Bilgisayar GenelKücük Bilgiler

Windows 11’den Oyun Performansını Arttıran Normal Performansı Düşüren Güncelleme


Windows 11 çıktığı günden beri kimi performans sorunları ile kullanıcıları baş başa bırakmış durumda. Ancak, aldığı güncellemeler ile performans yönünde artışlara gittiği de aşikar.

Geçtiğimiz günlerde KB5028185 kodu ile yayınlanan Windows 11 güncellemesi oyun performansını arttıran bir güncelleme oldu. Ancak, normal kullanım performansını ciddi anlamda geriye çekmeyi de başardı. Söz konusu güncelleme, sadece performansı geriye çekme değil.

Kimi kullanıcılarda 4 saatten fazla bir süreye kadar uzayan güncelleme ekranları gibi sorunlar da vermeye başladı. Güncelleme ekranında takılı kaldığını sanan kullanıcılar 4 saatlik sürecek olan güncelleme ekranının ardından sistemlerine kavuşmuşlardı.

KB5028185 Güncellemesini yapmaya çalışan bazı kullanıcılar, güvenli modda sistemlerini başlatarak sistem geri yükleme seçeneklerine ulaşıp güncelleme ekranından kurtulmayı başarmıştı.

Windows 11 Oyun Performansını İyileştiren Güncelleme

Her ne kadar son kullanıcı için sorunlar yaşatmış olsa da Oyun severler için daha yüksek performans sağlanacak yeni bir güncelleme olmuş durumda.

KB5028185 güncellemesinin ilk çıkış nedeni bazı güvenlik sorunlarını gidermek, oyunlarda olan kimi performans sorunlarının önüne geçmekti. Güncelleme sırasında alınan mavi ekran hataları yüzünden bazı kullanıcıların 4 saatten fazla süren güncelleme ekranında kalmalarına neden olan güncelleme.

Bir şekilde güncellemeyi yapıp, sistemlerini kullanmayı başarmış olan kullanıcılara da yüksek oyun deneyimi sunmaya başlamış durumda.

Oyunlarda ekran yenileme hızınız ne durumda olursa olsun Windows 11 Sürümüne geçiş ile birlikte giriş gecikmesi ve Mouse hareketlerinde takılma gözlemlemek mümkün durumdaydı.

Daha Akıcı Görüntü ve Takılmayan Mouse Özelliği

Windows 10 gibi sürümlerde olmayan Yüksek DPI’lı Mouseların takılma sorunu maalesef Windows 11 kullanan sistemlerde mevcut.

KB5028185 güncellemesi ile birlikte hem daha akıcı bir ekran oranına hem de DPI sorununa çözüm bulmuş olan kullanıcılar. Bazı Hertz değerlerinin aşımından sonra ekranda oluşan titreme sorunlarından da kurtulmuş durumda.

Mouse’un daha kararlı şekilde ve yüksek DPI destekli şekilde kullanılabilir olması da Oyunların tekrar eski performansını kazanma konusunda destek olmuş durumda.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.