Bilgisayar GenelDiğer Yazılarımız

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? Özellikleri Neler?


Dosya gönderme hizmeti WeTransfer nasıl kullanılır gelin birlikte öğrenelim. Bu hizmet sayesinde dosyalarınızı hızlıca transfer edebilirsiniz.

Firmalar, yüksek kitlelere ulaşmak için önemli hizmetler geliştiriyor. Bu sebeple hayatımızı kolaylaştıran çok sayıda pratik hizmet mevcut. Örneğin, dosya transfer hizmetlerinden faydalanarak, internet üzerinden dosyalarımızı hızlıca transfer edebiliyoruz. İşte bu hizmetlerden bir tanesi WeTransfer olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz yıllarda dikkatimizi çeken bu hizmet, günümüzde de gündemde kalmaya devam ediyor. Bu hizmetin ne olduğunu detaylarıyla birlikte öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, WeTransfer nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını da yine içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmayalım ve WeTransfer ne işe yarar, nasıl kullanılır? Hep birlikte inceleyelim.

WeTransfer Nedir, Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda adını sık duyduğumuz WeTransfer nasıl kullanılır diye birçok kişi merak edebiliyor. İlk olarak bu servisten biraz bahsetmek istiyoruz. Bu gibi hizmetlerin geliştirilmesinde internetin rolü büyük. İnternetin bize sağladığı faydalar arasında belki de en önemlisi dosya transferi. Dosya transferi gerçekleştirebileceğimiz birçok farklı servis mevcut.

WeTransfer ise bu dosya transfer servislerinden sadece bir tanesi. Yıllar önce hizmete sunulan bu servis, günümüzde de adını sıkça duyuruyor. WeTransfer, diğer kullanıcılara çevrimiçi olarak büyük boyutlu dosyalar göndermenize olanak tanıyan bir hizmet.

Yani bu hizmet sayesinde, dijital ortamda büyük boyutlu dosyaları bile transfer edebiliyorsunuz. İşte bu yüzden çoğu kişi WeTransfer nasıl kullanılır diye merak ediyor. Elbette WhatsApp dahil birçok platformdan dosya transferi yapabilmek mümkün. Ancak, iş büyük boyutlu dosyalara geldiğinde seçeneklerimiz oldukça daralıyor.

İşte tamda bu noktada karşımıza oldukça kullanışlı bir hizmet olan WeTransfer çıkıyor. Bulut depolama servisleri yerine tercih edebileceğimiz bu hizmet sayesinde, dosyalarınızı pratik bir şekilde transfer edebiliyorsunuz.

WeTransfer Özellikleri Nelerdir?

Yazımızın devamında WeTransfer nasıl kullanılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Ancak ondan hemen önce WeTransfer’in özelliklerine değinmek istiyoruz. Bu hizmetin dikkat çekici özellikleri aşağıdaki şekilde oluşuyor:

Büyük dosyaları gönderme

WeTransfer, ücretsiz sürümde 2 GB’a kadar dosya göndermenize olanak tanır. Ücretli sürümde ise 200 GB’a kadar dosya gönderimi yapabilirsiniz.

Hızlı yükleme

WeTransfer, yüklemelerinizi hızlandırmak için yüksek hızlı bir yükleme sunucusu kullanır.

Şifreleme

WeTransfer, dosyalarınızın güvenliği için SSL şifrelemesi kullanır ve dosyalarınızın yalnızca alıcılara ulaşmasını sağlar.

Dosya kurtarma

WeTransfer, dosyalarınızın yanlışlıkla silinmesi veya kaybolması durumunda kurtarma seçeneği sunar.

Özelleştirme

WeTransfer, kullanıcıların yüklemelerini özelleştirmelerine olanak tanır, yani gönderilen dosyaların arka planını, gönderici adını ve mesajını özelleştirebilirsiniz.

Mobil uygulama

WeTransfer, mobil uygulaması aracılığıyla dosyaları göndermenizi kolaylaştırır.

Bu özelliklerin yanı sıra, WeTransfer’in basit ve kullanıcı dostu arayüzü, dosyaların hızlı bir şekilde yüklenmesi ve alıcıların dosyaları kolayca indirmesi için bir bağlantı alması gibi avantajları da vardır.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

Artık lafı daha fazla uzatmadan WeTransfer nasıl kullanılır sizlere açıklamak istiyoruz. Bu servisin kullanımı oldukça basit.

WeTransfer ile Dosya Gönderme

 • WeTransfer web sitesine gidin veya WeTransfer indir bağlantısına tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirin.
 • Kabul ediyorum butonuna tıklayın.
 • Dosyalarınızı yükleyin butonuna tıklayın ve paylaşmak istediğiniz dosyaları seçin. WeTransfer, ücretsiz üyelikte tek seferde 2 GB’a kadar dosya göndermenize olanak tanır.
 • Alıcı e-posta adresi bölümüne alıcının mail adresini yazın.
 • E-postanız kısmına kendi e-postanızı yazın.
 • Başlık kutucuğunda gönderiye bir başlık ekleyin.
 • Mesaj bölümüne dosyalarınız hakkında bir mesaj ekleyebilirsiniz.
 • Son olarak dosyaları göndermek için alttaki Aktar butonuna tıklayın.
 • Eğer transfer bağlantısıyla dosya transferi yapmak istiyorsanız, hiçbir işlem yapmadan Aktar butonunun yanındaki üç noktaya tıklayın.
 • Transfer bağlantısı alın seçeneğini işaretleyin.
 • Dosyalarınızı yükleyin butonuna tıklayarak dosya veya klasörünüzü yükleyin.
 • Başlık ve Mesaj kısımlarını doldurduktan sonra Bir bağlantı alın butonuna tıklayarak transfer bağlantısını oluşturabilirsiniz. Bu adımlarla beraber WeTransfer nasıl kullanılır hep beraber öğrenmiş olduk.

WeTransfer ile Gelen Dosya Nasıl Açılır?

WeTransfer ile gelen dosyayı açmak oldukça basit. Eğer mail adresinize bir dosya gönderildiyse, ilk olarak mailinizi kontrol edin. Gönderilen mail spam kutusuna düşmüş olabilir. Maili bulduktan sonra indirme butonuna basarak size gönderilen dosyaları cihazınıza indirebilirsiniz.

Eğer mail yerine bir transfer bağlantısı aldıysanız, bağlantıya giriş yaparak size gönderilen dosyaları cihazınıza indirebilirsiniz. Daha sonra bu dosyaları istediğiniz gibi açabilirsiniz. WeTransfer nasıl kullanılır sorusunu sizler için detaylıca cevapladık. Gördüğünüz gibi bu servisin kullanımı fazlasıyla basit.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.