Androidİncelemeler ve Testler

Vivo iQOO U1x Telefon İncelemesi

Vivo iQOO U1x telefon Android 10 işletim sistemini kullanan ve 6.44 inç Amoled ekran teknolojisi ile gelen, bu yılın Ekim ayının en son modellerinden biridir. Donanımları arasında Snap Dragon 662 model işlemci ve 4.100 mAh kapasiteli batarya öne çıkıyor.  Tabi ki 8 GB ram elemanını da unutmamak gerekiyor.  Cihaz sadece 171 gram ağırlığa sahiptir ve mavi-siyah kasa renkleri ile geliyor.

Vivo iQOO U1x telefon Özellikleri

6.44 inç ekranı 1080 x 2400 P çözünürlük destekliyor ve 409 PPI yoğunluğu vardır. Ekranın tüm telefon hacmine oranı ise yüzde 83.9 olarak dizayn edildi. Snap Dragon 662 model işlemcisinde, 4 adet çekirdek altın ve 2.0 GHz hıza çıkabiliyorken, gümüş çekirdekler ise 1.80 GHz frekansa kadar zorlanabilir. Firma Adreno 610 model grafik işlemcisini tercih etmiş. 8 GB ram bu işlemci için biraz gereksiz, çok hızlı koşamayan bir atın üzerinde en iyi Jokeyi bindirmeye benzetmişler. İşlemci frekansları düşük olduğunda RAM bileşeni ister 8 GB ister 12 GB olsun, genel performansta sınır olacak. Ancak ürünü pazarlama tekniklerini de gözardı etmemek gerekiyor, bazı donanımları şişirmek göze hoş gelebilir. ROM alanı olarak Vivo iQOO U1x telefon 128 GB versiyonu seçti.

Arkaya 3 adet kamera yerleştiren şirket, ana kamerayı 48 MP ultra geniş kamerayı 8 MP ve derinlik kamerasını da 2 MP olarak belirledi. 32 MP çözünürlükte de ön kamerası var.  4.100 mAh kapasiteli bataryası li- polimer türü pildir ve 33 W adaptör ile sorunsuz ve hızlı dolacaktır. Sistemde 3.5 mm ses giriş yuvası ( mikrofon severler için) var ve orta kalitede hoparlörler bulunuyor.  Parmak izi sensörü olmazsa olmazlardan olarak Vivo iQOO U1x telefon modelinde de yerini almış. Yakınlık jiroskop pusula gibi sensörler de bulunuyor.

Vivo iQOO U1x telefon Fiyatı

Vivo iQOO U1x telefon için biçilen fiyat 250 dolardır. Cihazda 5G özellik yoktur. Orta ve hatta giriş seviyesi cihaz almak isteyenler Vivo iQOO U1x telefonunu tercih edebilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.