bir alanda uzmansanız ve bu uzmanlığı kaliteli bir eğitimle insanlara sunmak istiyorsanız Udemy’i tercih edebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.