Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Kapanma Döneminde Oynayacağınız Ücretsiz Bilgisayar Oyunları  

Ücretsiz Bilgisayar Oyunları Arasında Efsane: League Of Legends


Ücretsiz bilgisayar oyunları arasına her geçen gün yeni bir oyun katılıyor. Ülkemizce bilgisayar oyunlarının oldukça pahalıya çıkması da insanları bedava olan oyunlara fazlası ile yönlendiriyor. Hem kur farkı hem de diğer sebeplerden dolayı ülkemizde oyunlar 600 TL gibi bir fiyata bile çıkıyor. Fakat ücretsiz oyunlar bu süreçte oyuncuların en büyük destekçisi oluyor. Üstelik geçmiş yıllara göre günümüzde ücretsiz oyunlar fazlası ile gelişme kaydetti.

Ücretsiz oyunlar ilk başlarda kısa, kötü grafikli ve üzerinde fazla durulmayan oyunlardı. Yani oyunlar sadece belirli bir süre oynandıktan sonra geçerliliğini kaybediyordu. Fakat artık ücretsiz oyunları oynayan kişi sayısı arttığı için şirketlerin yaptığı oyunlar da değişmeye başladı. PC oyunları arasında pek çok yüksek kalitede bilgisayar oyunu bulmak mümkün. Üstelik bu oyunlar eskimiyor ve devamlı güncel tutuluyor. Hem tek başınıza hem de arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz pek çok başarılı ücretsiz oyun mevcut.

Ücretsiz Bilgisayar Oyunları Arasında Efsane: League Of Legends

League of Legends ya da kısaca LOL ilk çıktığı günden bu yana en çok gelişen oyunlardan bir tanesi olmayı başardı. Her zaman ücretsiz ve en iyi pc oyunları listesinde LOL kendine yer bulur. İlk çıktığı günden bugüne LOL oynayan kişi sayısı katlanarak devam ediyor. Hata mobil oyunu ile de LOL kısa süre önce telefonlarda yerini aldı. Genel olarak 5 v 5 olarak devam eden ve rakip ana kuleyi yıkmayı amaçlayan oyunun farklı modları da var. Baştan sona ücretsiz olan LOL ile kapanma döneminde arkadaşlarınız ile ya da tek başınıza multiplayer oynayabilirsiniz.

Path of Exile ile Yeni Bir Deneyim Yaşayın

Steam ücretsiz oyunlar 2020 yılı ile büyük bir artış gösterdi. Fakat çıkan ücretsiz oyunların pek çoğu oyuncuların beğenisini tam kazanamadı. Path of Exile ise yıllar önce çıkmasına rağmen hala Steam içerisinde en çok tercih edilen bilgisayar oyunlarından bir tanesi. Tamamen ücretsiz olan oyun adeta Diablo oyunun bir alternatifi. Oldukça büyük bir haritada canavarları ve düşmanları keserek ilerlediğimiz oyunu tek ya da arkadaşlarımız ile oynamamız mümkün. Üstelik oyun içerisinde düşen bazı eşyalar Steam üzerinde satılmaya uygun.

Yılların Eskitemediği Oyun CS: GO

Ücretsiz bilgisayar oyunları denilince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi Counter Strike oyunudur. Onlarca yıldır hayatımızda olan Counter Strike oyunu her geçen döneme ayak uyduran nadir oyunlardandır. CS 1.3 ya CS 1.5 ile oyuncuları etkileyen serinin son oyunu ise Counter Strike: Global Offensive oyunudur. Steam üzerinden ilk başlarda parayla satılan oyun geçtiğimiz yıllarda tamamen ücretsiz bir hal aldı. Ayrıca oyun içerisine hayatta kalma gibi farklı modlar da eklendi. Grafikleri ile de oldukça beğenilen oyunun kullanıcısı sayısı da oldukça fazla.

En İyi Strateji Oyunlarından Starcraft 2 Ücretsiz

Strateji oyunları her zaman oyuncuların sadece belirli bir kesimine hitap etmiştir. Bir kesimin nefret ettiği bu türe bir diğer kesim ise hayran kalıyor. Strateji oyunu denilince ise akla gelen ilk oyunlardan bir tanesi Starcraft serisidir. Starcraft 2 oyunu da hem hikayesi hem de oynanışı ile oynaması ücretsiz multiplayer oyunlar arasında hemen dikkat çekiyor. Ücretsiz bilgisayar oyunları arasına sonradan eklenen oyun Blizzard üzerinden kolay bir şekilde oynanıyor.

Son Zamanların Favori Oyunu Valorant

Oyun dünyasında LOL ile adından çokça söz ettiren Riot Games son zamanlarda Valorant ile piyasaya damga vurdu. Özel karakterleri ile ve oyunculara sunduğu farklı atmosfer ile Valorant kısa zamanda oyuncuların beğenisini kazandı. Ücretsiz bilgisayar oyunları arasında FPS türü vazgeçilmeyen bir tür. Valorant oyunu da FPS oyununa eklediği farklı içerikler ile E – Spor turnuvalarında bile kısa sürede yer buldu. Her yaştan kitleye hitap eden Valorant tamamen ücretsiz olarak oynanıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.