Mobil Alemi

Xiaomi Mi Cloud Nedir? Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?

Xiaomi Mi Cloud merak edilen teknolojik gelişmeler arasında yer alıyor. Aşina olunan Google Drive gibi kendisi için özel bir bulut hizmeti veriyor. Peki, yalnızca Xiaomi kullanıcıları için sunulan Xiaomi Mi Cloud nedir? Kullanımı nasıl gerçekleşir? Birlikte detaylı şekilde inceleyelim.

Xiaomi Mi Cloud Nedir? Kullanımı Nasıl Gerçekleşir?

Xiaomi Mi Cloud Nedir?

Telefon hafızaları çok çabuk doldurulabiliyor. Genellikle yüklenen uygulamalar, videolar ve fotoğraflar boş alanları çok hızlı şekilde tüketiyor. Bazı düşük hafızaya sahip olan telefonlar da aynı şekilde hafıza konusunda sıkıntı yaratabiliyor.

Tüm Android cihazlar için varsayılan bir bulut uygulaması olarak kullanıma sunulan Google Drive ve Fotoğraflar, aslında alanlarda tasarruf etmek adına destek veriyor. Ancak tüm Xiaomi kullanıcılarının alan kazanmaların adına ellerinde çok güzel bir şans var. Bu şans ise Xiaomi Mi Cloud olarak karşımıza çıkıyor.

2012 yılından bu yana kullanıcılar için hizmete sunulan bir bulut uygulaması olan bu özellik, veri senkronize etme ve yedekleme olarak çalışım gösteriyor. Yedekleme, alan genişletme, veri senkronizasyonu, cihaz bulma ve hesap yönetimi imkanı sunan Mi Cloud, diğer bulut uygulamalarına karşı alternatif olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Programı kullanmak için şu adımların gerçekleştirilmesi gerekiyor;

  • İlk önce Mi hesabı açılır.
  • İstenen tüm bilgiler doldurulduktan sonra Mi hesabı oluşturun kısmına tıklanır. (İstendiği takdirde telefon vasıtasıyla da kayıt işlemleri gerçekleşebilir)
  • Belirecek olan ekranda şifre işlemi yapılır.
  • Cep telefonu ayarlarına girildikten sonra Xiaomi hesabı için tıklanır ve üyeliğe giriş sağlanır.
  • Ayarlar ekranına geri dönüldükten sonra Senktronize et kısmına tıklanır.
  • Senkronizasyon kısmında Mi Cloud için tıklanır ve giriş gerçekleştirilir.

Uygulama içerisinde giriş yapıldıktan sonra telefonda bulunan alanın kullanımını görüntülemek adına bulut depolama alanı üzerine tıklanır. Böylece telefonda olan boş veya dolu alan görüntülenebilir ve duruma göre işlemler gerçekleştirilebilir.

Notları, kişileri, bulut albümlerini, kayıtları, kısa mesajları ve disk içerisinde depolanan diğer tüm bilgileri görüntülemek adına ise bulut verilerini görüntüle butonuna tıklama gerçekleştirilir. Tıklamanın ardından bulut hesabı ile ilgili tüm veriler ortaya çıkar.

Telefon ayarlarını, cep telefonunu, düzeni, alarmları ve buna benzer şeylerin yedeklenmesi istediğinde cep telefonu yedeklemesi açılır. Bunun kullanılmasıyla birlikte yedekleme adına yarar görülen ayarlar veya dosyalar yüklenebilir.

Diğer senkronizasyon seçenekleri için tıklama yapıldıktan sonra ekranda arama çeşitli seçenekler belirir. Bu seçenekler ise günlük kayıtları, favoriler, tarayıcılar, kayıt cihazları, müzikler, takvimler, WLAN ve güvenlik merkezleri olarak sunulur. Tüm bu özellikler ile alakalı ayarlar bu sekme içerisinde düzenlenebilir.

Xiaomi Mi Cloud özellikleri arasında yer alan diğer bir önemli özellik ise telefonu bulma özelliği olarak sunuluyor. Bu özelliğin kullanılarak çalışması sağlanan Xiaomi telefonu bulunabilir ve takip edilebilir. Bununla alakalı ayarlar için telefon bulma özelliği aracılığıyla erişim gerçekleştirilebilir.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.