Mobil Alemi

Huawei Enjoy Z 5G’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei Enjoy Z 5G Özellikleri ve AnTuTu Puanı

Huawei’nin yakın zamanda tanıtılacak cihazı Huawei Enjoy Z’nin bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu özellikler cihazın AnTuTu puanlandırmasıyla birlikte görüldü.

Huawei Enjoy Z, yakın bir zamanda resmi olarak tanıtılacak. 24 Mayıs tarihinde tanıtılacak cihazın tanıtıma sayılı günler kala AnTuTu puanı ve bazı özellikleri ortaya çıktı. 5G destekli cihazın ortaya çıkan özelliklerinde işlemci, RAM kapasitesi gibi önemli detaylar gözüküyor.

Cihazın ortaya çıkan özelliklerine baktığımızda piyasaya iddialı şekilde gireceğini söyleyebiliriz. Fiyatının diğer 5G destekli cihazlara göre uygun olması beklenen telefonun rakiplerini oldukça zorlaması bekleniyor. Lafı daha fazla uzatmadan yakın zamanda tanıtılacak yeni telefon Huawei Enjoy Z’nin AnTuTu puanına ve ortaya çıkan özelliklerine birlikte bakalım…

Huawei Enjoy Z 5G Özellikleri ve AnTuTu Puanı

Fotoğrafa baktığımızda Huawei Enjoy Z 5G özellikleri hakkında bazı bilgilerin bulunduğunu görüyoruz. Cihazın tüm özellikleri yer almasa da birçok özelliği hakkında bilgiler mevcut. Tabi bu durum cihaz hakkında bizlere fikir de veriyor. Öncelikle fotoğrafta cihazın 6 GB RAM kapasitesi bulundurması göze çarpıyor. Cihazın fiyatının uygun olması beklendiği için 6 GB RAM kapasitesinin oldukça yeterli olacağını söyleyebiliriz. 6 GB RAM kapasitesine de 128 GB depolama kapasitesinin eşlik ettiğini görüyoruz. RAM ve Depolama kapasitesini bırakıp işlemciye döndüğümüzde MediaTek işlemcisini görüyoruz.

 

MediaTek marka işlemciler özellikle uygun fiyatlı telefonlarda çok tercih ediliyorlar. Görünüşe göre Huawei Enjoy Z 5G işlemci kısmında MediaTek Dimensity 800 işlemcisi yer alıyor. Bu işlemci ‘CPU’ kısmının altından da görebileceğiniz gibi 8 çekirdeğe sahip. Cihazın çekirdekleri Cortex A55 ve Cortex A76’dan oluşuyor ve tüm çekirdekler 2.0 GHz hızında çalışabiliyor. Bu işlemcinin içerisinde Mali G57 isimli grafik birimi yer alıyor.

Özellikleri tamamen belli olmasa da Huawei Enjoy Z 5G epey merak ediliyor gibi gözüküyor. Merakla beklenen cihazın olası özelliklerinde işletim sisteminin Android 10 tabanında çalışan EMUI 10 olduğunu görüyoruz. Ayrıca Çinli sosyal medya platformu üzerinden yapılan paylaşımda, cihazın 48 Megapiksel ana kamerayla geleceği söyleniyor.

Görünüşe göre bu ana kameranın yanında 2 kamera daha bulunacak. Yani cihazın arka kısmında 3 adet kamera yer alacak ve ön kısmındaysa 16 Megapiksel bir kamera bulunacak. Yine iddialara göre cihazın ekranı 90Hz yenileme hızı sunuyor ve 2400×1080 çözünürlüğe sahip. 24 Mayıs tarihinde cihazın özellikleri ve muhtemelen fiyatı hakkında net bilgi sahibi olabileceğiz.

Huawei Enjoy Z 5G AnTuTu Puanı

AnTuTu puanlarına döndüğümüzde bizleri CPU, GPU, MEM ve UX olmak üzere 4 farklı puanlandırma karşılıyor. Bu ayrı ayrı puanlandırmalara ek olarak birde toplam AnTuTu puanı bulunuyor. Cihazın işlemcisi AnTuTu’dan 101812, grafik birimi 90692, depolama birimiyse 69703 puan almayı başarmış. Bunların yanı sıra cihazın kullanıcı deneyimi AnTuTu puanı 54121 olarak gözüküyor. Huawei Enjoy Z 5G AnTuTu puanı, yani toplam puanına baktığımızdaysa 316328 aldığını görebiliyoruz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.