Film&Dizi

Winx Efsanesi: Kader Dizisi Konusu, Oyuncuları, İzleyici Yorumları Ve İncelemesi

Winx Efsanesi: Kader İzle


Orijinal ismi ile “Fate: The Winx Saga” yani “Winx Efsanesi: Kader”, Nickelodeon kanalında yayımlanan bir animasyon dizisidir ve Iginio Straffi tarafından yaratılmıştır. Winx Club’a kadar giden mazisi olan dizi, bir gençlik drama dizisi türündedir. Archery Pictures tarafından, Iginio Straffi ve ViacomCBS’nin ortak çalışması ile üretilen ve bir stüdyo olan Rainbow ile birlikte yayımlanmaktadır.

İlk bölümünü 22 Ocak 2021 tarihinde yayımlayan Winx Efsanesi: Kader, Winx Club eserinden uyarlanmıştır.

Winx Efsanesi: Kader İzle

Winx Efsanesi: Kader izlemek isteyen seyircilere çeşitli kalitelerde 240, 360, 480, 720 ve 1080p kalitesiyle hizmet sunulmaktadır. Winx Efsanesi: Kader dizisini Full HD olarak izleyebilirsiniz. Gösterim süresi olarak ortalama 50 dakika belirlenmiştir. Çıkış yılı 2021 olan dizinin şimdilik yalnızca 1 sezonu bulunmaktadır. Toplamda 6 bölümü bulunan Winx Efsanesi: Kader gençlik dizisi Netflix platformundan yayımlanmaktadır.

Winx Efsanesi: Kader Dizisi Konusu

Ateş güçlerine sahip ve peri olan Bloom, Öteki Dünya’da kurulmuş Alfea College adındaki sihirli bir yatılı okula kaydolmuştur. Alfea College’da, bir ışık perisi olan Stella, bir su perisi olan Aisha, bir dünya perisi olan Terra ve bir akıl perisi olan Musa ile aynı odayı paylaşıyorlar. Bloom, bu dört yeni arkadaşı olan Stella, Aisha, Terra, Musa’nın da yardımı ile geçmişi hakkında daha da fazla şey öğrenmek için araştırmalar yapmak ister. Bu arada da Burned Ones adındaki antik zaman yaratıkları Öteki Dünya’ya dönüş yapar ve Alfea College’daki herkesi tehdit etmeye başlar.

Winx Efsanesi: Kader Dizisi Oyuncuları

 • Abigail Cowen, Bloom rolündedir ve Dünya gezegeninde insan olan ebeveynleri tarafından büyütülmüş ve 16 yaşındaki bir ateş perisidir.
 • Hannah van der Westhuysen, Stella rolündedir ve son modaya uygun bir ışık perisidir. Solaria prensesi olan takım arkadaşlarının tam tersinde Stella ikinci sınıf öğrencisidir. Başlangıçta Bloom ile kötü bir başlangıç yapsalar da daha sonrasında onun ile arkadaş olurlar.
 • Precious Mustapha, Aisha rolündedir ve atletik bir su perisidir. Aisha birinci sınıfta öğrenim görmekte ve Bloom ile oda arkadaşıdır. Aisha, otoriteye itaat etme eğilimindedir ve Alfea Collage’daki öğretmenlerine karşın baş kaldırmakta zorluk çeker.
 • Eliot Salt, Terra Harvey rolündedir ve Sam’in kız kardeşi, aynı zamanda da Flora’nın kuzenidir. Bir dünya perisi olan Terra Harvey, Alfea Collage’da yetişti ancak oda arkadaşları ile özellikle de oda arkadaşı Musa ile iletişim kurmakta zorlanır.
 • Elisha Applebaum, Musa rolündedir ve diğer insanların hislerini ve duygularını hissedebilen bir akıl perisidir. Süper güçleri nedeni ile, kendisiyle başka insanlar arasına duygusal açıdan bir mesafe koymaya çalışır. Musa birinci sınıf öğrencisi ve aynı zamanda da Terra’nın oda arkadaşıdır.
 • Danny Griffin ise Stella’nın eski erkek arkadaşı rolündedir. Alfea Collage ‘ın süper kahramanı olarak kabul edilir.
 • Sadie Soverall, Beatrix rolündedir ve elektriği yönlendirebilen bir hava perisidir. Gelişmiş yeteneklere sahip olan Beatrix, birinci sınıf öğrencisi ve Bloom’un esrarengiz geçmişi ve kökenleri hakkında herkesten daha fazlasını biliyor.
 • Freddie Thorp, Riven rolündedir ve Sky’ın en iyi arkadaşıdır.
 • Eva Birthistle, Vanessa Peters rolündedir ve Bloom’un üvey annesidir.
 • Robert James-Collier, Saul Silva rolündedir ve Alfea Collage’daki Eskrim eğitmeni ve aynı zamanda da Sky’ın koruyucusudur.
 • Eve Best, Alfea Collage’ın sert müdiresi Farah Dowling rolündedir.

Winx Efsanesi: Kader Dizisi Yorumları

16+ ikazı bulunan Winx Efsanesi: Kader gençlik dizisi için Winx Efsanesi: Kader dizisi yorumlarına aşağıda yer verilmiştir:

 • “Winx efsanesi günümüz olaylarına ve koşullarına başarı ile entegre edilmiş.”
 • “Flora karakterine yer vermemeleri üzücü.”
 • “Karakterlere uygun oyuncu seçimleri başarılı değil.”
 • “Cadı ve buluttan oluşan kuleyi senaryodan çıkarmış olmaları beni hayal kırıklığına uğrattı.”
 • “Beden olumlama ve anti ırkçılık başarı ile işlenmiş.”

Winx Efsanesi: Kader Dizisi İncelemesi

Daha gösterime başlamadan hemen önce 2.sezon onayını alan Winx Efsanesi: Kader Dizisi İncelemesini yapmak gerekirse; genel olarak dizinin süresi ve bölümleri açısında sürükleyici olduğu ancak oyuncu seçiminde yeteri başarıyı elde edemediklerinden bahsedebiliriz. Zira klasikleşen Winx kahramanlarının zihinlerde oluşturduğu imaja uygun olmayan cast çalışmaları yapılmış ve bu izleyiciyi hayal kırıklığına uğratmıştır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.