Android

Yavaşlayan Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon işletim sistemi olan Android pek çok konuda kullanıcıların tercih ettikleri bir sistemi oluyor. Samsung, LG ve daha pek çok dünya markası akıllı telefonun işletim sistemi olan Android’e sahip olan telefonlar bazı durumlarda yavaşlama sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Peki yavaşlayan Android telefonlar nasıl hızlandırılır?

android1

Android Telefonlar Nasıl Hızlandırılır?

Andorid işletim sistemine sahip olan cihazlarda en çok gücü şüphesiz ki ekran ve ekran animasyonları harcamaktadır. Bazı zamanlarda telefonunuzu kullanır iken daha iyi bir görüntü mü yoksa daha iyi mi performans seçimi yaparak animasyonlara göz atmalısınız. Telefonunuz yavaşladı ise ayarlar > ekran > animasyon sekmelerini izleyerek ekrandaki gereksiz animasyonları kapatabilirsiniz.

Akıllı telefonların yavaşlamasına neden olan en büyük sorunlardan biri de web tarayıcılardır. Akıllı telefonların en büyük kullanım alanı internet siteleri olur iken daha rahat ve hızlı bir telefona sahip olmak istiyorsanız tarayıcınızdaki kullanmadığınız eklentileri pasif yapmalısınız. İnternet > ayarlar > eklentileri etkinleştir adımlarını izleyerek kontrol edebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda son dönemlerde işletim sisteminin kendi ara yüzünde yavaşlamalara sebep olan nedenler ortaya çıkmakta. Bu yüzden en popüler uygulamalar arasında yer alan Launcher Pro ve ADW Launcher uygulamalarını kullanarak cihazınızı hızlandırmayı deneyebilirsiniz.

Akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden biri de şüphesiz ki animasyonlu duvar kağıdı kullanımı. Tabii ki cihazınızı daha güzel ve gösterişli gösterdiği için tercih edebilirsiniz ancak bu animasyonlu duvar kağıtları aşırı güç harcamakta, cihazın yavaşlamasına neden olmaktadır. Bu seçenek yerine daha sade ve tek renk bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz.

Sistem tarafından en çok güç harcanan ve telefonu yavaşlatan işlemlerden biri de ana ekranlarda kullanılmakta olan widgetlar. Hava durumu, saat vb. bekleme ekranındaki widgetler android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonların yavaşlamasına neden olan etkenler arasında yer alıyor. Bu yüzden ana ekran ve bekleme ekranında etkin olarak kullanmadığınız widgetleri kaldırın.

Daha önce açtığınız ancak kullanmadığınız uygulama ve sayfaların arka planda kullanılmasını durdurun. Bu işlem hem güç, hem de veri harcayarak cihazı yavaşlatır.

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.