Oyun Dünyası

Ubisoft, kendi oyun yayın hizmeti Uplay + ‘ı duyurdu

Ubisoft, ana yolun tepesinde rahat bir koltuk buldu çünkü Uplay+ adlı kendi akış servisini başlattı. Kendi başına, bu dünyayı sarsacak bir haber olmazdı: şirket, aylık ödeme karşılığında oyun kütüphanesine erişim sağlayan birkaç şirketin saflarına katılıyor. Ancak şirket, görünüşe göre Stadia’ya ek olarak hizmet için ödeme yapmanızı da bekliyor.

Ubisoft, akış hizmetini bu hafta E3 fuarında, fiyat ve faydalarıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere açıkladı. Uplay+ ayda 14.99 dolara mal olacak ve Pers Prensi, Splinter Cell ve Beyond Good & Evil gibi klasikler de dahil olmak üzere 100’den fazla oyuna sınırsız erişim sağlayacak. Ubisoft ayrıca hizmetin yeni sürümleri ve DLC’yi de içereceğini söyledi. Ubisoft’un basın bültenine göre, mümkün olan yerlerde yeni sürümlere erken erişebileceksiniz, oyunları çevrimdışı oyun için indirebilir ve aboneliğiniz bir süre geçse bile, kayıtlı oyunlarınızı bulutta tutabilirsiniz.

Tek başına, sorun olmaz Ubisoft’un her sene bu kadar değerli bir hizmet için yeterli oyun üretip üretmediğini merak ediyorum. Ancak daha sonra Ubisoft’un platform ve ürün yönetiminin başkan yardımcısı Brenda Panagrossi, Google’ın Stadia’sı için hazır olacağını belirtti.

Netleşmedi ve muhtemelen, Google’ın Stadia ile ilgili bize göstereceği her şeyi göremediğimiz için muhtemelen yapamadı. Ancak, bu her şeyden önce birkaç soruya yol açıyor: En başta: ilgilendiğimi varsayarsak, Stadia’ya ek olarak Uplay + için ödemek zorunda kalacağım? Özellikle Uplay + ‘ın (ve sadece oyunların değil) Stadia’da kullanılabileceğini, bunun da hizmetin kendisinin Stadia’da olacağını gösterdiğini belirtti.

Tüm Assassin’in Creed ve Tom Clancy oyunlarını çalmak istiyorsak bu çifte aboneliğin maliyeti ne olacak? Bir Stadia Pro alt birimi ayda 9.99 dolardan çalışıyor ve Uplay + dan 14.99 dolardan çok hoş bir kuruş alıyor. Ve bu, Stadia’nın Chromecast ve denetleyiciyle birlikte 129 dolarlık bir paket satın almak için lansman yapmak isteyen kullanıcıların gerektirdiği gerçeğini kabul etmiyor bile.

Şimdi, Stadia ödemenizi gerektirmiyor. Google geçen hafta şirketin sonunda ücretsiz bir seçenek sunacağını açıkladı. Ancak bu, lansmandan aylar öncesine kadar kullanılamayacak ve oyunlarınızı daha yüksek akış özelliklerinde oynamamanın dezavantajı ortaya çıkacak. Öyleyse, Google’ın ilk Stadia demosunda kullandığı oyunu örnek olarak kullanmak için söz verilen 4K’da Assassin’in Creed Odyssey’si oynamak için kaç para öderiz? Beklemek ve görmek zorundayız.

Uplay+ bu yıl eylül ayında başlıyor. Daha fazla bilgi için Ubisoft ile iletişim kurabilirsiniz

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.