Androidİncelemeler ve TestlerMobil Alemi

Yeni Oppo A33 2020 Versiyonu Geliyor!

6.50 inç ekran boyutuna sahip olarak gelen  Oppo A33 32 GB dahili alana ve 4 GB ram bileşenine sahiptir. 5.000 mAh kapasiteli pil kullanan bu cihazın, çift HAT ve 4.5 G desteği vardır. Çekirdek frekansı maksimum 1.80 GHz hıza çıkabilen bu cihazın 6.50 inç ekranı 720 x 1600 piksel çözünürlük sunabilmekte, inç başına 270 PPI değeri bulunmaktadır.  Snap Dragon 460 model işlemcisinin 4 çekirdeği 1.80 GHZ diğer 4 çekirdeği de 1.60 GHz frekanslarda çalışabilmektedir ki performans açısından oldukça vasat bir telefon olduğu söylenebilir. Adreno 610 model GPU ile desteklenen cihazda 4 GB ram var. Neyse ki 32 GB dahili alanı genişletmek için SD yuvası 256 GB alana kadar izin veriyor. Oppo A33 model cihazda parmak izi okuyucu da var. İlginç bir detay olarak bu cihazda kullanılan hoparlörler stereo özellikte çok kaliteli ses sunabiliyor.

Oppo A33 Özellikleri

Telefonun 5.000 mAh kapasiteli bir pili var ve bu pil 18 Watt şarj adaptörü ile doluyor. 13 MP arka kamerasında optik sabitleyici yok. Ama 4 cm seviyeye kadar makro çekim yeteneği, bokeh modu, otomatik odak, konum etiket özelliği gibi özellikleri içeriyor. Bu kamera ile en fazla 1080P kalite çekim yapılabilir. İkinci arka kamera da 2 MP özelliktedir. 3 arka kamera F2.4 diyafram açıklığına ve 2 MP çözünürlüğe sahiptir. Oppo A33  önde 8 MP kamera içeriyor. Bu kamera yapay zeka ile görüntü iyileştirme becerisine sahiptir.

Cihaz 5G ağlarını desteklemiyor, ama kablosuz iletişimde oldukça hızlı olan Wi-Fi 5 özelliğine sahiptir.  5.0 Bluetooth özelliği, navigasyon teknolojileri ile gelen cihaz çift hat destekliyor. C tipi bağlantı soketi de var. Oppo A33 fiyatı, donanım özelliklerine bakılırsa giriş seviyesi bir cihaz olduğundan 150 dolar bandını geçemeyecek. Çünkü cihazın donanım özellikleri ne kadar zorlansa da giriş seviyesini aşamıyor.  Oppo Huawei gibi kendi işlemcilerini üretecek kapasitede olmadığı için, giriş seviye cihazlarda da Snap Dragon işlemcilerin düşük modellerini kullanıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.